100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הון אנושי לאומי

מאת: קארין שניידרמן (14.12.2014)

לא יאומן שכבר עברתי מחצית מן הדרך בפרויקט The Leaders. סדר היום שלי בחטיבת שוקי הון בבנק לאומי הוא מאוד מגוון ואינטנסיבי. בכל יום אני נמצאת במחלקה אחרת, פוגשת עובדים חדשים, לומדת מהם על מגוון מוצרים פיננסיים והמגמות בשוק ההון, וגם, מקבלת מהם מעט טיפים לקריירה.

כשהגעתי לחטיבת שוקי הון, נשאלתי היכן אני רואה את עצמי בעוד חמש עד עשר שנים. כמובן שתשובתי, הכמעט אוטומטית, הייתה: "עובדת בשוק ההון". אולם השאלה הבאה כבר הייתה מעט יותר קשה: "אבל באיזה תפקיד בשוק ההון?". לשאלה זו, האמת, לא הייתה לי תשובה ודאית, והיא מלווה אותי בכל יום בו אני נמצאת בחטיבה. בכל מחלקה אליה אני מגיעה אני משתדלת להתבונן היטב, לשאול לא מעט שאלות ובעיקר - מנסה להעריך האם אופי התפקיד והמטלות הכרוכות בו מעניינים ומרתקים עבורי.

נחשפתי עד כה לתחומים רבים ומגוונים: חדרי העסקות ויחידות התפעול והתמיכה השונים. הבנתי, עד מהרה, שהאחד לא יכול ללא רעהו וכי הסינרגיה בין כל היחידות הינה קריטית לתפקודה של החטיבה. הבנתי לעומק את המשמעויות של מושגים רבים ששמעתי עליהם בעבר בחדשות או קראתי אודותם בעיתונות, כגון דיבידנדים, מניות הטבה, פערי ריביות ומשמעותן בתמחור מכשירים פיננסים (אופציות, אג"ח וכו'), מדד המחירים לצרכן, אינפלציה, אופציות רכש/מכר, דירוגי אשראי שונים והמשמעות שלהם, אירועי חברה (בהתחלה חשבתי שמדובר על אירועים "חברתיים" ורק לאחר מכן הבנתי כי מדובר בהחלטות ניהוליות בחברות השונות, המשפיעות על החזקות המשקיעים) ועוד אינספור מושגים ומונחים המהווים עולם ומלואו.

אולם, הדבר החשוב ביותר שלמדתי עד כה אפילו לא קשור לשוק ההון. למדתי כי ההון האנושי הוא אחד המרכיבים ההכרחיים ביותר להצלחתו של ארגון, ואין לי צל של ספק כי ההון האנושי בחטיבת שוקי הון בלאומי מהווה את נקודת החוזק שלה ואת יתרונה היחסי ביחס למתחרותיה בשוק, משום שהן העובדים והן המנהלים הם אנשים מקצועיים ומוכשרים מאוד, ויש המון מה ללמוד מהם. מלבד זאת, קבלת הפנים החמה שאני זוכה לה - בכל יחידה אליה אני מגיעה - באמת ראויה לציון וכלל אינה מובנת מאליה.

רציתי לציין את שמם של כל האנשים שאירחו אותי, הסבירו לי ולימדו אותי במהלך השבועות שעברו מאז פרסום הבלוג האחרון שלי, ובכך להוקיר להם תודה. אולם בעת כתיבת שורות אלה, שמתי לב שפגשתי כל כך הרבה אנשים מכל כך הרבה מחלקות ותחומים שונים, שקצרה היריעה מלהכיל את כולם בצורה הולמת וראויה. לכן, כבר אחשוב על דרך אחרת (מוזמנים להציע לי בתגובות למטה רעיונות נחמדים..).

לפני סיום, אשתף אתכם בדבר נוסף. בימים האחרונים הזדמן לי במסגרת הפרויקט להתלוות למספר אנליסטים בחטיבה. המקצועיות שלהם והיכולת שלהם לנתח מצבים מורכבים ולצפות מגמות עתידיות ממש הפנטו אותי. בזמן שנותר לי בחטיבה ארצה להתמקד בתחום המחקר והאנליזה ולבחון האם לשם מועדות פניי בעוד כשנה וחצי, כשאסיים את לימודיי האקדמיים.

מבטיחה לעדכן אתכם בפוסט הבא אם אכן מצאתי לכך תשובה

שלכם,

קארין.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×