100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: העולם האמיתי

מאת: רותם שבו (30.11.2014)

"אל תשתלב – תוביל" הסיסמה הזאת כל כך נכונה ומאפיינת את הדרך שבה בחרתי. לא פעם יצא לי להיתקל בה אם זה בכיתות, במסדרונות המכללה, בעיתון או בטלוויזיה. תמיד זה העלה לי מחשבות ופנטזיות על איך ייראו חיי אחרי הלימודים.
כשנועה דוברת המסלול האקדמי המכללה למינהל, נכנסה לכיתת הלימוד וסיפרה בהתלהבות על פרויקט " The "Leaders, ראיתי ישר מול עייני את אותו המשפט המוכר: "אל תשתלב- תוביל", הרגשתי שזו יכולה להיות התחלה מדהימה לצאת לעולם האמיתי. לקחתי את ההזדמנות בשתי ידיים, הגשתי את מועמדותי והתחלתי בשרשרת מיונים לפרויקט.
אז קצת על עצמי, שמי רותם שבו - שניצקי, בת 25 , התחתנתי לפניי כחודשיים, סיימתי השנה את לימודי התואר הראשון במדעי ההתנהגות והתמחות במשאבי אנוש והיום אני לוקחת חלק בפרויקט "The Leaders" בחברת הביטוח AIG.
כשנועה התקשרה לבשר לי שעברתי את השלב האחרון במיונים ואני אתמחה בחברת AIG, הרגשתי מיוחדת, מיוחדת על כך שזכיתי להיבחר ממאות מועמדים להתמחות בחברה בינלאומית גדולה ומובילה במשק הישראלי. התרגשתי מאוד והתרגשות זו ממשיכה ללוות אותי בכל בוקר שאני קמה להתמחות.

ביום הראשון בחברה, קידמה את פניי בחיוך רחב המנטורית שלי- קרן גטלובסקי מנהלת יחידת ההדרכה, קרן הציגה בפניי את צוות ההדרכה שלה שכולל 6 מדריכות מדהימות. אחת המדריכות ליוותה אותי לסיור בחברה, הכרתי את המחלקות השונות והתרשמתי שמדובר בחברה רצינית ובסביבת עבודה צעירה, בעלת מוטיבציה ומעוף.
גיליתי שהצוות שמקיף אותי צמח כמעט כולו מתוך החברה- אנשים שהגיעו לאחר שחרור מהצבא והתחברו לאווירה, לערכים ולחזון החברה. ולכן לא הופעתי לגלות שגם מנכ"ל החברה, שי פלדמן, צמח בתוך החברה ועם השנים התקדם במעלה הדרג עד לתפקידו הנוכחי.

החברה מאמינה בעובדיה, מאפשרת להם הזדמנויות להתפתח והעובדים מגיעים למקום נעים ומזמן, מלא אנרגיה ותשוקה לעבודה. תשוקה שדבקה בי מהרגע הראשון שרגלי דרכה בחברה ועוררה בי רצון להתחיל כבר את ההתמחות.

מטרת פרויקט "The Leaders" היא לחשוף סטודנטים מהאקדמיה לפרקטיקה בשוק העבודה.
כבר בשבועות הראשונים ראיתי כיצד תכני הלימוד באים ליידי ביטוי במציאות, הספקתי להיחשף לפעילות השוטפת של יחידת ההדרכה בחברה, לצפות בקורס הכשרה שמועבר לנציגים חדשים, במשובים שניתנים לנציגים ואף לקחת חלק בתכנית אימון לנציגים ותיקים. נוכחתי לדעת שיחידת ההדרכה מעורבת בכל שלב בתהליך קליטת העובד בחברה, ממרכזי הערכה, השתלבותו ההתחלתית של העובד במוקדים השונים ועד מעקב רצוף אחר תחושותיו, רצונותיו ופעילותו המקצועית בחברה.

צוות ההדרכה קיבל אותי בזרועות פתוחות ומיד נתן לי להרגיש שייכת וחלק בלתי נפרד ממנו. עבודת הצוות זה משהו שזורם בדם שלהם, גם הדרייב ליזום תהליכי עבודה חדשים והשאיפה למצוינות. ניכר כי ערכי החברה יזמות, מצוינות, אנשים, יושרה והוגנות ומיקוד בלקוח, הם לא סתם מילים הכתובות על כל קיר ומסמך בחברה, אלא בערכים שמובילים ומנחים את אופי העובדים.

אין לי ספק שההתמחות שלי פה תהיה מלמדת ומפרה מאוד, בהמשך אני עתידה גם להתלוות לצוות הגיוס והמיון בחברה. כולי ציפייה להמשך הדרך והתהליך שלי בחברה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×