100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: וורסטיליות זה שם המשחק

מאת: ספי מישלזון (25.12.2014)

הנה כבר עבר חודש והספקתי לעבור עד כה בין מחלקת הליטיגציה של המשרד דרך מחלקת שוק ההון והמחלקה המסחרית. את העבודה במחלקת שוק ההון סיימתי לפני כשבועיים ובמהלכה הבנתי שנושא זה סבוך ומורכב, ושעורך הדין בתחום זה חייב להיות בקיא בפרקטיקה העסקית ולדעת לתרגם אותה לשפה המשפטית.

עו"ד אודי אפרון, אתו עבדתי בשבועיים האלה הפגין את היכולת הזאת. במסגרת ההתנסות שלי במחלקה, זכיתי להשתתף בישיבות דירקטוריון של החברות המובילות במשק, וגם של חברות פחות מוכרות. זה היה נחמד לראות כיצד הוראות הממשל התאגידי קורמות עור וגידים לנגד עיני ובשעה טובה הבנתי את אותם קונפליקטים שחוק החברות שואף להסדיר ועליהם למדנו בכיתה הלכה למעשה.

היה גם נחמד לקרוא דו"ח שנתי של חברה בורסאית המצטיירת כמו חברות הענק שרואים בסרטים, ולגלות בישיבת הדירקטוריון שלה שמדובר בחברה צנועה בנכסיה ובצוות של המנהל אותה. יצא לי גם לשבת בישיבות אישור הדו"חות הכספיים של אחת מהחברות המובילות במשק, ולהיחשף לשיקולים העסקיים האסטרטגיים של היושבים בדירקטוריון, דבר שהיה לי לחוויה מלמדת ומרתקת עד מאד.

בכלל הניגוד הזה בין סוגי החברות השונות שהמשרד מטפל בהם והוורסטיליות שעו"ד אפרון גילה על מנת לספק לכל אחת מהחברות בהן נתקלתי מענה מיטבי לצרכיהן הרשימה אותי מאד.

במעבר חד עברתי למחלקה המסחרית וקצב העבודה הכפיל את עצמו. היופי במחלקה המסחרית הוא הגמישות הנדרשת מעורך הדין במחלקה הזאת כלפי לקוחותיו.

ביום הראשון עבדתי על ניסוח חוזה למכירת השליטה על חברה ישראלית לשליטת חברה זרה. מצאתי את עצמי יושב בשיחת וועידה ורואה כיצד עו"ד ליאורה לוטנברג מנצחת על דיון עם עורכי דין ממספר מדינות בעולם כדי לקדם מהלך עסקי של החברה הישראלית אותה היא מייצגת כחלק מפעילות קונצרן עולמי בו החברה אותה אנו מייצגים חברה. החשיפה לתרבויות שונות, לשיח שונה, ובעיקר לחקיקה שונה עורר בי עניין ואתגר רבים.

אם חשבתי שזאת העבודה היחידה שהמחלקה עושה, פתאום מצאתי את עצמי מנסח מכתב התרעה כנגד אדם שהפר זכויות יוצרים של לקוח אחר של המחלקה. עבודה שונה בתכלית מהעובדה שביצעתי ביום הראשון ומאתגרת לא פחות. זה היופי במחלקה המסחרית, הלקוח שלך הוא גוף מסחרי שהמחלקה המסחרית היא one stop shop עבורו. למעשה, המחלקה המסחרית נמצאת בלב העשייה המשפטית של המשרד, ומהווה צומת המרכז לתוכו את מחלקות המשרד השונות ועובד איתן כדי לענות על כל הצרכים המשפטיים המתעוררים במהלך עסקיו של הלקוח.

ליאורה "זרקה אותי ישר למים" ומצאתי את עצמי מתמודד לבדי עם המשימות השונות. הראיה הרוחבית שנדרשת במחלקה הזאת וצפיית בעיות משפטיות שעלולות לעלות כתוצאה מצורך עסקי של לקוח היא לא פשוטה, ודורשת מעורך הדין בקיאות בכל תחומי המשפט המסחרי, וליאורה הדהימה אותי ביכולת שלה לעשות זאת.

למזלי עבדתי עם ענבל שפורנג-כהן, מתמחה במחלקה, שהייתה גם החונכת שלי בקורס יסודות המשפט במסלול האקדמי המכללה מנהל. בעזרתה ובעזרת האדיבות והקשב הרב לו זכיתי מליאורה, ההתנסות במחלקה הייתה לא רק מרתקת ומאתגרת, אלא גם נעימה, בונה ואכפתית!

אז מה נשאר לנו?

בשבוע הבא אעבור למחלקת הנדל"ן במשרד ולאחר מכן אשוב למחלקת הליטיגציה לשבועיים נוספים שבסופם אחליט באיזו מן המחלקות ארצה להמשיך ולהעמיק את למידתי עד סוף תכנית.

נכון לעכשיו המחלקה המסחרית ומחלקת הליטיגציה הן שעוררו בי את העניין הרב ביותר. מי מהן תנצח? האם מחלקת הנדל"ן תעפיל גם היא לגמר? כל זאת ועוד בפעם הבאה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×