100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: להשתלב בתעשיה

מאת: נתן דילברי (02.12.2014)

3 חוויות מפתיעות בקליטה לחברת הייטק מובילה

התחלתי את ההתמחות שלי בתעשייה האווירית לפני שבועיים, וכבר גיליתי עובדות מעניינות על סביבת העבודה החדשה שבה אבלה את החודשים הקרובים:

- המעבדה היא מקום בילוי טרנדי, עם אטרקציות מרשימות אפילו יותר, כמו מחשבי Realtime ומערכות סימולציה מתקדמות.

-מלבד אספרסו להתרעננות, הצוות מבצע לפני ארוחת הצהריים סבב של כפיפות מרפקים במגוון מצבים, את הזימון לאירוע היומי מקבלים כמובן בקבוצת ה-whatsapp.

-קוד מחשב יכול להיכתב מעצמו: חשבתי שמדובר בבדיחה על חשבון העובד החדש, אבל התברר לי שזו טכנולוגיה קיימת ואפילו בשימוש תדיר.

לפני כשנה שמעתי לראשונה על פרויקט ה Taxibot אליו הצטרפתי: מדובר בכלי רכב רובוטי למחצה עם יכולות אוטונומיות, שמטרתו היא לגרור מטוסי נוסעים מהטרמינל, בשליטה של הטייס, עד למסלול ההמראה, ואין צורך לבצע כל שינוי בשדות התעופה או במטוסים. ה Taxibot בעצם מייתר את הפעלת המנועים של המטוס כדי לנוע בשדה: כך נחסכות כמויות אדירות של דלק סילוני, מפגעי הרעש מצטמצמים ופליטת המזהמים יורדת באופן דרמטי.

לידיעת הטסים.... אההה הקוראים, לאחרונה התקבל רישוי של רשות שדות התעופה האירופית וגם של מקבילתה הישראלית, ובהתאם לאישור זה, חברת לופטהנזה תכניס את הרכב לשימוש בשדה התעופה בפרנקפורט כבר בחודש הבא. ייתכן שבעתיד גם אנחנו ניהנה מהחיסכון הזה בטיסות שלנו ברחבי העולם.

ננחת בחזרה בלוד, ליום הראשון בעבודה: מלא התרגשות וחדור מוטיבציה להמציא מחדש רובוטים, עברתי בשער והתחלתי לצעוד לעבר המשרד. שום דבר לא רמז שהמפעל הטיפה אפור והענק, ללא קוסמטיקה מרהיבה וקישוטים, טומן בחובו עוצמה ועושר הטכנולוגי שהתגלו פתאום עם רגע הכניסה למשרד. ממה שאני מבין, הניגודיות הזו היא חלק מההיסטוריה וההתפתחות של התעשייה האווירית: מחברה עם צריפים מימי המנדט שמתקנת מטוסים, לאחת מחברות ההייטק המובילות בעולם והגדולה בארץ; חברה שמפתחת טכנולוגיות אזרחיות וביטחוניות חדשניות בדגש על יעילות ורווחיות.

שבועיים אחרי תחילת ההתמחות אני מוצא את עצמי עדיין מתרגש להגיע בבוקר לתעשייה האווירית. לקחת חלק בעשייה המשמעותית והמאתגרת כאן היא ההזדמנות נדירה. ואם גם אתכם מעניין מה קורה בהמשך, אני מזמין אתכם להצטרף אלי גם בפוסט הבא.

נתן דילברי

nathanblog@outlook.comהוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×