100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הצעדים הראשונים בסומך חייקין

מאת: יוליה מגיד (14.11.2014)

לקראת סיום שנה שלישית עולות בי המחשבות איפה אני רואה את עצמי בימים שלאחר "זריקת הכובע". איפה אתמחה, איך אצליח להוכיח את עצמי בקרב אלפי מסיימי בחינות המועצה הרוצים להשתלב במשרדי רואי-החשבון לאור המצב במשק. חיפשתי מקום שבו אוכל לרכוש ניסיון ולחוות את "החיים האמיתיים" של המקצוע. כל אלו הגבירו לי את המוטיבציה להגיש מועמדות לפרויקט  The Leaders.
העלאת קו"ח, דינאמיקה קבוצתית ומספר ראיונות הם השלבים שנכללו בתהליך קבלה לתוכנית ולמשרד הנחשק KPMG סומך חייקין עד שבסופו של תהליך הגיעה שיחת הטלפון שגרמה לי לקפוץ משמחה. מי היה מאמין? זכיתי להתמחות שלושה חודשים בסומך חייקין בעודי סטודנטית. הזדמנות חד-פעמית שלא תחזור על עצמה.
שמי יוליה מגיד בת 24 מאשדוד, סטודנטית לתואר ראשון במינהל עסקים- חשבונאות והתמחות-משנה בחשבות וניהול כספים. את הלימודים אני משלבת עם עבודה ברשות המסים (פקיד שומה משרדים גדולים) ובמקביל דואגת תמיד למצוא זמן לפנאי ולמשחק טניס.
היום הראשון שלי הגיע. בעודי מתרגשת, הגעתי לרח' הארבעה בת"א לבניין מרשים רב- קומות. עליתי לקומה השלישית שם פגשתי את הילה אבל, אחראית גיוס, מחלקת משאבי אנוש. כל ההתרגשות שהייתה נעלמה מידית ברגע המפגש שלי עם הילה. זכיתי לקבלת פנים חמה ותחושת שייכות לארגון כבר מהצעד הראשון.
אחרי שיחת הקדמה על התוכנית והכרת המשרד עלינו לקומה 9 בה נמצאת מחלקת השיווק. פגשתי את יונתן לבנדר, סמנכ"ל השיווק של המשרד שאותו כבר הכרתי בראיון שלי לפני הכניסה לפרויקט. יונתן הוא אדם מקצועי, אכפתי ובעל כריזמה שדאג לתת לי הרגשה שהולכת לעבור עליי תקופה מרתקת, רוויית למידה וחשיפה למגוון פעילויות מקצועיות.
בהמשך היום צוותי לרותם ביטון, אחראית שיווק, מחלקת ייעוץ בחורה אנרגטית ומעוררת השראה שנתנה לי חומר ונתונים פנימיים של המשרד שנתן לי להבין לאן בעצם נכנסתי ומה גודל הכוח וההשפעה של הפירמה. בנוסף, פגשתי את נאוה המקסימה, מנהלת מחלקת משאבי האנוש ואת דנה עובדת צעירה בת 25 שעשתה עליה מקנדה והשתלבה במשרד סומך חייקין בישראל לאחר עבודתה שנתיים במשרד בחו"ל.

זה לא סוד שהרגע שבו אתה מגיע למקום חדש מעורר בך ספקות וחששות בנוגע לאנשים, ליחס ומה יהיה חלקך במקום. זכיתי כבר מהיום הראשון לראות שיחסי-האנוש בחברה הוא ערך עליון והסביבה היא דינאמית, צעירה ונעימה.
הלבוש האלגנטי, התיק והמסמכים והתדמית הרצינית והחשובה של רו"ח הם פרטים שוליים לעומת כל הידע הנרחב על עולם העסקים שאנו כסטודנטים רוכשים במהלך האקדמיה. לא פלא שהמסלול דורש משמעת עצמית גבוהה והשקעה מרובה. להגיד לכם את האמת, הביקור שלי במשרד העצים בי את הרצון לעסוק במקצוע ולבנות קריירה עסקית מרתקת. לפעמים אין מילים שיכולות להסביר איך מקום העבודה גורם לך לסיפוק, לצמיחה ולמוטיבציה מחודשת וזה מה שקרה לי בביקורי במשרד.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (4 סה״כ)

את תותחית אמיתית. חולה עליך. ביוש.

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

יוליה היקרה צר לי שאני זה שצריך להגיד לך אבל זה ממש לא זה, כרגע מבחינת המשרד את כלי שיווק של הפירמה ותו לא. כשכל ההתרגשות של ההתחלה תחלוף לך את תירקבי ( לצערי) בביקורת משעממת ומרקיבה ולא יעבור זמן עד שתביני שאת פועלת בלבוש מהודר והמלצה שלי לא יותר משנתיים באף משרד ביקורת ואם אפשר פחות אז עדיף. דרך אגב לנושא שאת עובדת במס הכנסה כנראה לא היה קשר לכך שקיבלו אותך חחחחח ביי

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

מהממת אחת בהצלחה, את תצליחי ותגיעי רחוק!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

תשכחי מקריירה מרתקת, את הולכת להיקבר במשרד ובימים האפורים של רואי החשבון

5

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×