100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: תכלס, אין על ישראכרט

מאת: עדן שמעון (08.12.2014)

את הבלוג הזה אני כותבת בחלוף חודשיים מתחילתו של הפרויקט. רק כשאני כותבת את זה אני מבינה, איך כבר עברו חודשיים? אני עוצרת לרגע לעשות ''zoom out'' ואני מבינה כמה הספקתי עד עכשיו, וכמה יש לי לספר. אני חושבת לעצמי שזה יכול להיגמר בכמות נכבדת של דפים, אבל אל דאגה, אני אקצר.

אז בבלוג הזה אני אספר לכם על כל הדברים שאני לומדת ולוקחת בהם חלק בהתמחותי בחברת ישראכרט התוססת, השמחה, הברוכה בעשיה ובאנשים טובים.

אומרים שהזמן עובר מהר כשנהנים - צודקים.

אספר לכם את מה שכל מנהל משאבי אנוש כבר בטח יודע, ואת מה שאני למדתי ממש לא מזמן. אספר לכם שלנהל ולפתח את ההון האנושי בארגון זה לא פשוט כלל. למה? כיוון שבכל ארגון גדול מספר רב של אנשים, וכפועל יוצא מספר רב של תרבויות. לכל עובד הסיפור שלו, השאיפות והערכים איתם הוא הגיע מהבית. ועל משאבי האנוש לחבר את כל אלה ליעדים העסקיים של החברה, ולדאוג שכל חלקי המשוואה משתלבים יחד, בהרמוניה הנכונה לארגון. החיבור הזה מאפשר לחברה להגיע לתוצאות עסקיות טובות יותר, וליצור ארגון מצליח כמו ישראכרט.

במסגרת ההתמחות התלוויתי עד כה למספר יחידות: הראשונה, הגיוס. היחידה אחראית על הבנת צרכי משאבי האנוש של כלל החברה ועל תהליך קבלה של עובדים חדשים.

לאחר בניית הפרופיל הרצוי לתפקיד, ולאחר שנמצאו מועמדים פוטנציאלים, הם מגיעים לראיון. התלוויתי לראיונות רבים ולמדתי כיצד לנהל ראיון ומהם הדברים החשובים לנו ולמועמד. כחלק מהריאיון אנחנו בודקות התאמה דו כיוונית המצליבה בין דרישות התפקיד לכישורי המועמד, ונתונים של בחינות ממוחשבות.

תהליך הגיוס בישראכרט מבטיח כי העובד שיבחר הוא הטוב ביותר. איכות המועמדים משפיעה באופן ישיר על הצלחת הארגון, שכן היא משפיע על התרבות הארגונית, הרמה המקצועית, ומכאן על הצלחת הארגון גם במדדים העסקיים.

היה לי כיף גדול לראות ולהכיר את הרפרנטיות. מעבר למקצועיות הרבה, יחידת הגיוס מלאת שמחת חיים. הרפרנטיות משלימות, כל אחת בדרכה, את החוויה הטובה לה נחשפים העובדים הפוטנציאלים כבר בראיונות.

היחידה השנייה לה התלוויתי היא מטה משאבי אנוש. העובדים בה אחראים על התקשורת הפנים ארגונית, על המחוברות של העובדים ליעדים העסקיים של החברה, על ניהול פרויקטים חוצי ארגון והרשימה עוד ארוכה. התחומים האלה אינם ביטוי של ''משאבי האנוש הקלאסי'' שאנו מכירים מהעבר. אלה הם תחומים שמזוהים עם אגף משאבי אנוש מודרני ומתקדם.

מהר מאוד הבנתי את המשמעות של המושג ''שותף אסטרטגי''- אגף משאבי אנוש שותף כמעט בכל פרויקט שמתרחש בארגון במטרה לסייע ולחבר את כלל העובדים, ליעדים העסקיים של החברה.

כחלק מהתנסותי לקחתי חלק בישיבות מפתח של פרויקטים חשובים, ראיתי איך פרויקט גדול קורם עור וגידים, ומאוחר יותר סייעתי להוציא אותו לפועל.

פרויקט כזה הוא – "יום עסקים קטנים" – פרויקט דגל של אמריקן אקספרס, מקבוצת ישראכרט, בשותפות עם בנק הפועלים, המתקיים זו השנה השלישית. במהלך הפעילות, רותם אגף משאבי אנוש את כלל העובדים, לצאת ולרשום עסקים קטנים לפעילות, שכל מטרתה לסייע לעסקים אלו. פעילות זו הינה חלק מתפיסת האחריות התאגידית של קבוצת ישראכרט המאמינה בין היתר בסיוע ויצירת ערך עבור ללקוחותיה העסקיים והפרטיים.

האפשרות לתרום לדבר כל כך גדול ומקצועי בישראכרט הייתה מבחינתי הגשמה של ממש. פתאום אני יכולה להציע רעיונות, לחשוב מחוץ לקופסה, לדבר על תקציבים. באופן אישי מאוד אותגרתי, ושמחתי על כך. פתאום הבנתי, כמה מחשבה ועשייה עומדים מאחורי דברים שהיו נראים לי קודם מובנים מאליהם.

ולהשקה: אני עומדת בלובי של בית ישראכרט, סופגת את האווירה המדהימה והאנרגיות. אני רואה איך העובדים מתחברים לפעילות וליעדים, ומבינה לראשונה את המושג ''מחוברות עובדים''... רצינו שהם ידעו שהמעורבות, היצירתיות, הפרואקטיביות והגדלת הראש של כל אחד ואחת מהם היא זו שתביא את ישראכרט להצליח גם בפעילות זו.

עמדתי שם עם חיוך מאוזן לאוזן ותחושה של גאווה... גם רעיונות שלי יושמו. הרגליים נטועות עמוק באדמה אבל הראש גבוה בשמיים... הייתי גאה להיות חלק מאגף משאבי אנוש של משפחת ישראכרט.

כשאני מריצה במוחי את כל שעברתי עד כה, אני מרגישה תחושת סיפוק עצומה על כל העשייה והלמידה לה נחשפתי. לשמחתי אני רק באמצע הפרויקט וצפויה לי עוד התנסות רבה.

אלברט איינשטיין אמר פעם ''האמנות העליונה של המורה היא לעורר בתלמיד שמחה בהבעתו וידיעה שיש בהבעתו זו מהיצירה''. אנשי ישראכרט הם ללא ספק מורי הדרך הטובים ביותר להם יכולתי לצפות. הם אדיבים, אמפתיים וקשובים. הם מלאי רצון להעשיר את סל הכלים המקצועי שלי כמה שרק ניתן, ואני צמאה לכך לא פחות. לנגד עיני נפתחת דלת ענקית ללמידה משמעותית לחיים, בארגון מדהים שבנוי בזכות אנשים מדהימים.

אז כמו שיובל סמו אומר: "תכלס, אין על ישראכרט".

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×