100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: גיבוש זהות מקצועית

מאת: רן לוינסקי (23.12.2014)

עד היום, מדי שבוע, כמשקיע עצמאי, הייתי מקדיש כמה שעות לניתוח השוק, הן ברמת המיקרו והן ברמת המאקרו. עד כה ביצעתי פעילות זו לבד. פעילות שגרתית זו השתנתה ברגע שהגעתי לחברת “מיטב דש”.

בימי א', באופן קבוע, מתקיימת סקירה שבועית של השוק הגלובלי, שבה מיטב המוחות בחברה, החל מהאנליסטים ועד לכלכלן הראשי, מבצעים מעין סיעור מוחות לגבי כדאיות השקעות על פי צפי התנהלות המשק בשבוע הנוכחי. בסקירה הראשונה רק נכחתי. אך בסקירה שלאחריה התבקשתי לקחת חלק פעיל ולסקור חברה חדשה לאורכה ולרוחבה, תוך מתן חוות דעת בגין כדאיות השקעה עם מיצג נתונים תומכים. מעתה, כך מתחיל כל יום א' עם אתגר חדש ועניין רב.

ככל שההתמחות בחברת מיטב דש מתקדמת והחשיפה למחלקות השונות, אני מבין ומגלה, כי למרות שלמדתי הרבה עד כה, עדיין אני מרגיש שאני לא יודע מספיק. תחום ההשקעות הינו תחום מורכב ומגוון הטומן בחובו תפקידים מסוגים שונים ומגוונים. כתוצאה מהחשיפה למגוון תפקידים אלו אני מתחיל להרגיש כי מתחילה להתגבש זהותי המקצועית.החשיפה וההכרות עם הדרג הבכיר בחברה, תורמת לי רבות מבחינת הכרת השוק, ואני לומד ומפנים כל חוות דעת מקצועית לשם ניהול השקעותיי בעתיד.לקיחת חלק בוועדת ההשקעות של החברה היא ההזדמנות הראשונה בה נחשפתי לקבלת החלטות קריטיות בזמן אמת לגבי כספי פנסיה וחסכון. וועדות אלו הסבו לי הנאה גדולה מהולה בלחץ והתרגשות, שאי אפשר לתאר במילים. במהלך הועדה כל מנהל השקעות משתף בתובנותיו עם ה"אני מאמין שלו" מתוך ניסיון, מקצועיות והכרת ה"שטח" מקרוב.

המשימה העיקרית שהוטלה עליי עד היום היא לבצע ניתוח דוחות כספיים של חברות הנמצאות במדד ת"א 25, הצגת נתונים ומסקנות באחת מועדת ההשקעות של החברה. מתחילת ביצוע משימה זו, הבנתי את חשיבות הקורסים שנלמדו במהלך התואר ואת החיבור בין התאוריה לפרקטיקה. עם קריאת הדו"ח הכספי הראשון הבנתי עד כמה נחוץ לי הידע החשבונאי על מנת להבין ולנתח את דוחות החברה בצורה מקצועית תוך ניסיון זיהויי של מגמות ופוטנציאל עתידי של החברה. כמו כן, לשם בניית מודלים מורכבים עבור ניתוחי הפיננסים נעזרתי בידע שרכשתי בקורס בתכנות. בנוסף, לשם ניתוח התנהגות צרכנים השתמשתי בנתוני הלמ"ס לשם הסקת הרגלי הצריכה הפרטית וכיצד זה יבוא לידי ביטויי בדוחות הכספיים העתידיים של החברה. כל התהליך בוצע בליווי ובהדרכת המנטורים השונים, שאט אט, עוזרים לי להשלים את הפערים ולהתקדם. הם חושפים אותי להתמודדויות מאתגרות ו"מחיים" את התאוריה האקדמית.

בזכות ההתמחות בחברה נחשפתי להרבה דברים חדשים שבתור סטודנט לא הייתי נחשף אליהם. כך למשל הנפקות אג"ח וגיוסי הון של חברות. במהלך היום יום מגיעות למטה החברה חברות שונות, אשר מעוניינות לרכוש את אמון מנהלי ההשקעות. תחילה, החברות מציגות את פעילויות הליבה ונתוניהן הכלכליים עם צפי לצמיחה עתידית. לאחר מכן, מתחילה העבודה הקשה, המחשבה והניתוח האם כדאי להשקיע בחברה זו ומהם הסיכונים הגלומים בעסקה.

יחד עם זאת, נחשפתי לנושא הרגולציה. מדובר בגוף ממשלתי המפקח בקפדנות ובדייקנות על כל הנעשה בשוק ההון. מדובר בגוף חיוני, אך לפי צורת פעולתו כיום, הפיקוח הולך ונעשה הדוק יותר מדי יום ליום. לעיתים עודף הרגולציה יוצרת קושי על בעלי תפקידים שונים בחברה.

מעבר לנושא הרגולציה , נהניתי ביותר מהיחשפות לפרויקטים עתידיים כגון, פיתוח מוצרים חדשים שהחברה ושיתופי פעולה מתוכננים . בהמשך אקח חלק במחקר ואנליזה. אהיה חלק מקבוצת אנליסטים, כל אחד וייחודו בענף מסוים. מחלקה זו בונה מודלים וחוקרת חברות מהיסוד, אשר נתוניה יהוו בסיס לכל מנהלי ההשקעות לגבי כדאיות ומצבה הפיננסי של החברה. אני שואף לעסוק בתפקיד זה ואעשה כל שביכולתי לקדם ולפתח מחלקה זו.

על כך אוסיף ואכתוב בבלוג הבא ...

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×