100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: לירון יעקב (27.11.2014)

הגעתי לשנה השלישית של התואר... מי היה מאמין? מהרגע הראשון שכף רגלי דרכה בכותלי המסלול האקדמי המכללה למנהל, עשיתי הכל כדי להוסיף נפח וגיוון ללימודים - שעל פניו אמורים להיות הדבר הכי משעמם שיש. "לא נורא אחי" (מלווה בפרצוף עקום) אני כבר רגיל לשמוע מאנשים שבדיוק סיפרתי להם מה אני לומד.
לשמחתי הרבה אני רחוק מלסבול באקדמיה, יותר מזה - אני מאוד אוהב את מה שאני עושה, וזה הופך את החיים להרבה יותר פשוטים. בשנה א' הצטרפתי למועדון מודל האו"ם, בשנה ב' למדתי את הסמסטר הראשון בגרמניה והשתלבתי במקביל ללימודים בבנק "מזרחי טפחות". הכל מעולה, אבל עדיין חסר לי משהו. אני לא באמת יודע מה עושה רו"ח שהוא מגיע בבוקר למשרד, ואם אני לא אוהב את זה, לא חבל על כל ההשקעה?
החלטתי שאני חייב להתנסות, והתחלתי לחפש משרת סטודנט במשרדי רו"ח. שלחתי קו"ח לעשרות משרדים. רק שלושה היו נחמדים והשיבו שהם מודים על קו"ח וכרגע הם מלאים. מפתיע? לא כל כך, זה לא פשוט למצוא עבודה בתחום, כיום שיש כל כך הרבה בוגרים בכל שנה.
אז, לגמרי במקרה נתקלתי בפוסט של "The Leaders". התחלתי להתעניין והבנתי שאני חייב להיות שם בשנה הבאה. לשמחתי הרבה, לאחר תהליך ארוך של מיון, הודיעו לי שאני בפנים. זהו זה קורה. סוף סוף אקבל את ההזדמנות לראות מה עושים בפרקטיקה, ועוד ב-"EY"- הפירמה שאני עתיד להתמחות בה בעוד כשנתיים.
השבוע הראשון של שנה ג' יוצא לדרך, ואיתו גם הפרויקט. יום שלישי 28/10/14, השעה 07:48- יוצאת הרכבת ממשה דיין ומגיעה ב-8:08 לת"א השלום. מעולה, יש לי מספיק זמן לקפה בארומה, לעבור על הכותרות בכלכליסט למקרה שמישהו יתחיל לדבר על ידיעה חשובה, סלפי לפייסבוק עם השלט של "EY" וקדימה שיהיה בהצלחה. 9:30 אני מתיישב במשרד של דפנה ממשאבי אנוש לפגישת פתיחה, יחד עם נעמה המנג'רית בצוות ההיי-טק והדר - הסניורית שתחנוך אותי.
אני מאוד מתוח ולא יודע למה לצפות, מה קורה איתי עכשיו? הפרויקט אמור לתת לי הזדמנות לקבל הצצה לעולם האמיתי - מה זה אומר? ואיך זה הולך להתבצע?
בסיום הפגישה אני מתלווה להדר ואנחנו מבצעים היכרות לא פורמלית מדי, כאשר בין לבין היא מסבירה לי מה אני הולך לעשות. מהר מאוד הבנתי שכאן לא משחקים. קיבלתי בריף מקצועי ומפורט על SOX, ועל הלקוח עבורו אני הולך לעבוד, ולאחר מכן את המשימה שלי לקראת הפגישה שאני צריך לתאם לשבוע הבא.
רגע, איזו פגישה? מי הולך לנהל אותה? אני חדש פה! אז אפשר להירגע, אני לא לבד, הדר תלווה אותי לאורך כל הדרך. התחלתי לנתח את התהליכים שקיבלתי, וקפצתי מדי פעם לשולחן שלה לקבל עזרה, בסוף עשינו סימולציה לקראת הפגישה עם הלקוח, ולאט לאט התחלתי לתפוס את העניין.
לקראת הצהרים כבר ירד המתח, הבנתי שאני ממש נהנה פה! אני עובד על משהו שהוא סופר מעניין, ולא בא לי בכלל לחזור ללימודים מחר, אלא להמשיך לעבוד. אני מקווה להגיע מוכן לפגישה בשבוע הבא, ושהכל ילך כשורה. מה שבטוח - הפרויקט מעניק לי הזדמנות נדירה וחד פעמית ללמוד מהטובים ביותר ואני מתכוון לקחת אותה בשתי הידיים.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×