100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הזדמנות שלא הרבה זוכים לה

מאת: רן לוינסקי (30.11.2014)

כל אחד מחכה להזדמנות הראשונה, לדלת הראשונה שתפתח בפניו את "דרך המלך" לקריירה ענפה ומבטיחה. כסטודנט הצמא לידע, ניסיון והתמחות, חיפשתי בנרות כיצד אוכל לשלב ולהביא לידי ביטויי באופן פרקטי את הכלים אותם אני רוכש באקדמיה. הרגשתי שאני זקוק לבסיס חזק, למקום בו אוכל לשלב ידע תיאורטי עם עבודה מעשית. חיפשתי מה יבדיל אותי, רן לוינסקי, סטודנט שנה ג' לכלכלה וניהול בהתמחות מימון ומערכות מידע במסלול האקדמי של המכללה למנהל, מסטודנטים אחרים באותו התחום. ידעתי שההזדמנות שלי הגיעה, כשהתקבלתי לפרויקט "The Leaders".
לאחר סידרת מיונים אשר לא הייתה מביישת את השב"כ, נבחרתי מבין רבים לפרויקט הדגל של המסלול האקדמי המכללה למנהל להתמחות בחברת מיטב דש, הישג עצום ונדיר לכשעצמו בנוף הסטודנטיאלי התחרותי של שוק העבודה הישראלי. מיטב דש הינו בית ההשקעות מהגדולים והמובילים בישראל עבור לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים בשליטת קבוצת BRMומר צבי סטפק. החברה מעסיקה כ-900 עובדים מיומנים ומסורים בראשותו של מר אילן רביב ומנוהלים בה למעלה מ-133 מיליארד ₪.
חדור מוטיבציה, עם התרגשות מהולה בחוסר שינה, הגעתי למשרדי החברה ביום הראשון להתמחות. קומת הנהלת החברה הממוקמת בקומה העליונה במגדל צימפיון, ממנה נשקף הנוף הקסום של פארק הירקון, גרם לי להחסיר פעימה ולהבין אט אט לאילו נעליים גדולות אני נכנס ואיזו הזדמנות עומדת בפניי. נפגשתי עם דנה שוורץ, החונכת שלי, אשר תלווה אותי לאורך כל ההתמחות. דנה הציגה בפני תוכנית עמוסה וגדושה, אשר במהלכה אפגש עם בכירים בשוק ההון הישראלי, אלמד על החברה לעומקה ולרוחבה תוך היחשפות לשירותים ולמחלקות השונות שיש ל'מיטב דש' להציע ללקוחותיה. אני כפוף ישירות למנכ"ל החברה ועלי לדווח לו באופן ישיר על התנהלותי, דבר המלחיץ כל עובד, זוטר ובכיר כאחד.
ההתמחות משלבת רוטציה בין המחלקות השונות, בין היתר: מחלקת ניהול סיכונים, תיקי השקעות, קרנות נאמנות, תעודות סל, גמל, פנסיה ועוד. צבירת ניסיון בפרקטיקה היא מטרת העל שלי תוך יצירת קורלציה בין העבודה המעשית לבין התיאוריה. תהליך קבלת החלטות בתחום ההשקעות מושך אותי זה זמן רב וזו ההזדמנות לבחון מקרוב את כל תהליכי ההתנהגות והתנהלותם של משקיעים: איך תהליכים בשוק הגלובלי משפיעים על תהליכים בשוק המקומי ולהפך (אפקט הפרפר הקלאסי) וכיצד השניים משפיעים על השקעות הלקוחות הן לטווח הקרוב והן לטווח הרחוק (קרנות גמל ופנסיה). זוהי רק דוגמא של שאילתה אחת מיני רבות המושכת אותי ומאתגרת אותי בחיי היום יום, קל וחומר בעבודה המקצועית שלי. תחום ההשקעות הוא תחום רחב מאוד הטומן בחובו תתי רבדים רבים. בזכות הרוטציה אחווה רבדים נוספים, ואוכל לקבל החלטה שקולה להמשך עתידי המקצועי.
בזמן כתיבת שורות אלו ההתמחות ארכה כמספר ימים בלבד ואני סבור, כי צפויה לי עוד דרך ארוכה ועבודה קשה. הלחץ וההתרגשות צפים ועולים בכל פעם שאני בא בשערי החברה. כל האנשים עימם נפגשתי הם בעלי ניסיון עשיר וכל יום אני לומד וחווה דברים חדשים. בכל רגע נתון אני נמצא במבחן, וכל הזמן מוכיח שאני בעניין. מפעם לפעם המחויבות גדלה, גם על ידי וגם על ידי עמיתיי. צריך להיות כל הזמן עם היד על הדופק ועל אף הלחץ העצום אני מאושר על ההזדמנות שניקרה בדרכי. כמות הידע אליו נחשפתי במספר פעמים המועט בהתמחותי במיטב דש חשפה בפני עולם שלם של אפשרויות בלתי נגמרות, ורצון עז להוכיח את הכישרון, היכולת וההתמדה הקיימים בי.
אני מצפה בקוצר רוח להמשך פרויקט זה, ואמשיך לשתף אתכם בחוויותיי ורישומי בבלוג הבא.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

תחליף את יאיר

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×