100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: המטרה: לכבוש יעד נוסף במסע!

מאת: רותם שבו (21.12.2014)

אנשים, אנשים ושוב אנשים. בכל בוקר שאני מגיעה לחברת AIG מה שאני רואה, שומעת ונושמת הם א-נ-ש-י-ם! בטח מסקרן אתכם לדעת למה אני מתכוונת? גיליתי שבחברה שמים דגש מיוחד על כוח האדם שהוא בהגדרה אחד מערכי היסוד שמובילים אותה, ולכן מקדישים פה את מיטב המשאבים כבר בשלב האיתור והגיוס. הנה לפניכם הצצה קטנה למסע שלי שכולו עוסק באנשים.

כפי שאתם בטח כבר יודעים מהבלוג הקודם שלי, השבועות הראשונים שלי בפרויקט The "Leaders", התחילו בהסתגלות לסביבת עבודה חדשה, אנשים חדשים והמשיכו בלמידה וצפייה ביחידת ההדרכה בחברה.

היעד הבא: עולם הגיוס.

בשבועות האחרונים אני מתלווה למרכז הגיוס של החברה, שמנוהל על ידי חברת "אדם מילא".

"אדם מילא" היא החברה המובילה והגדולה בישראל בתחום משאבי האנוש. היא מתגאה בניסיון של למעלה מחמישים שנה בגיוס כוח אדם, באבחון, בהשמה, בפיתוח ובייעוץ לעובדים ולארגונים בארץ ובעולם.

אם תמיד רציתם לדעת- על מה מסתכלים בקורות החיים שלכם? מה ללבוש לראיון קבלה לעבודה? מה כדאי להגיד בראיון עבודה או על מה לוותר? למה לעזאזל צריך מרכז הערכה?! וכד'. תשובות לשאלות אלו תמצאו בעולם הגיוס המרתק.

אז איך נראה היום שלי במרכז הגיוס?

תמיד מתחיל בהסבר ממנהלת הגיוס על סדר היום והגיוסים הצפויים לשבוע. ומשם... קדימה שוט !

מתחילים בריכוז כל קורות החיים שהתקבלו ביממה האחרונה ממקורות הגיוס השונים: אינטרנט, חברות כוח אדם וחבר מביא חבר.

קורות החיים יכולים ללמד הרבה מאוד על המועמד, יכולותיו המקצועיות, כישוריו ואופיו. הם מהווים כלי מיון ראשוני המאפשר הצצה לעולמו של המועמד.

לאחר ריכוז קורות החיים, מתחילים לסנן לפי קריטריונים שונים, בהתאם לפרופיל התפקיד שאליו מעוניינים לגייס. שלב זה מהווה הכנה לראיון הטלפוני.

מהו ראיון טלפוני?

הראיון הטלפוני הוא בעצם הסינון הראשוני לאחר הקבלה ומיון קורות החיים. מטרתו לבדוק אם קורות החיים משקפים את הנסיון והידע של המועמד ולפי ההתאמה לדרישות התפקיד ניתן לזמנו למרכז הערכה או לראיון עבודה פרונטלי.

הראיון הטלפוני דורש יכולות אבחון מצד המראיינת, נדהמתי לגלות כמה אפשר לדעת וללמוד על האדם רק משיחה טלפונית עימו.

חשוב לי לציין שלא פעם נתקלתי בתפיסה כי הגיוס הוא חלק טכני ותו לא. אך היום כשאני צופה בפרקטיקה האמיתית, אני מגלה עד כמה תהליך הגיוס הינו מורכב. זהו תהליך שנעשה ברוח החברה ובמסגרתה, כחלק בלתי נפרד ממהותה, ממש כמו השיווק והפרסום, החזון או ערכי הארגון.

אז לאחר סינון קורות החיים וראיון טלפוני חיובי, מגיע השלב המעניין ביותר- מרכז הערכה, שגם הוא- איך לא ? כולל אנשים!

מרכז הערכה זוהי טכניקת אבחון מקצועי של מספר מועמדים בו- זמנית לתפקיד מסוים. זה למעשה, אבחון מקוצר שאורך כמספר שעות ומתאים ביותר לגיוס מסה של מועמדים.

המרכז כולל מספר חלקים ונועד להכיר את המועמד ממגוון היבטים, בכדי לבדוק את מידת התאמתו לתפקיד ולחברה.

מרכז הערכה בחברת AIG נקרא גם "יום היכרות" וכשמו כן הוא. הוא מאפשר למועמדים להכיר את החברה ואת התפקיד אליו הם מיועדים, בנוסף, מאפשר למועמד להביא ליידי ביטוי את יכולותיו במגוון דרכים וערוצים.

מכאן, שמרכז הערכה בחברת AIG שונה מכל מה שהכרתם קודם. הוא איננו מלאה את המועמדים, אלא קצר ומעמיק, ענייני והכי חשוב קולע למטרה!

ולסיום, כפי שאמרתי בהתחלה- מה שמרתק בעייני זה לראות, לשמוע ולנשום אנשים!

כולי ציפייה להמשך ההתמחות.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×