100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: בין העבר לעתיד

מאת: מתן ליברמן (11.12.2014)

בבלוג הקודם סיפרתי לכם בעיקר על ההתרשמות הראשונית שלי מ- F5, הפעם אדבר יותר על החוויה שלי.

כמו שסיפרתי לכם בפעם הקודמת, צעדי הראשונים בעולם פיתוח התוכנה לא התחילו בהתמחות שלי ב- F5. למעשה, זהו העיסוק העיקרי שלי בשש השנים האחרונות.

התפקיד האחרון שמילאתי לפני השחרור מהצבא היה מהנדס מערכת (או ארכיטקט בעגה האזרחית). שנתיים ביליתי באחד מהתפקידים המקצועיים ביותר שיש למערך פיתוח התוכנה להציע בצה"ל. עסקתי לא מעט בחקר ובתכנון ארוך טווח, במקביל להיותי מוקד ידע וחונך מקצועי של אנשי הגף (מדור- לירוקים שביניכם).

ב-F5 אני מתמחה, מתלמד אפשר לומר. הרבה מהנושאים שאני נחשף אליהם ועוסק בהם מוכרים לי כאבסטרקט, אך בעבר לא יצא לי להכיר אותם לעומק. כיום אני נחשף מידי יום לנושאים חדשים, ואני חייב להודות שמדובר בשינוי מרענן.

דווקא החזרה למקום של מתכנת פשוט, ההיתקלות היום יומית בצורך לקרוא וללמוד על טכנולוגיות אחרות, כאלו שלא יצא לי לעסוק בהם, מזכירה לי שוב מדוע אני כל כך אוהב את העולם הזה.

הרבה מציגים את ענף ההייטק כקר ואכזר, כזה שבו חברות מתרסקות באותו קצב שבו הן קמות, עולם שבו חברה שלא ממשיכה ללמוד ולגדול כל הזמן, מהר מוצאת את עצמו בחוץ.

בהרבה מובנים זה נכון, אבל זה בדיוק מה שכל כך נהדר בענף הזה. הישן מוחלף במהירות בחדש, וחברות שלא עומדות בקצב השינוי הן בינוניות ודינן להיוותר מאחור.

במקביל להשתתפות בפרויקט, אני מבצע יום מילואים בשבוע, ומגיע ליחידה בכדי להחליק את המעבר למחליפי בתפקיד ולאנשי הגף. אני משמש כמעין יועץ שמגיע במהלך השבוע לאחר שהצטברו נושאים חשובים עבורם נדרשת השקפתו. הדיסוננס בין ימי ההתמחות בהם אני עובד כמפתח מהשורה, לבין יום המילואים, אליו אני מגיע כאוטוריטה מקצועית, הוא אדיר. השינוי המחשבתי בין מי שמתעסק בארכיטקטורה של מערכות גדולות ורואה את הדברים ממאה אלף רגל, לבין מי שעובד באופן ישיר על קוד שקרוב לגעת בברזלים של התקשורת ברשת האינטרנט, הוא לא פחות מרכבת הרים - פעם אחת למעלה ופעם אחרת למטה. ההזדמנות להיחנך על ידי מקצוענים מהשורה הראשונה, ובאותו השבוע ממש לחנוך אחרים, נותנת לי פרספקטיבה נוספת על העולם המורכב הזה.

במשך הרבה מאוד זמן אמרתי לחברי לגף כי מי שחושב שהוא יודע את כל מה שיש לדעת על עולם פיתוח התוכנה הוא אחד משניים - שקרן או טיפש. אני חושב שעכשיו אני מבין יותר מתמיד כמה הדבר נכון. לא משנה כמה אתה טוב או מנוסה, כמה למדת והכרת ממה שקיים, תמיד יהיו אנשים טובים או מנוסים ממך.

מה שבטוח הוא שלא למדת הכול, ואם אתה חושב שכן, כנראה שכבר נותרת מאחור.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×