100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: היי, נעים להכיר

מאת: קארין שניידרמן (20.11.2014)

שמי קארין שניידרמן, בת 23, מתגוררת בראשון לציון יחד עם ארוסי, סטודנטית שנה ב' לתואר ראשון במנהל עסקים (התמחות במימון ושוק ההון) במסלול האקדמי – המכללה למינהל.


באוקטובר בשנה שעברה התחלתי את דרכי כסטודנטית במכללה. כבר ביום הראשון ללימודים, קשה היה שלא להבחין בשלטי הענק המתנוססים בכל עבר, ומבשרים על תכנית "The Leaders". יצר הסקרנות גבר עלי, ותוך מספר דקות ד"ר גוגל סיפר לי כמעט כל מה שאני צריכה לדעת על התכנית, במסגרתה סטודנטים מצטיינים במכללה מקבלים הזדמנות יוצאת דופן לעבור התנסות מעשית בחברות המובילות במשק. כבר באותו הרגע ידעתי שאעשה כל שביכולתי כדי להתקבל לתכנית היוקרתית.


לקראת סוף שנת הלימודים, שוב צצו להם אותם שלטי ענק, שהפעם בישרו על תחילת המיונים לתכנית. לאחר הגשת מועמדות (ומספר שלבי מיון וסינון), התקבלתי לחטיבת שוקי הון בבנק לאומי. קשה לתאר את ההתרגשות הרבה והשמחה שהציפו אותי, אולם עד מהרה, אלו התחלפו במעט חששות - האם אעמוד בציפיות?

זה הזמן להכיר לכם את קובי לוי, המנטור שילווה אותי לאורך כל ההתמחות. כשבוע לפני תחילת ההתמחות, קובי הכיר לי את עובדי החטיבה ופרש בפניי את תכנית החניכה האינטנסיבית, שתכנן במיוחד עבורי. בסוף היום יצאתי מהבנק עם חיוך מאוזן לאוזן - הבנתי שהגעתי למקום מצוין עם אנשים מצוינים אף יותר.
יומה הראשון של ההתמחות החל במחלקת ה-"נוסטרו" ובליווי של ליאור פאוסט, ראש דסק ספוט מט"ח. ליאור הסביר לי, בסבלנות ובמקצועיות, על העבודה השוטפת בדסק, והיה ניכר שחשוב לו שאבין לא רק את הפן הטכני של העבודה, אלא גם את מהותה. לאחר מספר שעות יחד, נזרקתי למים הקרים: "יש לך עכשיו סכום כסף נכבד להשקעה. תשקיעי אותו בצמדי מט"ח שנראים לך", והוסיף מיד: "בחוכמה כמובן!". מיותר לציין שקפאתי במקומי – איך אדע במה להשקיע? ומה יקרה אם אפסיד? לקחתי נשימה עמוקה ו... קפצתי למים. לאחר בהייה ממושכת (שנראתה כמו נצח!) בצג המחשב (עליו מופיעים שערי המטבעות) ולא מעט דפיקות לב, קרה מה שכל כך קיוויתי שיקרה – שער המט"ח לצמד המטבעות שרכשתי עלה, ותחושת הסיפוק (וההקלה!) הייתה עצומה. טוב נו, חלק גדול מזה בזכות פאוסט, שפיקח על כל התהליך מקרוב...
למחרת הוצמדתי לענת בירן, מנהלת דסק לקוחות בחדר העסקאות. במהלך היום נחשפתי לעסקאות רבות, בהיקפים גדולים במיוחד, ולאורך כל היום היה חשוב לענת שאבין ש"הלקוח עומד במרכז" וכי חווית השירות שהוא מקבל - היא זו שעומדת בראש מעייניהם. חברות רבות אמנם מצהירות בריש גלי כי זו מדיניותן, אבל זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי יישום לכך, הלכה למעשה. אין ספק שהשהות במחיצתה של ענת הייתה מרתקת ומעניינת מאוד, הן בזכות המקצועיות הרבה שלה והן בזכות אופייה החם והאימהי.


קצרה היריעה מלהכיל את כל החוויות והאנשים המקסימים אשר ישבו איתי, הסבירו לי, לימדו אותי ואפילו הכינו לי סיכום מסודר! מחכה לי עוד דרך ארוכה בחטיבה, במהלכה אני מצפה לספוג כמה שיותר ידע וניסיון בתחום שוק ההון. כולי תקווה שבהמשך אף יתאפשר לי להתוודע אל תהליכי קבלת ההחלטות וגיבוש האסטרטגיה בחטיבה.


אגב, לא אחת נשמעת הטענה שעובדי שוק ההון הם אנשים אפרוריים ומשעממים. טענה זו כנראה נטענה על-ידי מישהו שלא עבד אפילו דקה בתחום. עובדי החטיבה אינם רק מומחים בתחומם, אלא גם אנשים מעניינים וצבעוניים. כך למשל, אחד העובדים הינו כדורסלן לשעבר, השני אצן ורוכב אופניים, השלישית היא מאפרת מקצועית בזמנה הפנוי, ואיך אפשר בלי אוהד "שרוף" של מכבי... אין ספק שהולך להיות לי מעניין!
נתראה בפוסט הבא,


שלכם,
קארין.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×