100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: קשה באימונים, קל בקרב

מאת: ליאור סביר (14.12.2014)

בנעוריי שיחקתי בקבוצת כדורסל. אני זוכר כיצד באימוני הקבוצה, המאמן לימד תרגילים שונים לשיפור היכולות האישיות והקבוצתיות. בעיקרון זה מאוד פשוט - יש תרגילים מסוימים לשיפור הקליעה, המסירה, ההגנה, היכולות האתלטיות, ועוד.

אני מרגיש שהפרויקט הזה הוא בית ספר מצוין עבורי. אני מקבל כלים מהותיים, אני מגשים חלום, מתעמק בתחום שמעניין אותי וזוכה להיפגש עם האנשים המובילים בתעשייה.

במסגרת השתתפותי בפרויקט "The Leaders" אני נפגש עם מגוון רחב של אנשים העובדים בבית ההשקעות "פסגות", כאשר לכל אחד מהם תפקיד מוגדר ואחריות על תחום אחר. בשיחותיי איתם, נוכחתי לדעת כי כולם מסכימים על דבר אחד: צריך להוביל קריירה ולא להיות מובל, הכדור צריך להיות בידיים שלך!

בימים האחרונים נחשפתי יותר ויותר לנעשה מאחורי הקלעים בחברת "פסגות", ובמסגרת זו הכרתי לעומק את המחלקות השונות בחברה. התחלתי במחלקת הברוקראז', שעוסקת בקנייה ומכירה של ניירות ערך הנסחרים בשוק ההון. נפגשתי עם המנטור שלי בפרויקט, עידו אמריליו, סמנכ"ל הברוקראז', במסגרת ביצוע משימות שהטיל עליי. בחרנו את אחת החברות המובילות בשוק ההון וניתחנו את מה שקרה בה במשך העשור שחלף. סקרנו את ההזדמנויות והאיומים שיש בחברה ואת הפעולות הפיננסיות אשר בוצעו לטובת בעלי המניות ולא רק. נכנסנו לפרמטרים שאף פעם לא הכרתי וראינו יחד איך אפשר באמצעות הון מועט יחסית לשלוט בהון גדול בהרבה.

בסיום הפגישה, עידו נתן לי משימות להמשך. בין היתר ביקש עידו שאחזור אליו עם המלצות של קנייה ומכירה לאחר ניתוח אירוע מאקרו כלכלי שנחשב ללוהט בימינו... מחיר הנפט!

אני מרגיש שקפצתי למים העמוקים ולמרבה הפלא, אני שוחה, משמע אני לומד ומתקדם.

בהמשך היום, פגש אותי מנכ"ל פסגות ני"ע, ברק סורני. - ברק הוא אדם יסודי, מקצועי, בעל לב רחב ומדבר בגובה העיניים. הוא התעניין בהתרשמות שלי מפסגות, על מעשיי בחיים ושוחח איתי על נושאים יום-יומיים.-

בנוסף, ישבתי עם הסוחרים בחדר המסחר של מחלקת הברוקראז' בדסק אגרות החוב ובדסק המניות. הכרתי את צורת עבודתם, ובעיקר התרשמתי משיתוף הפעולה שלהם עם מנהלי השקעות בבתי השקעות אחרים.

אחרי שראיתי איך מתבצע המסחר בפועל, נחשפתי לתהליך קבלת החלטות ההשקעה ועל כך אפרט בבלוג הבא. מסתבר שהכללים שלמדתי בילדותי לא חלים רק במגרש הכדורסל.

כפי שאני נוכח לדעת לעת עתה – אני זוכה להתאמן עם המאמנים הטובים בארץ.

בנוסף, אני פוגש הרבה "שחקני עילית" ועדיין הרבה מוטל על כתפיי : אני צריך לחקור ולשאול שאלות כדי להיות כמה שיותר מקצועי ומוכן לשוק העבודה.

למזלי אני נמצא בבי"ס איכותי מהטובים שיש, מתקדם צובר ידע רב!

וראוי לזכור - כדי להצליח במגרש, צריך לעבוד קשה באימונים!


הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×