100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: צאו מהקופסא

מאת: ירדן עוז (15.12.2014)

אני מזמינה אתכם לצאת מהקופסא ולהכיר את החברה הערבית בהיבט עסקי תעסוקתי. אחת הדרכים הטובות ביותר להבין את העולם האנושי היא להתרחק מן הקיבעון ,להיפתח, לחשוב, ללמוד ולהכיר תבניות ועולמות חדשים וזרים לנו.
אני רוצה לשתף אתכם באחת החוויות המיוחדות שחוויתי במהלך ההתמחות שלי בתבת ג'וינט ישראל, סיור של אוטובוס המעסיקים לצפון הארץ. מה זה בעצם אוטובוס מעסיקים ומה היה כה מיוחד בסיור הזה?
יצאתי יחד עם צוות משאבי אנוש ומנהלים בכירים מארגונים שונים במשק לסיור בו חשפו בפנינו מודלים של שילוב בתעסוקה, יזמות טכנולוגית מרתקת והכרות עם מערך מרכזי התעסוקה בחברה הערבית.
בתחנה הראשונה, התארחנו בחברת ההייטק "מלאנוקס" הממוקמת ביוקנעם בה זכינו לשמוע את אייל וולדמן, מנכ"ל החברה, שסיפר בקצרה על החברה ופועלה והדגיש כי 8% מעובדי החברה הם ערבים ובנוסף סיפר על הסניף ברמאללה ההולך ומתפתח.
בתחנה השנייה התארחנו במרכז התעשייה "תפן", בנצרת בו מתפתחות חברות סטארטפ והמצאות מרחיקות לכת. בנוסף, זכינו לשמוע על חברת "אלפא אומגה" שבעליה ויזמיה, רים ועימאד יונס, חרתו על דגלם העסקה וקידום עובדים ערבים בעוד בחברתם מועסקים כ 80% ערבים. ולבסוף ביקרנו במרכז התעסוקה "ריאן" בסח'נין, שמופעלת על ידי "אלפאנר" העוסק בהכוונה, הכשרה והשמה של עובדים מהחברה הערבית בעולם העבודה בישראל.
מי ייתן כי 8% יהפכו ל20% ואף יותר, מי ייתן ומרכזי התעסוקה יתרחבו ויתנו ליותר יותר ערבים אפשרות להשתלב בחברות מובילות במשק הישראלי. זה באמת לצאת מן הקופסא- זה להכיר תרבות אחרת שאילולא האפשרות להצטרף ליום שכזה כולי ספק אם הייתי יכולה להגיע לאותם מקומות, לשמוע את אותם סיפורים ולהתרגש, להתרגש כי אנחנו חיים במדינה רב תרבותית שלפעמים אנו אפילו לא מבינים את העוצמה, הכוח והפוטנציאל שטמונים בכך.
החוויה האישית שלי מהיום המרתק הזה הייתה עוצמתית. חיבור של ממש בין תרבויות ועשייה משותפת. הכרות עם מעסיקים כה רבים שבכמיהה ושקיקה ענקית מעוניינים לגייס עובדים מהחברה הערבית למקום עבודתם. הכרות שלא ניתן להסביר במילים אלא רק לחוש במפגש שנרקם בין אנשים. הרכבת אותן משקפיים ורודות שעליהן מדברת המנטורית המוכשרת שלי יעל סלבין מנהלת קשרי מעסיקים בתב"ת ג'וינט ישראל, והתבוננות כנה ואופטימית אל עבר האופק המשותף.
זכרו כי חשוב להשאיר ערוצים פתוחים "כי מאחורי כל הדברים הנראים לעין, יש דבר מה גדול יותר, כל דבר הינו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (הנסיך הקטן).
אני מאחלת לכולנו שנוכל לראות רחוק ושקוף, להגיע למקומות שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו שאפילו לא חשבנו עליהם ולהיות חלק מרקימת קשרים נפלאים מיוחדים ועוצמתיים. החיים הם מסע, מסע של אין ספור בחירות שמתחילות במחשבות על הזדמנויות להצמיח, לשלב ולפרוח.
שלכם, ירדן.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

אהלן וסהלן ירדן, לעולם התעסוקתי לקונצנזוס השבוי במוסכמות, בדעות מקובעות ובאמונות המושתתות על הנחות מוצא מוטעות שכולם אוהבים לקדש ולסגוד. "אמונות הן אויב מסוכן לאמת יותר מאשר שקרים" (ניטשה)

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×