100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הצעדים הראשונים שלי

מאת: דוד נחום (25.11.2014)


כאשר הגעתי למיונים של THE LEADERS הוסבר, כי מטרת הפרוייקט היא חיבור הסטודנטים לפרקטיקה, ל״לעולם האמיתי״. אני נבחרתי להתמחות במחלקה המשפטית של קבוצת ״שיכון ובינוי״ מקבוצת אריסון (קבוצת התשתיות והנדל"ן המובילה בישראל) אשר מאגדת 7 חברות ענק. החברה עוסקת בתחומיה השונים בארץ ובעולם, תוך כדי שהיא מבצעת שיתופי פעולה מול חברות וממשלות שונות וזוכה במכרזים של פרוייקטים בעלי תקציבים אדירים והשפעות ענק על האוכלוסיות המקומיות. מבחינה משפטית, ההשלכות של כל פעולה היא רחבה וגורלית, מהחוזה הקטן ביותר ועד למכרז הגדול ביותר, החוק והמשפט הוא גם ברמת הפסיק.

אחד הדברים שהכי הקסימו אותי בחברה, לראות בפועל איך חברת יזמות ונדל״ן מהגדולות ביותר, לוקחת על עצמה את נושא האחריות התאגידית ועושה זאת בכנות מלאה. ״הקבוצה שמה לה למטרה לשלב בין הצלחה עסקית, אחריות חברתית ודאגה לסביבה ולטבע, כדי להוביל יצירת סביבת חיים בת-קיימא ומתקדמת.״ - כך גם מציגים אותה עובדיה. אפילו המבנה בו נמצא המטה שלה. ״היי דויד, על המבנה הירוק שלנו כבר הסבירו לך?״, כך שואלת אותי אלה קונקיס הדוברת של החברה. ומיד יצאתי לסיור v.i.p עם אמיתי אור ממחלקת הקיימות. אז הבנתי באמת שהחזון של החברה הוא יפה לא רק במילים, אלא גם יפה במציאות. יעילות כלכלית, דאגה לבריאות העובד ודאגה לסביבה, אכן הולכים יחד, ואם נשתמש במילותיה של ״המשוררת״ שרית חדד, ״ואפילו מאוד״! את המפגש הראשון עם הקבוצה סיימתי במשרדה של גילי שבתאי, רכזת גיוס. אצלה זכיתי לקבל אינפורמציה מלאה על הקבוצה, הסיווג לפי קומות, אירועים היסטוריים וכמובן חיוך.

״יום שני אנחנו מארחים, יחד עם חברות נוספות, כנס קיימות, אתה חייב להגיע זו ליבת החברה״, כך אומרת לי אלה קונקיס, שמהרגע הראשון שלי בחברה רק דואגת שאחשף לכמה שיותר תהליכים בחברה, כמובן שלא היססתי לרגע ואישרתי הגעה. אם נסכם את הכנס בכמה מילים - התכנסות של חברות מובילות במשק, בין היתר: טבע, יוניליוור, h&m, נספרסו, אינטל, חברות השקעות, משרדים ממשלתיים וכמובן שיכון ובינוי. כל אלו התכנסו למען מטרה אחת, חוץ מהבופה כמובן - להסביר כל אחת מהמקום שלה, כיצד ניתן להמשיך להיות חברה ריווחית ולהשקיע בסוגיות של אחריות תאגידית כמו הקיימות. יום שלם של הרצאות בנושא, שהוכיחו לי כי קיימות זה לא רק מילה יפה שרושמים בפרופיל של החברה, אלא זו דרך חשיבה וצורת התנהלות שמשנה ותשנה את העולם של כולנו, לטובה!

בשבועיים הראשונים שלי בחברה ״טיילתי״ בין התחנות השונות והכרתי את החברה ואת הנפשות העובדות מקרוב. כל עובד שהזדמנה לי איתו שיחה, קצרה או ארוכה, המכנה המשותף היה מוטיבציה ושמחה לקחת חלק בעשייה של החברה. לשמוע מעובד שהוא מרוצה ממקום העבודה שלו, זו חוויה בפני עצמה. גולת הכותרת של השבועיים הראשונים התנקזו לפגישות מול המנטור למשך התקופה הקרובה - סגן היועמ״ש של החברה, עו״ד יאיר לבנה. אשר נרתם בצורה מלאה לתהליך של הפרוייקט והביע רצון לחשוף אותי לכמה שיותר תהליכים. לאפשר לי להביע את עצמי והוא מהצד שלו, לצייד אותי בכמה שיותר כלים פרקטיים. ״דויד אנחנו עוד מעט יוצאים לפגישה בעזריאלי״, אומר לי עו״ד לבנה. כך לפתע אני מוצא את עצמי בפגישה מצומצמת ואינטימית, בין 2 צדדים, המנסים להגיע להסדר על סכומים שבלי מחשבון קשה לראות אותם. משם חזרה למשרדי החברה ומשימתי הבאה היא לחקור את נושא המכרזים לצורך הרצאה.

הספקתי להבין בשבועיים הראשונים לתהליך, שכל יום הוא מסע חדש. היום יכול להתחיל בהכנת מצגת, להמשיך בישיבת מחלקה ולהסתיים בפגישת ליטיגציה. כל יום האתגרים גדולים ומעניינים יותר. אני מזמין אתכם להתלוות אליי למסע, להכיר את עולם הליטיגציה המסחרית מקרוב וכן להבין מהי המשמעות של העורך דין בחברה ציבורית, כה גדולה ומשמעותית, כמו שיכון ובינוי. הצטרפו אליי לבלוגים הבאים - מתחייב שיהיה מעניין.״

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (4 סה״כ)

הבלוג מתחיל בצורה מעניינת. לא הבנתי מה הפרוייקט אבל כיוון כללי יש. אחרי כן מגיע הפירוט סתמי, אגבי,חסר יצירתיות מביש, מדכא ,מעורר חלחלה, מטריד במספר רמות, חסר תוכן, לא ברור, מתנשא ומזים. את הסיום ממש אהבתי, כתוב בצורה יפה מקווה שתעבד את הביקורת הבונה בהצלחה בהמשך

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

דוד כל הכבוד על הבלוג, שיהיה בהצלחה בהמשך....

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

הבלוג הכי טוב שקראתי. כל הכבוד! הכנסת את החוויה שלך למילים בצורה מופתית משהו שכל כך קשה לעשות. מרגישים את החותם שהמקום השאיר לך. שיהיה בהצלחה מחכה לבלוג הבא!

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

1

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×