100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: נגה שגב (07.12.2014)

יום ראשון, השעה 8:00 בבוקר ואני הולכת בשדרות רוטשילד. אנשים מנומנמים מוציאים את הכלב לטיול בוקר, הורים צעירים על אופניים מפזרים את הילדים לגנים, ואני הולכת בנחישות לקראת היום הראשון שלי כמתמחה במשרד האדריכלים "ברנוביץ' קרוננברג". הדרך שלי למשרד מלווה בהרבה מבנים שאוספים בתוכם סגנונות בנייה של שנים. אני פונה לרחוב אחד העם, ושם במבנה שכזה נמצא לו המשרד.

"זה יהיה השולחן שלך", מראה לי רונה, האדריכלית שאיתה אני הולכת לעבוד בימים הקרובים, "את יכולה לפתוח את התוכנות ואני כבר אסביר לך מה את צריכה לעשות". אני מתיישבת בשולחן שלי בחלל המרכזי של המשרד ומסתכלת סביבי, מנסה לקלוט איך מתנהל היום במשרד סביב הפרויקטים השונים שעובדים עליהם במקביל.

המשרד מורכב מקבוצה של אדריכלים (למען הדיוק בעיקר אדריכליות) שבראשם עומדים אלון ברנוביץ' ואירנה קרוננברג. למה בעיקר אדריכליות? זה אולי במקרה אבל יכול להיות שיש קשר לעובדה שנשים יודעות לעבוד על כמה דברים במקביל? אולי. בכל מקרה למשרד יש כמות לא מבוטלת של פרויקטים בכל זמן נתון.

אחרי סבב היכרות עם כל הבנות, הכרה של המשרד וכמובן הסבר על תפעול מכונת הקפה, רונה ואני נכנסות לחדר הישיבות הגדול והמואר כדי ללמוד קצת על העבודה של המשרד ועל הפרויקט הנוכחי שעליו רונה עובדת. למשרד יש הרבה פרויקטים מרשימים- ביניהם לא מעט מסעדות שהרבה מאיתנו מכירים ומלונות בוטיק בארץ ובאירופה. הפרויקט הנוכחי שהמשרד עובד עליו (במקביל לעוד כמה כמובן) הוא מלון W באמסטרדם. המלון מתוכנן לקום במבנה ישן לשימור ששימש פעם כבנק, ורונה מראה לי את הקונספט התכנוני, ההשראות שהובילו אותם לתכנון ולבחירת החומרים ומסבירה לי על המורכבות בתכנון כשמדובר בהתערבות בבניין כל כך ישן שנועד לשימור.

אני מוקסמת מהפרויקט ומתיישבת על המחשב כדי לעזור עם השרטוטים. כמות האינפורמציה בכל שרטוט מבלבלת אותי מעט בהתחלה אבל תוך כמה דקות אני כבר יכולה להבין מי נגד מי ולדמיין לעצמי את הדבר הזה רוקם עור וגידים אי שם מעבר לים. ההקפדה על הדיוק והפרטים הקטנים פה היא קריטית, שרטוט לא יצא מהמשרד עד שהכל יהיה מסודר ובמקום הנכון, החל מהקמת הקיר ועד לרמת הידית ואורך הברז. האדריכלים שיושבים פה בתל אביב עם השמש החזקה שנכנסת מהחלון, קולות השיפוצים מהרחוב, רעש הקטנועים וקולות השכנים צריכים להיות בטוחים שמי שמקבל את השרטוט למשרד שלו באמסטרדם, שנמצא לגמרי בעולם אחר- עם העננים בחלון, האופניים ברחוב ומי יודע מה עוד, ידע לבנות את הפרויקט כפי שהם דימינו ותכננו אותו. השרטוט הוא השפה המשותפת שדרכה דברים כאלו יכולים לקרות.

ביציאה מהמשרד אני רואה סטודנטים צעירים מהמכינה ללימודי עיצוב שנמצאת ממש בקומה מתחת. אמנם לא למדתי במכינה, אבל נזכרתי בתקופה של טרם הקבלה ללימודים- משקיעה בהכנת תיק עבודות ומקווה כל כך להתקבל לתואר בעיצוב פנים, מנסה את מזלי במכללה למנהל, ומקווה שאני בוחרת בדבר הנכון עבורי. היום, כשאני כבר מתחילה את השנה השלישית שלי בבית הספר לעיצוב של המכללה אני מרגישה שבחרתי נכון. הלימודים לא מפסיקים לפתוח לי עולמות חדשים, ואני כל כך נהנית מהם ומהעשייה האינטנסיבית והמטורפת שכרוכה בהם.

פרוייקט ה"לידרס" שפורסם במכללה בסוף שנת הלימודים הקודמת קרא לסטודנטים להתמיין לפרוייקט והשתלב בחברות המובילות בתעשייה, כל אחת בתחומה. "וואו, זה יהיה מדהים להשתלב לסטאז' במשרד מוביל כבר בתחילת השנה השלישית שלי", חשבתי לעצמי "וגם קצת מטורף... איך אני אצליח לשלב הכל???". בכל מקרה החלטתי לנסות, ושוב, מקוה כל כך להתקבל ומנסה את מזלי. והנה אני פה, מגלה לאט לאט את השונה והדומה שבין האקדמיה לפרקטיקה של המקצוע שבחרתי לי, בודקת איך משתמשים בכל הכלים שלמדתי ומוציאים מהם פרוייקט אמיתי. זה מרתק, ואני יודעת שעוד אלמד פה הרבה, זו רק תחילת הדרך.

היום הגיע לסיומו, ושוב על רוטשילד, הפעם בדרך הביתה, מעבדת בראש את כל מה שראיתי, שמעתי ועשיתי היום, וסקרנית לדעת מה יהיה הלאה.


אעדכן בהמשך,


נגה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

נוגי את הבחורה הכי רצינית שאני מכירה והכי מגיע לך את זה בעולם!

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×