100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: צומת דרכים

מאת: ספי מישלזון (02.12.2014)

רבות השאלות המציפות את מוחו של סטודנט למשפטים בשנתו האחרונה ללימודים. לפתע הוא הוא מוצא עצמו בצומת המוביל לשלל מסלולי התמחות שונים, ועליו לבחור בנתיב אחד. בחירה שמשמעותה עליה לרכבת שקשה להסיט ממסלולה פעם שעזבה את התחנה. באיזה נתיב לבחור? הפלילי או האזרחי? אבל גם הנתיב האזרחי מפוצל, אז באיזה דרך לבחור?, שוק ההון?, מקרקעין?, נזיקין?, אולי בכלל לא כדאי להיות עורך דין, לאור התחרות הקשה בענף?

שמי ספי מישלזון, סטודנט שנה ג' למשפטים במסלול האקדמי המכללה למנהל וגם אני הגעתי לצומת משמעותי ומבלבל זה. לשמחתי זכיתי בהזדמנות להשתתף בפרויקט ה-LEADERS במהלכו אתמחה במשרד מ.פירון ושות'. במסגרת הפרויקט אשהה במחיצת השותפים במשרד, אנדוד בין מגוון מחלקותיו השונות, אטעם מעולמות התוכן שהוא מציע, ולבסוף אבחר במחלקה בה ארצה להמשיך ולהתמקצע בחודש האחרון לתכנית.

שבוע ראשון במשרד- יום בחייו של Harvey Specter:

ביום הראשון הצטרפתי לעו"ד ששי מנחם, מנהל מחלקת הליטיגציה במשרד. פגשתי את ששי בביהמ"ש בצאתו מדיון בעודו מסביר ללקוח כיצד הוא מתכוון להמשיך בניהול התיק. לא הספקתי להתרשם מהשיחה ומצאתי את עצמי יוצא איתו ועם אורלי, המתמחה במחלקה, למסע ברחבי תל אביב, מצוידים במונית ומזוודת מסמכים עמוסה לעייפה. התחלנו בפגישת בוררות במקרקעין, משם המשכנו לפגישה מרתקת עם לקוח אותו אנו מייצגים בתיק מנהלי בה דנו באסטרטגיית ניהול התיק. לבסוף חזרנו למשרד להמשך הכנת יתר התיקים בהם ששי מתעסק. התרשמתי מהשליטה שהפגין ששי בכל בדל של פרט בכל תיק, וכיצד בשעה אחת הוא משוחח בטלפון עם אנשים שונים ומגלה בקיאות כה רבה בענייניהם.

ביום השני פגשתי את עו"ד גילי נאור- אליאס, השותפה האחראית לחניכתי. גילי קיבלה את פני בחום, ומיד לקחה אותי לסיור היכרות במשרד. נדהמתי מהעניין הרב שגילו עובדי המשרד לגבי הפרויקט, וקבלת הפנים הלבבית לה זיכיתי. האמת שגם הופתעתי מהאווירה הביתית במשרד על אף שמועסקים בו למעלה ממאה עורכי דין. מה שהוסיף להרגשה הוא שכל מתמחה שפגשתי היה בוגר המכללה למנהל, דבר שהסב לי גאווה ויצר נושאי עניין משותפים. את הסיור סיימנו בחדר המתמחים בו אעבוד. קיבלתי מחשב, נפתחה לי תיבת דוא"ל, זהו אפשר להתחיל לעבוד.

השבוע השני במשרד- רגוע ומאתגר

בשבועיים האחרונים התמחיתי במחלקת שוק ההון. קיבל את פני עו"ד עודד אופק, אדם נעים שנכון ונהנה ללמד. תחום שוק ההון עמוס ברגולציה ונדהמתי לראות את שליטתו של עודד בכל פסיק בחוק, ושו"ת של הרשות לניירות ערך. חשבתי שרגוע במחלקה עד שהגיעה העבודה. גיליתי עולם תוכן הנמצא בהתפתחות מתמדת. לקחתי חלק בפגישות עבודה עם הרשות לנירות ערך ובישיבות דירקטוריון. סיכמתי פרוטוקולים, ולמדתי להכין תשקיף. נחשפתי ללחצים המופעלים על בעלי מניות לפני אצבעות באסיפה כללית ואך התבקשתי להכין חוות דעת משפטיות שעוררו בי עניין ואתגר רבים.

אז איך נסכם עד כה? אני מרגיש כמו ילד בחנות ממתקים שרוצה מהכל אבל אין מספיק זמן.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×