100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: רמי מזרחי (07.12.2014)

שלום, שמי רמי מזרחי, בן 25 וגר בגבעת שמואל. אני סטודנט בתכנית המשולבת משפטים ותקשורת, במסלול האקדמי המכללה למנהל ומתמחה במשרד עורכי הדין "צלרמאיר, פילוסוף רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' '".

ביום ראשון אביבי של חודש מאי, קיבלתי לתיבת הדואר מייל שהודיע לכלל הסטודנטים של המכללה על התקיימותם של ימי מיונים לפרוייקט The Leaders בשיתוף עם עיתון "כלכליסט". אני זוכר בפירוט את ימי המיונים של הפרוייקט: הרבה מאוד סטודנטים מוכשרים שיושבים בשולחן ארוך אחד, ומנסים לשווק את מרכולתם האקדמית והישגיהם בחיים. כולנו היינו מוכנים לתת את כל כולנו כדי להצליח במשימה הזו. שלב המיונים הבא היה שלב הMoney Time מבחינתי: צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' ביקשו לראיין את שלושת הסטודנטים למשפטים אשר הגיעו לשלבי המיון האחרונים ולבחור את המתמחה שלהם בעצמם. השם שיצא לצלרמאיר פילוסוף בלימודים הוא של משרד שלא משחק משחקים; הם מטפלים מדי שנה בעסקאות של מיליארדים, מחלקת הליטיגציה שלהם קשורה כמעט בכל תיק משמעותי שקוראים עליו בעיתונים, בגלל שלא מדובר במשרד ענק אז אתה נזרק מהר מאוד לתוך המים, והם משאירים אצלם רק את הטופ של הטופ מעולם לא פחדתי מתחרות קשה, אך אשקר אם לא אודה שבאותם רגעים חשש הציף את כל גופי.

הראיון התקיים באחד מחדרי הישיבות במשרד ונערך על ידי שני שותפים במשרד, עו"ד דן סלע ועו"ד ליויאן סגל. נשאלתי שאלות שתכליתן להכיר אותי כסטודנט, כאדם וכמשפטן לעתיד. ההתרגשות התחלפה במהרה בתחושת אמביציה, החששות נעלמו, המטרה הייתה ברורה והאתגר מבחינתי התחיל. בסוף הראיון התחושה הכללית הייתה טובה, הרגשתי שייצגתי את עצמי נאמנה ובעיקר הייתי אמיתי.

שבוע אחרי הראיון, ביום שלישי בצהריים, צלצלה אליי נועה – הדוברת ומנהלת יחסי הציבור של המכללה. החששות שנעלמו מאז אותו ראיון חזרו ובעוצמה הרבה יותר גבוהה. עכשיו הבנתי, אני צריך ליישם את התאוריה שרכשתי באקדמיה בעולם הפרקטי של עריכת הדין. בהמשך, עתיד אהיה לגלות את הפערים הגדולים שקיימים בין השניים.

ביום ראשון, ה-27 לאוקטובר בשעה 15:00, התייצבתי במשרד ליום ההתמחות הראשון. את פני קיבל דן ואמר לי שהוא שמח לראות אותי שוב ושהגיעה השעה להכיר לי את צוות המשרד. קשה לי לתאר לכם כמה אנשים בדיוק פגשתי באותו היום או כמה ידיים לחצתי. כשסיימנו את סיור ההיכרות, התיישבתי לראשונה בשולחן העבודה שלי, במשרד המתמחים. במשרד עובדים איתי שלושה מתמחים מצויינים: מעיין, קולין וניר שהפכו למעשה לכתובת הזמינה ביותר שלי לשאלות מקצועיות ומשפטיות. לזכותם, לא הייתה שאלה אחת שנותרה ללא תשובה ולא היה רגע אחד שהרגשתי זר בנוכחותם. ללא ספק, היום הזה התחיל להתקדם בצורה הנכונה.

לאחר ההתאקלמות במשרד המתמחים, הפגיש אותי דן עם עו"ד אמירה אמרה, והסביר לי שבשבועות הקרובים אני אצוות אליה ואסייע לה במסגרת צוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. הייתי שמח לספר לכם יותר פרטים על העבודה שעשיתי, אך לצערי התיק הזה רגיש ולכן אני מנוע מלכתוב לכם עליו. אמירה נתנה לי רשימת משימות שצריכות לקבל טיפול מהיר, דבר שגרם לי מיד ללכת למשרד ולהתחיל לעבוד.

את שורות אלו אני כותב לכם מתוך נגמ"ש שעומד בדום ומחכה ליציאה לשטח. ניחשתם נכון, זומנתי לשירות מילואים. הסיבה שאני מציין את העובדה הזו היא שאע"פ שאני כרגע לבוש בגדי זית, הראש שלי טרוד בחלק מהמשימות של אמירה שלא הספקתי להשלים טרם היציאה למילואים. לסיכום, קצת קשה לי לעכל את הדרך המיוחדת שצעדתי לאורכה בחודש האחרון, אבל אני יכול להבטיח לכם שאני לעולם לא אשכח את אותו יום ראשון אביבי של חודש מאי.

אז עד לפעם הבאה, שלכם – רמי.


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×