100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חוויות מאחורי הקלעים

מאת: יונתן אגרוקר (11.12.2014)

אולפן הטלוויזיה של חברת 'רשת', הוא מגרש האימונים שלנו. התאורה, המצלמות האיכותיות, האווירה המחייבת. דורשים ממני להוציא את המיטב. אני מחכה כל השבוע לרגע הזה, בו אצא לדייט פרטי עם מצלמת הטלוויזיה באולפן. בנוסף, הצטרפתי לצוות ההפקה של תוכנית הבידור "המועדון" עם שחר חסון, כדי ללמוד מאנשי המקצוע עתירי הניסיון, לראות איך עובדים מאחורי הקלעים ואיך מרגישים סטנדאפיסטים רגע לפני העלייה לבמה. כל יום מוליד חוויות חדשות. החיוך שלי התחיל לעבוד שעות נוספות בחודש האחרון.

קורס מגישי הטלוויזיה של 'רשת' מכוון מאוד לפרקטיקה. בחודש וחצי הראשונים, השיעורים השבועיים היו במתכונת של מפגש לימודים עיוניים, ובשבוע שלאחר מכן מפגש התנסות באולפן. אנחנו לומדים עקרונות חשובים ומטמיעים אותם במשימות אותן אנו מקבלים הביתה. לאחר שבוע אנו כבר בשיעור אולפן וצריכים ליישם אותם בבמה המרכזית, באולפן בו יושבים מנחי הטלוויזיה הבכירים. האווירה ללא ספק נותנת הרגשה ייחודית. אחרי שאני צופה במשימה המוקלטת בבית, אני רואה איך אני הולך ומשתפר, ומרגיש שיש סיכוי שאצליח במשימה הלא פשוטה הזו.

האווירה בקורס פשוט נהדרת. מרגישים שהחברים נבחרו בקפידה ולכולם יש פוטנציאל אדיר להצליח. אני מרגיש שהגעתי למשפחה. חברי לקורס בעל המסעדה מפנק מדי שיעור במטעמים, היועץ הפיננסי והסופר נותן לי טיפים לקמפיין הבחירות. הפרגון והתמיכה ההדדית פשוט מעלים חיוך על הפנים והופכים את הקורס לחוויה מיוחדת במינה. ערן הדס, המרצה הבכיר עתיר ניסיון, יודע להשרות עלינו רוגע כשצריך, ולמקד אותנו במטרה. המרצים האורחים עובדים בדיוק על הנקודות שאותן צריך לחזק, לדוגמה בשיעור האחרון למדנו לשון עם אסף אשתר. גיליתי שהדרך לעברית ברמה הגבוהה ביותר עדיין ארוכה, ושעליי להתמיד בעבודה רבה כדי להיות מקצוען אמיתי.

בנוסף לתפקיד כמגיש הטלוויזיה אני לומד להיות איש ההפקה.. בכל תוכנית של "המועדון", חסון מארח חמישה סטנדאפיסטים שעולים לבמה לקטע של חמש דקות. התוכניות מצולמות באולם צוותא בתל אביב. כבר מההתחלה האווירה הייתה נהדרת, כל הצוות היה מגניב ושידר קלילות ואנרגטיות בהתאם לתוכנית. ראיתי, דיברתי והקשבתי לאנשי המקצוע, מנהל האולפן, העורך, הבמאי, הצלם, מנהל ההפקה. אין תחליף לראות את הדברים שעובדים בזמן אמת. ושוב, כהרגלי, כיוונתי גבוה והתעניינתי במיוחד בתפקיד הבמאי.

להיות מאחורי הקלעים עם הסטנדאפיסטים זו חוויה יוצאת מגדר הרגיל. אנשים חברותיים שמדברים בגובה העיניים, נהנים מהחיים ולא מפסיקים להעלות חיוך על הפנים. להיות איתם רגע לפני שהם עולים לבמה, להזכיר להם מילה שפתאום שכחו, להרגיע את מי שבאופן נורמלי מאוד לחוץ לפני ההתמודדות מול הקהל, לצפות בהופעה ולתת מילה טובה ברגע שאחרי, שמחתי שניתנה לי האפשרות. רובם צעירים ומוכשרים שעוד יגיעו רחוק. ממש חשובה להם דעת הקהל, אני אוהב אותם וחושב שהקטעים שלהם נהדרים, אני מרגיש שממש חשוב להם לקבל פידבק ושמח שיש לי הזדמנות לעשות זאת. שחר חסון פשוט פנומן בז'אנר שלו. כיף לעקוב מטווח אפס, הופעה אחר הופעה, אחר החומרים החדשים שגורמים לקהל לצחוק בקולי קולות. יכולות האלתור שלו והמשחק עם הקהל, הקטע הקבוע בסוף התוכנית שמצחיק אותי כל כך. אבל בעיקר היכולות של שחר להתמודד עם בעיות טכניות בהפקה ולגרום לקהל להרגיש בנוח ושהכול רגיל, זה מה שכבש אותי.

את הצילומים לתוכנית 'המועדון' סיימנו ממש השבוע. אני מחכה בקוצר רוח לעלייה שלה לאוויר בערוץ 2. בקרוב אני והילה בראל, מנהלת בית הספר לטלוויזיה של 'רשת', נחליט על התפקיד הבא אותו אלמד בצורה יסודית ומעשית. זה יכול להיות תפקיד הפקה בתוכנית חדשה וגדולה. או תפקיד משפיע בחדרי הבקרה של התוכנית. על כך אעדכן בבלוג הבא.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×