100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: שינוי סדרי עולם מתחיל בצעדים קטנים

מאת: ירדן עוז (20.11.2014)

השעה: 9:00.
המיקום: משרדי ג'וינט ישראל בירושלים.
מצב הלב שלי: עומד להתפוצץ.
אני, ירדן עוז מתחילה לגשש את דרכי בארגון הג'וינט. מהו ארגון הג'וינט אתם שואלים את עצמכם?!
הג'וינט הוא ארגון הומניטארי יהודי הפועל בעולם JDC -Joint Distribution Committee ומהווה את הארגון הגדול ביותר בתחומו. מדובר בארגון א-פוליטי, ללא מטרות רווח, אשר הוקם כדי לעזור ליהודים ולקהילות יהודיות ברחבי העולם, בעיקר בעתות חירום ומשבר. ארגון הג'וינט נוסד בשנת 1914 על מנת לעזור ליהודים בארץ ישראל ובמזרח אירופה בזמן מלחמת העולם הראשונה.
ג'וינט ישראל פועל לבניית תשתיות של עשרות תכניות, שירותים חברתיים ויוזמות המשנות את פני החברה בישראל. כך, ילדים ונוער בסיכון וכן בני משפחותיהם גדלים למציאות נוחה יותר. בנוסף, קשישים ובניהם ניצולי שואה זוכים להזדקן בסביבתם הטבעית בכבוד. בעלי מוגבלויות מצליחים להתגבר על משוכות גבוהות, כמוהם גם עולים חדשים המפלסים את דרכם במציאות חדשה. אנשים רבים הנמצאים מחוץ למעגל העבודה, בעיקר בחברה החרדית והערבית, נהנים מתכניות תעסוקה המאפשרות השתלבות במעגל העבודה והחברה, וצעירים ללא עורף משפחתי מוצאים את דרכם במסגרות השכלה.
בפני החברה בישראל ניצבים אתגרים רבים. ביניהם הפערים החברתיים המעמיקים, המצב הביטחוני שבאופן מתמיד על הפרק, המצב הכלכלי ועוד רבים נוספים. ג'וינט ישראל משקף את המחויבות שחשים יהודי ארצות הברית והתפוצות ליטול חלק במאמציו של העם בישראל לבנות חברה איתנה.
תחילה, בדומה לחלקכם, לא הייתה לי היכרות מעמיקה עם הארגון ומכאן שהייתי סקרנית עוד יותר להיכנס ולהיות חלק ממנו. התחלתי להישאב פנימה אל הארגון הנקרא תבת- תנופה בתעסוקה בג'וינט ישראל. תבת הינה בין ג'וינט ישראל וממשלת ישראל לפיתוח שירותים חברתיים, בדגש על שילוב וקידום תעסוקתי של אוכלוסיות המצויות במעגל העוני. בתבת מתמקדים בפיתוח שירותים בשלושה היבטים: שילוב בעבודה באמצעות הגברת המסוגלות התעסוקתית, הקניית כלים להתמדה בעבודה ויציבות תעסוקתית לאורך זמן ולבסוף פיתוח אופק תעסוקתי ויכולות הובלה חברתיות.
דפיקות לב המאפיינות חשש מהול בהתרגשות, הוחלפו באנחת רווחה לאחר שנוכחתי להבין כי השתלבתי בארגון מבריק וייחודי. ייחודיות המתבטאת בנגישות ורגישות, בקשב ומקצועיות, ובהתאמה למגוון האוכלוסיות בישראל. אי אפשר לפספס את העוצמה והעומק שטמונים בג'וינט, באופן בו הוא פועל ובאווירה המשפחתית המאפיינת אותו. במהלך ההתנסות שלי בתוך הארגון נפגשתי עם ראשי תחומים ואנשים מרתקים ומקצועיים במטרה לפתח משהו חדש יחד. הדבר רק הגביר את ההבנה שלי כי עליי לשלב את ארגז הכלים שאני מביאה עמי, שבו נמצא הידע מלימודי התואר בתקשורת וניהול, העקרונות והניסיון המקצועי שרכשתי ולהתאימם לתוך הארגון מסורתי ומאורגן יחד עם הרצון העז שקיים בי לשנות "סדרי עולם".
עד כאן להפעם, בציפייה נרגשת לחוות את האתגרים העומדים בפניי בתוך הארגון ולראות את הפאזל המתחיל להיות שלם.

שלכם, ירדן.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (2 סה״כ)

כתיבה מדהימה,יכולות מרשימות עלי והצליחי!

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

אהובה שאת, ים של הצלחה

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×