100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אויר הרים

מאת: לירן עינב (20.11.2014)

שלג יורד ללא הפסקה מבעד לחלון, רוח נושבת בחוזקה ומטלטלת כל עבר ,השמש שקעה מבעד לרכס ומנתה 16 ימים לתחילת המסע, כותב ביומני ומתאר בפרטות את תלאות הדרך ומוסיף פזמון אהוב: "לא קלה היא לא קלה דרכנו, עוד שדות פורחים יש לפנינו עוד הרים גבוהים וצנוני פסגות." מאירים בפנסים את העלטה לקראת הטיפוס האחרון, עוברים על הציוד ומכניסים המים לשקי השינה בל יקפאו. ההתרגשות בשיאה, האדרנלין זורם ומקשה להירדם, מביטים בעיניים נוצצות ומלאי תקווה למחר.
אתגרים הופכים את החיים למעניינים, התגברות עליהם הופכת אותם למשמעותיים.


שמי לירן עינב בוגר תואר ראשון במנהל עסקים חשבונאות במסלול האקדמי המכללה למנהל. הפסקה הראשונה מתארת את יומי האחרון במסע לכיבוש פסגת הר אוורסט בייסקאמפ 1 - נפאל, יריית הפתיחה לטיול ארוך למקומות הנידחים בעולם בתום 4 שנות שירות קרבי בצה"ל. כעת לימים נשוי באושר לאשת חיי, עובד במפעל תעשיות טילים וחלל לישראל, שותף במספר מיזמים עסקיים בגיאורגיה, מתנדב בפעילות ארגון ידידים למען ילדים בסיכון ובזמן הפנוי חולק בספורט אתגרי וטריאתלון איש ברזל.
פרויקט THE LEADERS של המכללה למנהל בשיתוף כלכליסט, מהווה נקודת ציון נוספת לחיים משמעותיים, ראשיתה החל בחודשים האחרונים במעבר מיונים, מבחנים וראיונות אשר הולידו מבין מאות נבחרת בת 30 סטודנטים מצוינים, אשר במסגרתו ישתלבו בחברות המובילות במשק הישראלי.


התמחות בפירמת הייעוץ וראיית החשבון DELOITTE הינה פסגת שאיפותיהם של מתמחים רבים וזאת ללא הקשר להיותו בפסגת מגדלי עזריאלי. משחר ילדותי הנחילו הוריי אמרה העתידה לשנות את חיי, "רק מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אוויר פסגות", כילד מתבגר לא ייחסתי חשיבות יתרה למשמעותו אך בתוך נבכי ליבי הרגשתי שצופן בחובו את העתיד, וכעת לימים כבוגר ידעתי את כוונתם, לימודיי ראיית חשבון כמשל מראים מתאם מלא בין השקעה והתמדה בהווה לבין הצלחה בעתיד. DELOITTE הינה הפירמה הגדולה והמובילה בעולם במתן ייעוץ ושירותים מקצועיים, הפירמה העולמית מעניקה שירותים לכ-80% מהחברות המובילות בעולם וממוקמת במקום הראשון בתחום הייעוץ זו השנה הרביעית ברציפות.


במהלך שלושת החודשים הקרובים אשתלב בתחום המעניין, מאתגר ומתפתח מערך הייעוץ של DELOITTE במסגרת הפרויקט אגיע למשרדי הפירמה מדי שבוע ואשתלב בצוותים המקצועיים, איחשף לכלים ומאגרי מידע נרחבים, הכרת מכלול היכולות ושירותיו המיוחדים של המערך הייעוץ תוך שיתוף מעשי בפרויקטים עסקיים מובילים במשק - במילים אחרות התגשמות חלום!
חלום אשר אתם תהיו שותפים לו, במהלך החודשים הקרובים לאורך הפרויקט אפרסם בלוג אישי שיתאר את דריכת רגלי בעולם האמיתי, אשתף ואנסה לתאר איך זה מרגיש לשנות קידומת מסטודנט צעיר בחממה לימודית שלווה אל חזית העשייה התוססת והאכזרית של העסקים בישראל.


אנו חיים בעולם תחרותי והישגי מאי פעם, הדחף להצליח ולהתקדם במרוץ החיים השכיחו את הדברים החשובים באמת. קונפוציוס, הוגה יווני תיאר זאת במדויק: "בשל מחשבותיהם על העתיד שוכחים את ההווה, וכך אינם חיים לא למען ההווה ולא למען העתיד ומתים כאילו לא חיו מעולם". בסיומה של הדרך כולם מגיעים אל אותו הסוף, האופטימיים נהנים יותר מן הדרך - לכן היו אופטימיים, טפחו תחביבים ונסו להרוות את חייכם בהם ככל שניתןֿ, תרמו לאחרים בנושאים הקרובים לליבכם וזכרו תמיד ליהנות מן הדרך - אז קדימה מתחילים פרויקט דה לידרס 2015!


שלכם,
לירן עינב

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (8 סה״כ)

אני חייבת לציין שנהניתי מאוד לקרוא אודותייך! אתה עושה רושם של סטודנט מצטיין שלא שוכח גם ליהנות ממה שיש לעולם להציע. כל הכבוד לך

7

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

זו רק ההתחלה, אל תוריד את הרגל מהגז תמשך ככה לירן. בהצלחה בהמשך הדרך...

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

לירן חביבי, איני מכיר אותך אך מקראת הבלוג אני חייב לומר שבחרת דרך חיים בוגרת, אחראית ומפתיעה יחסית לגילך- דרך בעלת משמעות. מקווה שתדע לשמור על כך גם בעתיד... מחכה לבלוג הבא!

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

תמיד ידעתי שתגיע רחוק - אבל עשיתי את זה ככ מהר! תהנה והמון הצלחה אחי

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

לירן אין ספק כי אתה איש עשייה ואכן דבריך מעוררים השראה. מחכה בקוצר רוח לכתבה הבאה:)

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

רק לפי הבלוג אפשר לראות כמה אדם מיוחד אתה! בהחלט מעורר השראה ! אין ספק שהצלחת למשוך את תשומת לבי בכתיבתך היוצאת דופן ! מחכה ומצפה לבלוג הבא

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

להיות מצטיין בלימודים, לתרום לאחרים,יזמות עסקית מעבר לים, תחביבים מאתגרים, איש משפחה,אדם דרך ארץ, וחתיך - מה עוד אמא חלמה לבקש ולא עשית? תמשיך ככה :)

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

i can use some guidance waiting to hear more :-)

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×