100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הכל מתחיל ביוזמה

מאת: אור ורדי (28.12.2014)

יעדים, אסטרטגיות פעולה, החלטות ויוזמה- אלו ארבעת אבני הדרך שצברתי עד כה במסע שלי בחברת UMI.

בשבוע הראשון שלי להתמחות, נקבעה לי פגישה עם אור (כן זה כמעט כמו השם שלי אך מנוקד בשורוק) ראש אגף השיווק של החברה. מצד אחד, מטרת הפגישה הייתה להכיר אותי ולתאם ציפיות ומצד שני, להציב בפניי יעדים. אותם יעדים, תורגמו למטרות האסטרטגיות והטקטיות שעליי לבצע בתקופת ההתמחות. "ניהול מותג איסוזו דימקס" כך אמר אור, הינו התפקיד שלי במהלך תקופת ההתמחות בחברה. כראוי להצבת יעדים, יש לנסחם בצורה תכליתית כדי שלבסוף יהיה ניתן להעריך את הביצוע. אור ואני דנו יחדיו והצבנו יעדים, מטרות ואסטרטגיות פעולה, אשר מטרתם לסייע לי לבצע את תפקידי בצורה הטובה, היעילה וזו שאלמד ממנה הכי הרבה.

כחלק מאסטרטגיות הפעולה שאור הציב עבורי, נפגשתי עם מספר דמויות אשר נמצאות בעמדות מפתח. תחילה, נפגשתי עם רן מנהל המוצר של די מקס איסוזו, אשר העניק לי רקע ומידע מהותי ומשמעותי אודות השוק והמוצר. כך למשל, יצא לי להכיר בפעם הראשונה תקנה חשובה שהשפיעה על הביקוש בשוק הטנדרים שנקראת "מקלט מס". ניתן לומר כי אותו מושג מסמל את "המהפכה המאוחרת של שוק הטנדרים". דמות חשובה נוספת שנפגשתי עמה הינה יהודה דובצקי, אחד ממנהלי משרד הפרסום "D.Z.O" שהמותג "דימקס" נמנה על לקוחותיו. הרגע בו נכנסתי למשרדו של דובצקי, היה רגע שכבש אותי. נכנסתי אל תוך משרד בו השולחן כוסה בעשרות פרסומות שחיכו לאישור, על הקירות היו תלויות שלל פרסומות של החברה ועל המדף מאחורי השולחן הונחו מיני מודלים של דגמי שברולט וקאדילק. במהלך הפגישה התבהר לי כי דובצקי הינו אדם שחי ונושם פרסום, זאת הייתה חוויה מדהימה וזכות גדולה ללמוד מאדם כמוהו. נוסף לכך, נפגשתי עם צ'יקו מנהל הטרייד אין של שברולט "Certified", יערית מנהלת קשרי הלקוחות, נציגי מכירות שונים, מנכ"ל המגזין "אוטו" ועוד רבים אחרים.

לאורך התקופה קיבלתי, אספתי וצברתי מידע, דילמות ותובנות הן מהפגישות עם אנשי המפתח והן מהמידע שאספתי באינטרנט ובעיתונות. כעת עליי היה לקבל החלטות, כיצד אני מעבדת את החומר ומשתמשת בו, כך שאצליח להשיג את המטרות והיעדים שאור הציב בפניי. ידעתי, כי תחילה עליי לעשות מיפוי והערכת מצב של השוק, המוצר והצרכן. לשם כך, חזרתי חזרה אל קורסים וסדנאות שלמדתי בתואר כגון: סדנת פלנינג, יסודות השיווק ועוד. יחד הם העניקו לי כלים, תבניות ומודלים שעזרו לי להתקדם בתהליך שניסיתי לבצע. עם זאת, התקשיתי לקבל החלטות, הרגשתי שאני מוצפת באינסוף מידע, תקועה ואף ניתן לומר חוויתי מעט תחושת תסכול. ידעתי כי יש לי את הכלים, היכולות והכישורים להצליח במשימה, אולם חשתי כי איני מצליחה לממש את עצמי, כישורי ויכולותיי במיטבי בפני אור; שכה חשוב לי להרשים אותו ואף להוכיח את עצמי בפניו.

באחת מארוחות הצהריים, חשתי צורך לשתף את רותי שאחראית על ייבוא הרכבים בחברה בתחושותיי. "בואי אני אגיד לך מה אני הייתי עושה אם הייתי עכשיו סטודנטית שנמצאת במצבך, הייתי יוזמת", כך ענתה לי רותי. הכול זה עניין של יוזמה, ידעתי כי עליי ליצור רעיון, לעורר לפעולה, להניע תהליך חדש ולהביאו לבסוף לידי ביצוע. זאת ההזדמנות שלי להראות את היכולות, הכלים והכישורים שיש לי להציע ולממשם ב"עולם האמתי" של השיווק והניהול. ישבתי אל מול כל המידע שגיבשתי לעצמי וניסיתי לעבד מתוכו רעיון, במטרה ליצור ולהגדיר אסטרטגיה חדשה שמטרתה להוות מענה למצב הקיים כיום. ואז לאחר תקופה של כחודש וחצי זה הגיע, היוזמה האישית שלי. ישר שלחתי מייל לטלי המנטורית שלי כדי לספר לה זאת. באותו יום כבר קיבלתי ממנה מענה וכפי שציפיתי, זה היה מענה תומך וגאה. טלי אמרה כי היא מחכה לשמוע את הרעיון שלי ובהמשך קבעה לי אף פגישה עם אור בכדי שאציג זאת בפניו. התמיכה האינסופית שאני מקבלת מטלי והידיעה שהיא מאמינה בי חשובות לי מאוד ומחזקות את הביטחון שלי. היא מחזקת את מה שעמוק בפנים אני יודעת, שאני אכן יכולה לעשות זאת, להוכיח את עצמי בפניי ובפני אחרים ולהגשים את הרצון והתשוקה שלי להצליח ולהתפתח בתחום השיווק. בבלוג הבא אספר אודות הפגישה שלי עם אור ואגלה, אם אכן היוזמה שלי תצא לפועל. גם אם לבסוף זה לא יתממש, אני אמשיך להאמין ולדעת כי הדרך שלי היא ההצלחה ולאו דווקא התוצאה.

שלכם עד לפעם הבאה,

אור ורדי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×