100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: גולדה מאיר הייתה כאן

מאת: דוד נחום (21.12.2014)

איך הזמן עובר מהר כשנהנים. כבר חודש וחצי בתוך ההתמחות וזה רק משתפר ככל שאני לומד ומבין יותר את המטרייה של העסק והתפקיד. הימים שלי בשיכון ובינוי תמיד מתחילים בכוס של קפה הפוך ובסיבוב שלום לכל עובד שנקרא בדרכי בדקות אלו. כל פעם אתה שומע ולומד על סוגיות חדשות ומעניינות ו״שיחות המסדרון״ הופכות לשיחות מקצועיות, שמאפשרות לך להבין את הדקויות של כל בעל תפקיד. אז איך עבר עליי החודש האחרון? שמח ששאלתם (-:

המנטור שלי, עו״ד יאיר לבנה סגן היועץ המשפטי של הקבוצה, עבד על הרצאה מאוד חשובה לעובדי ומנהלי הקבוצה בנושא המכרזים בישראל. אחת המשימות שלי, בין היתר, הייתה לחקור את נושא הפטורים ממכרז על מנת שההרצאה תהיה מושלמת ככל הניתן. מעבר לעובדה שנחשפתי לנושא מרתק שלא זכיתי ללמוד באקדמיה, זכיתי לקבל הצצה נוספת לפעילות של מחלקה משפטית בחברה גדולה - החשיבות בלהיות תמיד עם יד על הדופק וכמה צעדים לפני כולם. לאחר חודש של הכנות והקראות, יום ההרצאה הגיע. שני מרצי חוץ הגיעו, בנוסף להרצאה שלנו, והיום הוגדר כהצלחה גדולה.

זוכרים את פגישת ההסדר, עליה סיפרתי לכם פעם קודמת? יופי. בחודש האחרון זכיתי לעבוד על התיק הזה מקרוב, קרוב מאוד. לקחתי חוברת גדולה מאוד של מסמכים הכוללת מידע מה-19 שנים האחרונות, ולמדתי את כל הנתונים, עד הפרט האחרון. כמשפטן לעתיד, אתה נדרש לקרוא מאות ואלפי עמודים של פסיקה/חקיקה וכד׳. אף פעם לא הצלחתי להתחבר עד הסוף למילים שקראתי, מהסיבה הפשוטה שזה היה רחוק לי. קראתי תמיד על תיקים ופסקי דין שכבר היו חלוטים והמטרה שלהם היא ללמד הלכה או צורת חשיבה. הפעם, קריאת המילים קיבלה משקל אחר, היה לי חשוב לבחון כל פסיק וכל מספר, כי ככה מנצחים תיקים! היום, אם יעירו אותי באמצע הלילה וישאלו אותי על התיק, אדע לציין כל מילה וכל שורה מכל עמוד. סיפוק אדיר! בבלוג הבא אעדכן אתכם על התפתחות התיק.

הפרוייקטים החדשים שלי מערבים הן שימוש בכלים שלמדתי באקדמיה - מחקר - והן פרוייקטים שביקשתי לקחת בהם חלק לאור הערכים והמסר מאחוריהם. בתקופה הקרובה אני חוקר את נושא המכרזים הממשלתיים וכמה מדינת ישראל מתחשבת בנושא הקיימות במכרז. נושא זה חשוב מאוד לקבוצת שיכון ובינוי, אשר נושאת על דגלה את נושא האחריות התאגידית ומשקיעה מאמצים גדולים בתחום הזה. במקביל, אני עובד יחד עם אלה קונקיס (דוברת החברה), ליאור סיגאווי המקסימה וכמובן מחלקת משאבי אנוש, על ״יום המעשים הטובים״, אשר לבטח כולכם מכירים. בתוך התהליך המדהים הזה, נחשפתי לראות כמה רצון טוב וכמה משאבים (כסף, כוח אדם ויצירתיות) משקיעה הקבוצה בתרומה לקהילה. יש הרבה תוכניות ובהמשך גם אשתף אתכם, אך חשוב לי מאוד לקרוא מכאן לכל מי שרוצה להתנדב ו/או לתרום ציוד (מחשבים, ריהוט, חשמל וכד׳), אנא צרו איתי קשר דרך המייל ndavid.law@gmail.com או דרך הפייסבוק david nachum. בתקופה הקרובה אנסה יחד עם הקבוצה לסייע למספר אוכלוסיות וכל סיוע יתקבל בברכה, אנחנו צריכים אתכם!

שיכון ובינוי חגגו השנה 90 שנים של פעילות! במהלך ההתמחות, אני מסתובב בבניין ורואה על הקירות פיסות של היסטוריה, למשל: תמונות של ראש ממשלת ישראל לשעבר, גולדה מאיר, אשר עבדה בשיכון ובינוי; תעודות הוקרה ממשה דיין על הפעילות של החברה בזמן מלחמת ששת הימים ועוד׳. קיבלתי סיור v.i.p במרכז ההדרכה החדש של הקבוצה, שם ניתן לראות כיצד החברה והפעילות שלה, שזורות לאורך הקמת מדינת ישראל. מרתק ומרגש להיות חלק מחברה כזו, שווה לכם לבוא לבקר.

בלו״ז שלי בהמשך יש עוד מספר אירועים מרתקים ומשימות מעניינות ומאתגרות, עליהם אמשיך לפרט בבלוג הבא. אני יכול להגיד לכם שהחוויה הזו לא מפסיקה להפתיע אותי ובכל יום שאני מגיע למשרד אני רק מקווה שזה לא ייגמר. ישיבות בנוגע לסוגיות משפטיות, סיורים בשטחי הפרוייקטים, מחקר מקצועי, ימי עיון, טקסים, תרומה לקהילה והיד עוד נטויה, כל זאת בבלוג הבא. עד אז, אני מאחל לכולנו לממש את הפוטנציאל שלנו עד תום ואני אשמח להרחיב ולענות על שאלות דרך המייל ו/או הפייסבוק שפרסמתי קודם. חודש טוב לכולנו וד״ש מגולדה.״

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

לגמרי מעורר השראה. כל הכבודדדדדדדד חבר לנבחרת

2

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×