100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ירידה לשטח

מאת: אסף ולר (28.12.2014)

מהר מאוד הבנתי שהמושג "קשרי קהילה ואחריות סביבתית" בכימיקלים לישראל מקבל משמעות קצת שונה ממה שחשבתי. הרצון להיות חלק אינטגרלי מהסביבה בה כי'ל פועלת (הנגב) בנוסף לתפיסתה שהנגב הוא כי'ל וכי'ל היא הנגב עיצבו את המשך ההתמחות שלי בחברה.

בשבועות האחרונים רוב הפעילות שלנו הייתה ממוקדת שטח. הוזמנתי לפגישה חשובה מאוד שבה נכחו ראשי המחלקות בנושא האחריות התאגידית בכי'ל , את הפגישה הוביל ארז קמה (המנטור שלי). בפגישה דנו בנושאי קשרי הקהילה כפי שהיו עד היום והוסבר מה צפוי להיות בהמשך ומה הם היעדים העתידיים. להחלטות שיתקבלו בפורום הנ"ל תהיה השפעה על כל ההתנהלות לשנת 2015. את פעילות השטח המשכתי עם ארז ויועצת נוספת, נסענו לעמותה בשם אגי'ק שמטרה היא ארצית וכלל עולמית לגישור אוכלוסיות ותמיכה בהן בדגש על האוכלוסייה הבדואית בנגב. הפגישה התקיימה במשרדי העמותה ובה נכחו שני המנכלים שלה שפירטו בפני ארז את צרכי של העמותה ובחשיבה משותפת כיצד כי'ל יכולה לסייע בכך, תכנים אלו יבדקו ובעתיד הלא רחוק תתקבל החלטה כיצד יתבצע שיתוף הפעולה ובאילו מישורים.

חוויה נוספת ומעניינת במיוחד הייתה במצפה רמון, כהקדמה אציין כי אחד היעדים עליהם דובר בישיבה בכי'ל הינו עידוד מדע, עשייה ויזמות לשנת 2015. נפגשנו עם ראש המועצה בישיבה שמטרתה עידוד מצוינות בפן המדעי תיירותי במצפה רמון והסביבה. בישיבה דובר רבות על העצמת מצפה רמון וקידום של תוכניות בתחום האסטרולוגיה והגאולוגיה שכן האזור הינו "קלאסי" לבדיקת תחומים אלה בשל ייחודו מכתש רמון והריחוק מאזורי אוכלוסייה אחרים.

אחד האתגרים הגדולים של כימיקלים לישראל היא שינוי דעת הקהל. אזרחים רבים אינם מודעים לגמרי לעשייה של כי'ל הן בתחום העסקי והן בתחום החברתי. במהלך ההתמחות נחשפתי למספר פעולות שכי'ל עושה כמעט ברמת היום יום לשינוי דעת הקהל. אם בעבר לא היה ניתן לבקר במפעלים, היום המקום פתוח ובהודעה מראש ניתן להגיע ולבקר במפעלים. המועדוניות שכי'ל מפעילה כפרוייקט הדגל שלה בנגב עובדות על בסיס קבוע מצליחות להציג את כי'ל לא כעוד מפגע סביבתי וגוף מבודל אלא כחלק מקהילות הנגב והסיורים בהם לקחתי חלק עם ארז גם באזורי מכרות וגם בים המלח נועדו לקבוצות מטיילים שרוצים להעשיר את הידע. באחד הסיורים לים המלח ארז הדריך קבוצה של אשכולות (סדרות טיולים של האוניברסיטה הפתוחה), למדנו על המפעלים ואזור ים המלח החל מהפעם הראשונה שגילו כי האזור מכיל מינרלים חשובים ועד לימים אלו בהם כי'ל והמפעלים הירדנים שואבים מי ים להפקת מינרלים אלו.

אני מצפה בשבועות הקרובים להמשיך בהתמחות בשילוב עם פעילות השטח. אנו נרד למועדוניות ונבחן התקדמות של פרויקטים "מקרוב". אני מוצא שהפעולות שנעשות כיום ובכיוון הנכון ועדיין יש עוד הרבה מה לעשות ולתרום לנגב ולאוכלוסייה. אני בטוח שבעזרת עבודה קשה והגשמת היעדים כי'ל תתקדם עוד שלב אחד קדימה וכך גם הנגב.

אסף

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×