100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: כניסה ברגל ימין...

מאת: עדן שמעון (23.11.2014)


The Leaders התחיל עבורי כבר כשראיתי את הפרסומים לפרויקט.
הקמפוס התמלא שלטי חוצות ''חלון הצצה אמיתי לשוק העבודה'' ''30 סטודנטים מצטיינים ב30 החברות המובילות במשק''. היה לי ברור שאני מגישה מועמדות.
הרגשתי נלהבת מהאפשרות להכיר ולבחון את שוק העבודה מקרוב ועוד באחת מהחברות המובילות במשק. לאחר מיונים וראיונות רבים הטלפון צלצל, ''היי עדן רציתי לבשר לך שהתקבלת ל''The Leaders''. פתאום נתקפתי התרגשות... זה באמת קורה...

שנייה הפסקה. חשוב שתבינו קצת לגבי ומאיפה אני באה. שמי עדן, בת 24 מזכרון יעקב, הבכורה מבין שלוש אחיות, סטודנטית שנה שלישית למדעי ההתנהגות בהתמחות ניהול ומשאבי אנוש במכללה למנהל. למען הסר ספק, אני לא הייתי מאותם אנשים שיודעים מגיל קטן מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים. עברתי רבות עד שהחלטתי. חקרתי לא מעט תחומים ועברו בראשי לא מעט מחשבות.
את ההחלטה קיבלתי דווקא כשניסיתי את מזלי בתחום שונה לגמרי. פשוט הבנתי, מה לעשות, אני בן אדם של אנשים ואת זה בדיוק הלכתי ללמוד.
היום, אחרי שהתחלתי את ההתלמדות באגף משאבי אנוש של קבוצת ישראכרט, אני לגמרי יודעת - מקומי בתחום משאבי האנוש.

ו... אני חוזרת לסיפור שלי –
אז אחרי שהתרגשתי, חקרתי והפנמתי, הגיע היום שלו חיכיתי, היום הראשון שלי בישראכרט!

אני עומדת מול בניין ירוק גבוה מאוד ועליו שלט גדול ''בית ישראכרט''.
"תיכנסי ברגל ימין", אני אומרת לעצמי, "אל תשכחי – רגל ימין". מלאת התרגשות ופרפרים בבטן ויחד עם זאת לא מעט חששות, אני עושה צעד ראשון במעלה המדרגות.
בעוד כמה שעות אני עתידה לגלות שלמילה ''בית'' בשלט הגדול יש משמעות עצומה. זו אולי קלישאה להגיד אבל הבניין הירוק הגדול הופך לבית מהר מאוד. לא רק בית, משפחה. וברור שזה לא קשור באיזושהי צורה מיסטית לבניין עצמו, זה רק בגלל האנשים - כולם אדיבים, כולם חייכנים וכולם שמחים לעזור בכל רגע ובכל זמן. בהתחלה חשבתי שזה קשור ספציפית אלי, אבל לא. עובדי ישראכרט ככה עם כולם...

בימיי בפרויקט אתלווה לאגף משאבי אנוש של ישראכרט. כחברת כרטיסי האשראי הגדולה והמובילה בישראל, מעסיקה ישראכרט כ-1500 עובדים, ועל כן לאגף משאבי האנוש יש תפקיד מרכזי בארגון. מי שילווה אותי בימי הראשונים הוא ניקולס (מנהל המטה של משאבי אנוש), אשר קיבל אותי בחיוך גדול. ''בואי אעשה לך סיור באגף, שתכירי את כולם'', שמחתי לגלות קבוצת אנשים איכותיים וחייכנים. כל עובד שהתלוויתי אליו דאג לשאול אותי קודם כל לשלומי, מה הצרכים שלי ואיך הוא יכול לסייע. ותמיד סיימו במשפט: ''אני כאן לכל מה שתצטרכי''. כמה דקות אחר כך, כבר הונפק עבורי כרטיס העובד. ''עכשיו את לגמרי אחת משלנו''. זהו, שריקת הפתיחה נשמעה - יוצאים לדרך...
ביומי הראשון בישראכרט נפגשתי עם מאורה שלגי, סמנכ"ל משאבי האנוש של הקבוצה, ממנה למדתי על התרבות ועל המבנה הארגוני, על ערכים של החברה, ועל תפקידו של אגף משאבי אנוש כשותף אסטרטגי אמיתי בתהליכים שהחברה מקדמת.

בעודי מסיירת במוקדי השירות ובין המחלקות, שמחתי לגלות סביבה צעירה, דינמית ועובדים מלאי שמחת חיים. שוחחתי עם מספר נציגי שירות ושאלתי אותם לגבי העבודה בישראכרט. לא פעם שמעתי את המילה משפחה, ורבים העובדים שאמרו לי ''אני מרגיש שרואים אותי כאן'' מה שלא מובן מאליו בארגונים כל כך גדולים. מסתבר שרוב העובדים בחברה החלו את דרכם במוקדי השירות ויש כאן מגוון אוכלוסיות רב ומגוון – סטודנטים, אמהות, חרדים, חיילים אחרי צבא, ועוד.

כשאכלנו בחדר האוכל של ישראכרט, יצא לי שוב לחוות את התחושה הזו שכולם מדברים עליה. ישבתי לאכול צהריים עם מאורה, ניקולס ועובדים נוספים מהחברה. כשהסתכלתי מסביב, ראיתי שכולם יושבים עם כולם, עובדי מחלקה אחת עם השנייה, מנהלים יחד עם עובדים. אפילו המנכ"ל ישב באחד השולחנות עם נציגים ממוקדי השירות והשיחה בשולחן הייתה ערה...

אחרי ארוחת הצהריים זכיתי להכיר את אורית (מנהלת תחום הדרכה והכשרה), אשר הציגה בפניי את התחום, התנהלותו וחשיבותו. וכיצד בונים הדרכה בפועל.
תמיד מדברים על ההבדל בין מגדל השן האקדמי למה שקורה בפועל בשטח. בישראכרט יצא לי דווקא לראות לא מעט איך תכנים רבים שלמדתי במכללה אכן מיושמים בארגון.

בעולם של היום, המשאב האנושי הוא המוצר היחיד שלא ניתן לחיקוי, ולכן מוקדשת תשומת לב רבה לפיתוח העובדים בארגון. בין אם משלב הגיוס, ההכשרה ומסלולי הפיתוח, בין אם בפרוייקטים חוצי ארגון המשפרים את התקשורת הפנים ארגונית וכמובן בתנאים... לא פלא שבישראכרט כולם כל היום מחייכים.

הכניסה לפרויקט The leaders עבורי היא אחד הדברים הגדולים שאני צפויה לחוות. כבחורה צעירה בשלבים האחרונים של התואר, זה הרי ברור שפרויקט כזה הוא קרש קפיצה גדול מאוד.
אני מחבקת את הפרויקט בשתי ידיים במטרה להפיק ממנו כמה שיותר מידע להמשך הדרך, ונראה מהרגע הראשון שלחברי בישראכרט מטרה זהה לשלי. כל אחד ואחת מלמד אותי בשקדנות וסבלנות, משקיע בי ממיטב זמנו והכל בכדי שאכיר את עולם משאבי האנוש מקרוב.
אז מה שנשאר לי לעשות זה לשנס מותניים, לפתוח את העיניים והאוזניים- וללמוד!

שתהיה לנו דרך צלחה!

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×