100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אנרגיות ואדרנלין

מאת: מעיין מצר (17.12.2014)

חודש חלף מאז החלה ההתמחות. הזמן טס ואני מרגישה שעוד לא הספקתי לטעום מכל מה שיש למשרד להציע. הלמידה מרובה ואינטנסיבית ואני מרגישה שכל פרט חשוב ואסור לי להחמיץ אף רגע.

בימים האחרונים, התנסיתי ברישום סקיצות לטובת עיצוב חזיתות של בית פרטי - זוהי הזדמנות נדירה מבחינתי. הרגשתי שיש לי חופש ביטוי, שסומכים עליי ומאפשרים לי להציף את הרעיונות שעולים בי. המחשבה שאולי הסקיצה שלי תיבחר לפיתוח ממש מרגשת אותי. זה היה יום מדהים ומעורר השראה! בהמשך, התנסיתי גם בהדמיות תלת מימד לחזיתות והרגשתי סוף סוף שאני תורמת מהיכולות שלי למערך המשותף במשרד.

על עמי, המנטור שלי, כבר סיפרתי לכם בבלוג הקודם. עמי פשוט מקסים ומאוד מקצועי. אני מרגישה שלמרות העומס הרב שיש לו במשרד הוא באמת מוצא את הזמן ללוות אותי עם הרבה השקעה. אחת המטלות שלי השבוע הייתה "ביצוע פריסות לחלל רטוב". חשבתי לעצמי שאני כבר מכירה את העבודה מהלימודים וישר ניגשתי לעסק. כשנכנסתי לעומק הבנתי שעומד בפניי אתגר לא פשוט. תכנון חדרי הרחצה דורש הקפדה, דיוק בפרטים ומחשבה תכנונית ומקצועית. כל זאת בפרט שמדובר בעבודה בחלל קטן הכוללת שיתוף פעולה של הרבה אנשי מקצוע. עולות שאלות כמו, כמה צעדים יצטרך אדם לעשות מהיציאה מהמקלחת ועד לחדר ארונות? (בכדי להשאיר כמה שפחות עקבות), או למשל ההחלטה על מיקום פתיחת ברז המקלחת. שנראה לנו דיי ברור-מתחת לטוש, אבל בכל פעם שנפתח את המים נקפוץ אחורה ונברח מהמים הקרים, אז אולי נשנה את מיקום הברז הכל כך מובן מאליו?

אני שואבת מהעבודה במשרד הרבה השראה ומגלה כלים ופתרונות חדשניים להם אני נחשפת לראשונה. במקביל לעשייה במשרד אני לומדת בביה"ס קורס העוסק גם הוא ב"חללים רטובים". אני לומדת וסופגת הרבה ידע הן מהתהליך במשרד והן מהקורס וזה ניכר ביישום דרך העבודה בפרויקט האישי שלי.

בנוסף, הייתה לנו השבוע במשרד פרזנטציה לקראת לקוחות מאוד חשובים שהגיעו מחו"ל. לראשונה, הרגשתי מהו לחץ אמיתי של משרד, המתח מול הזמן שהולך ואוזל, המחשב שפתאום לא עובד, אבל יחד עם זאת הרגשתי גם המון אנרגיות ואדרנלין מטורף של עבודה. נהניתי לראות ולהיות חלק מהצוות המקצועי אשר נרתם במאמץ משותף לקידום והצלחת הפרוייקט.

במסגרת הפרויקט נערך ראיון עם אורלי שרם בעיתון "כלכליסט" הכולל גם צילום וידאו קליפ שלי לאתר ה"לידרס". הראיון עם אורלי היה מדהים וניתנה לי הזדמנות להכיר את האישיות שלה יותר מקרוב ולשאול את השאלות שתמיד עניינו אותי. אורלי היא ללא ספק אישיות מרתקת, עם הרבה ידע, כישרון וניסיון. היא סיפרה על הדרך שלה להצלחה, על הייחודיות שגרמה לה להתבלט והביאה אותה למקום בו היא נמצאת כיום. התפעלתי מאוד מכך שאורלי הדגישה את החשיבות של עיצוב הפנים ואת הצורך הגדול במעצבי פנים טובים. מפריע לה מאוד שאין מספיק הערכה כלפי מעצבי הפנים. לדבריה, מי שאינו מעריך את עבודת המעצב, אינו מבין באמת חלל מהו. היא חזרה כמה פעמים על העובדה שמעצב טוב צריך להבין ולשלב בעבודתו משתנים כמו פרופורציות, אור, אוויר ואלמנטים בחלל. "בית טוב הוא כמו אישה יפה, שלא צריכה להתלבש יפה, מספיק לה שהיא יפה, היא לא צריכה תוספות וקישוטים עליה", כך אורלי הגדירה מהו "בית טוב" - בית שגם בעוד עשר שנים יראה טוב וירגיש טוב לאנשים השוהים בו.

לפני שבוע, בצילומים לוידיאו קליפ, ההתרגשות שלי הייתה בשיאה. היו לי הרבה חששות וגם קצת מבוכה. השאלה - "למה עיצוב?" פתאום עוררה בי עוד המון שאלות. מאיפה הכל התחיל? היכן נוצרה התשוקה לאסטטיקה? ואילו נקודות עברתי בדרך כדי לממש אותה?מצאתי את עצמי חוזרת אחורה בזמן מנסה לשחזר את נקודת ההתחלה. התגלגלתי בין מחשבות וזיכרונות מתקופות שונות בחיים. גן, ביה"ס, צופים, צבא ואפילו הטיול הגדול שאחריו. בכל המקומות האלה המפגש עם עולם העיצוב לא פסק, הוא תמיד סקרן אותי ועורר בי חיות עשייה.

אני שמחה ומודה שניתנת לי האפשרות מידי יום להכיר אנשים חדשים, ללמוד דברים חדשים ולהמשיך להתאהב במקצוע המדהים בו בחרתי לעסוק.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×