100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מסע של אלף מייל מתחיל במייל הראשון

מאת: אור ורדי (02.12.2014)

"אני ארצה שכל אחד יספר, היכן הוא רואה את עצמו בעוד כ-10 שנים מהיום מבחינת קריירה". אמרה נועה הדוברת של המכללה-למנהל, בשלב המיונים הראשון לתכנית הדגל "דה-לידרס". למזלי, התחילו לענות מהקצה השני של השולחן שהכיל סביבו כ-20 סטודנטים. נשמתי ואמרתי לעצמי, יופי אור יש לך עוד 18 אנשים עד שמגיעים אליך, תתחילי לחשוב. תמיד תהיתי ביני לבין עצמי היכן אהיה בעוד מספר שנים, אבל לא באמת ניסיתי לענות על כך. בינתיים אנשים סביבי התחילו לענות ואני הרצתי בראשי תסריטים על עתידי. ממש לפני שהגיע תורי, הבנתי כי התשובה הייתה מולי כל הזמן. לא רק שאני יודעת בדיוק היכן אני רוצה לראות את עצמי בעוד כ-10 שנים, אני גם פועלת ומציבה יעדים ומטרות על מנת שאגיע לשם. בינתיים, הסטודנט שמשמאלי סיים את דבריו וכעת הגיע תורי לענות.

בעוד כ-10 שנים אהיה בת 32, סמנכ"לית שיווק בחברה מובילה בעולם הרכב. כאשר התכנון הוא להתקדם בסולם הדרגות של תפקידי השיווק והניהול השונים. אני רוצה להיות בתפקידי מפתח, לפרוץ ולחצות גבולות שעד כה לא ניסו ולא חשבו עליהם. ברצוני לסלול דרכים חדשות ולהוביל לשינוי תפיסתי, מחשבתי והתנהגותי. כמו כן, חשוב לי לפעול בכל הקשור לקידום מנהיגות נשים בישראל בפן המקצועי, הפוליטי והחברתי. על כן, זו הייתה התשובה שעניתי.

ייתכן שאתם שואלים את עצמכם כמו רבים אחרים, מה לי ולעולם הרכב ומדוע דווקא שם אני רוצה להתפתח. מכונית, רבים מאתנו רואים בה אמצעי שעוזר לנו להגיע ממקום למקום, אך לא כך במקרה שלי. אני רואה במכונית יותר מסתם כלי רכב, אני רואה בה מותג שמעגן בתוכו: צרכים, רגשות, סטטוס, אישיות, תכונות, היסטוריה, קידמה וחדשנות. עמיר עירון המרצה שלי לקורס יסודות הפרסום, אמר תמיד שמאחורי כל מותג קיימת מערכת יחסים בינו לבין הצרכן. בעיניי מערכת היחסים שקיימת בין הצרכן לבין המכונית כמותג, הינה מערכת יחסים מורכבת, מרתקת, מסקרנת, דינאמית ומאתגרת. אנשי השיווק והפרסום בעולם הרכב, יוצרים מערכת יחסים שמבוססת על אמון, יצירת פנטזיות והגשמת חלומות שמעוגנים יחדיו במכונית עצמה.

במסגרת תכנית דה לידרס נבחרתי להתמחות בחברת "UMI" המייבאת והמשווקת של רכבי שברולט, קדילאק ואיסוזו. לא יכולתי לבחור מקום טוב יותר כדי ללמוד ולחוות בזמן אמת, כיצד אנשי השיווק רוקמים את מערכת היחסים בין המותג לצרכן. ביומי הראשון הכרתי את טלי מנהלת התקשורת השיווקית של החברה, אליה אתלווה במהלך הסמסטר. בכל פעם שאני שם, אני לומדת עוד על העולם הזה, על מאחורי הקלעים, על המהלכים, הפעולות והמטרות. אין ספק כי זכיתי בטלי כ"מנטורית" שלי לאותה תקופה. מהרגע הראשון היא דיברה אליי בגובה העיניים, העניקה לי תחושת נוחות וביטחון לשאול שאלות שאולי נשמעות שטותיות מהצד. טלי לא רק חושפת אותי אל עולם התוכן, השיווק והפרסום שעומד מאחורי המותגים השונים. אלא היא גם מעניקה לי עצות שכל סטודנט היה רוצה לשמוע ולקבל כדי להיות מוכן ליום שאחרי התואר.

אחד הפרמטרים שלפיו בודקים את שווי הרכב, הינו מספר המילים או הקילומטרים שהוא עשה בתקופה מסוימת. יחידת האורך מייל שנגזרה מהשפה הלטינית ומשמעותה "אלף", התחילה במקור כניסיון של הנהג הרומאי לאמוד את דרכו על ידי הצבת אבני דרך לאורך המסלול. בדומה לנהג הרומאי, אני יכולה לדמות את עצמי לרכב חדש שמתחיל לצבור את יחידות המייל שלו, כאשר התחנה הראשונה בדרך היא חברת "UMI". אני מאמינה כי בבלוגים הבאים, אספר על אבני הדרך שאספתי באותה תקופה. אותם אבני דרך אשר יסללו את דרכי אל עבר הגשמת שאיפותיי ומטרותיי.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (4 סה״כ)

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

כל מסע בין אלף מילין מתחיל במיל הראשון ! כראש ממשלה לשעבר אני בטוח שאור ורדי תצליח להגיע רחוק ולהטביע את חותמה בעולם הניהולי בארץ ובעולם אלמוני

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

אור היקרה, כשמצויינות והצטיינות הופכים לדרך חיים ולצידם ובאותה מידה,התלהבות ואהבה אמיתית למה שעושים סוללים את הדרך קדימה ..וזה בדיוק מה שאת עושה ומממשת בימים אלה בלימודים ובפרויקט המאתגר ״דה לידרס״!!! מה שנותר זה ללוות מהצד ולהקשיב לסיפורים האינסופיים שלך על כל מה שאת חווה.. בטוחה שתצליחי !!! אוהבת, אמא מאחלת ל כ ל שאר חברייך בתכנית המון הצלחה וכל פעם ומתרגשת מחדש לקרוא כל מה שכל אחד ואחד מהם כותב!!!

3

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

הפסקה האחרונה בפוסט עשתה לי את זה ממש. טוב שהתכנית הזאת הגיעה בשנה ג׳, ולא לפני כן. נסתרות הן דרכי אבני הדרך )

3

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×