100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: נעים להכיר

מאת: מתן ליברמן (18.11.2014)

שמי מתן ואני ארכיטקט תוכנה בחיל האוויר.
טוב, הייתי עד שהשתחררתי לפני כמה שבועות (תגידו מזל טוב) – עכשיו אני מתמחה בחברת F5. אני מגיע לפרויקט THE LEADERS גם כדי ללמוד ולחוות את החברה, אך גם כדי להבין את השוני בין המקום בו הייתי עד היום לבין העולם אליו אני הולך.
F5 היא אחת מהחברות המובילות בפתרונות לעולם היישומים ובפיתוח רכיבי תקשורת ובפתרונות אבטחה בתחום הסייבר. החברה הינה תאגיד גלובלי, בעלת סניפים בפריסה בינלאומית, עם סניף פיתוח מרכזי בת"א. הסניף הישראלי הינו השני בגודלו בעולם.
אחד הדברים אותם חוותי מרגע כניסתי למשרדי החברה הוא מעין יד נעלמה המטפלת ודואגת לכל היבטי הלוגיסטיקה והפרט. אומנם מדובר בענף ההיי-טק, שם הדגש על רווחת העובד מוכר, אך אני מודה שההתנהלות בחברה עלתה על ציפיותיי. קיימת חמימות במשרדי החברה, שעברה תהליך גידול מאסיבי בשנה האחרונה, ותחושה שכל הנושאים הלוגיסטיים הסובבים את עבודת הפיתוח נסגרו וטופלו, כמעט אוטומטית, ולצוות הפיתוח נשאר רק לבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר. הדבר לא נוצר יש מאין - קבוצה נבחרת של עובדים מטפלת בכל אותם נושאים ומוודאת כי עבודת הפיתוח תתקדם בצורה חלקה, כמו מכונה משומנת.
אני רואה בעבודת פיתוח התוכנה תחום הקרוב יותר לאומנות מאשר לעבודה הנדסית קלאסית, ולכן היה מהנה במיוחד מבחינתי לראות את ההערכה שרוכשת החברה לזמן העבודה של העובדים, כמו גם את החשיבות שהיא מייחסת ליכולת להתרכז בעבודה בלבד.
כיאה לתאגיד בינלאומי, המבנה אומנם היררכי, אך הוא אינו זהה בין הענפים השונים בארגון. לעיתים, מה שמופיע על הנייר לא תמיד מכתיב את צורת העבודה בפועל. הדבר יכול להישמע כאוטי מעט, אך במקומות שיצא לי להתנסות בהם בחברה, הדבר היתרגם דווקא לצורת ניהול שטוחה יחסית מאפשרת אינטראקציה פתוחה ומעניינת בין הצוותים והאגפים השונים. במיוחד מעניין הוא מרחב התמרון והפעולה שנוצר עבור בעלי תפקידים רוחביים, כאלו הפועלים לצד הפיתוח הישיר של פרויקט מסוים, או מקיימים אינטראקציה עם מספר פרויקטים במקביל. בעבר הנטייה שלי הייתה לחשוב שתפקידים אלו מוטב שיאוחדו ויבוצעו ברמה גבוה בדרג הניהולי. בזמן הקצר יחסית שבליתי בחברה הספקתי כבר לעמוד על טעותי. ביצוע תפקיד זה על ידי אדם יעודי לעבודה זו, לא רק שמורידה מהעומס על הדרג הניהולי, אלא גם מאפשרת ביצוע תפקיד זה בצורה יסודית יותר ומונעת נפילת נושאים בינן הכיסאות.
למרות היותה חברה גדולה ובינלאומית, החברה גמישה ופתוחה לרעיונות והצעות לשינוי העולות מאנשי החברה. יש נושא שיכול לעבוד יותר טוב? כלי שצריך שיפור? חבל שאין לנו כלי שעושה פעולה מסוימת? תתחיל את השינוי! תכין אב-טיפוס קטן, אם זה ילך אולי כלל החברה עשויה להשתמש בכלי.
כלים רבים בשימוש החברה צמחו בצורה זו, אך שוליים אלו צרות מלהכיל את פירוטם.


לסיכום, בעיניי F5 היא שילוב מעניין של תאגיד בינלאומי גדול המצליח לשמר פתיחות לחידושים ושינויים בצורת העבודה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (3 סה״כ)

נשמע שזו החברה המושלמת... מנסיוני גם ב google יש הרבה מאוד בעיות ודברים שאפשר לשפר, יש דברים שגם f5 יכולים לעבוד עליהם?

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

ניכר שהחוויה תשפיע עלייך לטובה - שיהיה בהצלחה!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

מדהים לראות כי סטודנטים הנמצאים בחזית העשייה בתעשייה לומדים להעריך זאת ומבינים כיצד ניתן יהיה להגשים חלום, להתקדם בקריירה תוך כדי הלימודים. בהצלחה יהודה

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×