100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: Welcome to the New Age

מאת: נתן דילברי (25.12.2014)

כשמגיעים למתחם התעשייה האווירית, מיד שמים לב ללוגו החברה: IAI -Israel Aerospace Industries . השלט בכניסה מזכיר בעיצוב שלו חברות בינלאומיות אחרות, ובכל זאת קשה שלא להרגיש את גודל האחריות וההילה שאופפת את המקום. בכל פעם שאני עובר בשער הכניסה, אני רואה אנשים ממתינים במין התרגשות שהדלת תפתח, כאילו מדובר ב Black Friday בארה"ב. ההרגשה שלהם מובנת לחלוטין: במקום גדג'טים שבדרך כלל קשה להשיג, כאן מדובר בגדג'טים נדירים עוד יותר. אני כותב את הפוסט הזה בסוף יום עבודה מעניין אך עמוס, ועדיין לא בא לי ללכת. אני מרגיש כמו ילד בחנות צעצועים, ושואל את בת הזוג שלי: " בסדר מבחינתך אם אשאר עוד טיפה?".

אל תבינו אותי לא נכון, על אף ההומור והאווירה הנינוחה, מדובר בחברת ההייטק הגדולה בישראל ומהגדולות בעולם. בחממת ההייטק של ה-TaxiBot ובמפעל להב כבר פיתחו טכנולוגיות שישנו את עולם התעופה האזרחית כפי שאנו מכירים אותו. בבלוג הקודם, כתבתי על הטקסיבוט והבשורה שהוא אוטוטו מביא עמו (מלבד מטוסי נוסעים...). דגם TaxiBot נוסף עבור מטוסים בעלי גוף רחב, נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים ממש ברגעים אלה.

אתם בטח שואלים את עצמכם מה סטודנט עושה בכל האופרציה הבינלאומית הזו... אז לפני חודשיים הצטרפתי לאחד מצוותי הפיתוח בפרויקט, ואני לוקח חלק בפיתוח דגם ה-Wide-Body, זהו הרכב שייבצע את ההעברות של מטוסי נוסעים גדולים בשדות התעופה. במסגרת התפקיד שלי, אני מתכנן וכותב סימולציות בסביבת Real-Time, כלומר סימולציות שמדמות לרכב סביבה ריאליסטית לגמרי, על מרכיביה השונים. בנוסף למבחנים הרבים שייערכו בשטח שבודקים את התפקוד והאינטגרציה של מערכות הרכב והמטוס, צריך להשתמש בלוגיקה והיוריסטיקות שמכסות את רוב התרחישים האפשריים באופן אוטומטי.

בגדול, פיתוח אוטומציית תוכנה הוא מתודולוגיה שמאפשרת לכתוב יחידות של תהליכים פשוטים ומורכבים כאחד, החל מפתיחת קווי תקשורת בסיסיים למטרות תיעוד, וכלה בעשרות השלבים של גרירת מטוס נוסעים למסלול ההמראה באמצעות הטקסיבוט. זאת כמובן בנוסף לבדיקות הרבות שיבוצעו בשטח עם מטוסים אמתיים ורכבי הטקסיבוט המתקדמים.

התגובות של החברים והעמיתים בעבודה מאוד מפרגנות. כשאנחנו מדברים על האווירה בתעשייה האווירית והעניין שיש לי בתפקיד, אני מבין כמה תחום הרובוטיקה האזרחית מרתק, ואני חושב על מתכון חדש להכנה במשרד:

•1 מערכת embedded לצרכי ניווט ובקרה

•2-3 בדיקות רגרסיה ב-AutomationDesk כדי להיכנס לאווירה.

•1 מנת אספרסו.

הוראות הכנה: ראשית שתה את הקפה בזריזות תוך כדי צעידה למעבדה. הנח לצידך את הסחת הדעת האולטימטיבית, הלא הוא המכשיר סלולארי והדלק High Level Computer. אחרי שווידאת שהמחשב והריכוז בהספק הרצוי, התחל בהדרגה לכתוב בדיקה מספר 1 והוסף אובייקטים לפי הצורך.

מעוניינים לדעת כיצד יצא המתכון? היכנסו לאתר The Leaders גם בפוסט הבא.

Nathan Dillbary: nathanblog@outlook.com

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×