100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לחדש. לשנות. להצליח.

מאת: אלונה למשוב (28.12.2014)

המוטו של בית ההשקעות אלטשולר שחם. שלוש מילים חדות, חותכות וברורות שמתארות בדיוק מופתי לא רק את חזון החברה, אלא במידה מסוימת גם את התהליך שאני, סטודנטית שנה ג' לכלכלה וניהול במכללה למנהל, עוברת בחודש וחצי האחרונים. הכל חדש, שונה, במטרה לחוות, להתנסות וללמוד כדי להצליח.

חודש וקצת שאני מסתובבת כאורחת במשרדי החברה, אומרת שלום בבוקר לאנשים שיודעים את שמי ומי אני אך אני איני יודעת לסווג את פניהם הצעירות לתפקידים הבכירים אותם הם מאיישים. חודש וקצת שאני מנהלת שיחות מסדרון ומכינה קפה עם עובדי החברה (שתמיד מתנוסס חיוך על פניהם) ולאחר יציאתי מהחדר, בודקת בזריזות במחברת היפה שנתנו לי בחברה, מיהם האנשים האלו שאיני זוכרת את שמם. בדרך כלל מדובר בסמנכ"לים בכירים שנפגשתי איתם כחלק מקדים להיכרותי עם המחלקה שלהם, ברבות הפעמים מדובר באנשים שלולא הפרויקט מעולם לא הייתי יוצרת קשר שכזה עמם ובטח שלא מנהלת איתם שיחה בתחושה כל כך נוחה ונעימה.

ואולי, אולי, זה בדיוק מה שמבדיל את בית ההשקעות אלטשולר שחם מבתי השקעות אחרים.

פעמיים בשבוע אני עולה במעלית לבית ההשקעות, מקום הנתון לפיקוח רגולטורים כמו משרד האוצר (בתחום הגמל והפנסיה) והרשות לניירות ערך (בתחום התיקים וקרנות הנאמנות), גופים רגולטורים שמהדקים יותר ויותר את החגורה על מנת לשמור על זכויות הלקוחות.

אך אם יש משהו שאני בטוחה בו לאחר חודש וחצי בחברה הוא שכל עובד מאמין במלוא מובן המילה במוצרים של אלטשולר שחם ובכך שהחברה עושה את המיטב למען עמיתיה.

מחלקת האינטרנט בראשותה של עדי קידר ירדני מצטיינת בהעברת התחושה הזו בדיוק ללקוח פוטנציאלי וקיים, לא בכדי היה זה אתר האינטרנט המוצלח של החברה שגרם לי לבחור בה. במהלך היומיים שהוקצבו לי במחלקה נוכחתי לגלות כי ישנה מחשבה מעמיקה מאחורי כל תוכן שיווקי של החברה, החל מפרסומת וכלה בסרטון בו בעלי החברה קלמן שחם וגילעד אלטשולר מברכים באופן אישי את הלקוחות לכבוד החג.

יומיים נוספים שהיו חוויה יוצאת מגדר הרגיל הם היומיים במחלקת המכירות במהלכם נפגשתי עם צוות המכירות הן של גמל ופנסיה והן של התיקים המנוהלים וקרנות הנאמנות. מעבר לכך שהמשווקים הפנסיונים ומשווקי התיקים בחברה הם אנשים אנרגטיים, דינאמיים מאד, שלא לומר היפראקטיביים במידה מסוימת, הם בעיקר אנשים שמאמינים מאד במוצרים המנוהלים בבית ההשקעות. משיחות עם משווקי ההשקעות בחברה, קיבלתי את התחושה כי הם לא רק מוכרים מוצר אלא באמת ובתמים מאמינים כי יש בידי החברה הכלים הטובים ביותר לניהול והשקעה של כספי הלקוחות וישנה אמונה שלמה בגילעד אלטשולר שהוא כיום מנהל ההשקעות הטוב בארץ, בדני ירדני, סמנכ"ל ההשקעות ובצוות ההשקעות והאנליזה.

בימים אלו אני זוכה לבקר במחלקת המחקר של החברה, שזוהי למעשה מחלקת הגרעין, המחלקה ממנה שואבים את הכלים לקבלת ההחלטות הנעשות לאחר מכן - במה כדאי להשקיע.

רק משיחה ראשונית שקיימתי עם יותם עירוני, אנליסט בכיר בחברה, הבנתי עד כמה התפקיד מרתק, מאתגר ובעל פן אינטואיטיבי שזו בעצם החוויה שרבים מחברי לספסל הלימודים מחפשים בעבודות בתחום שוק ההון.

"ידע הוא כוח, מידע משחרר, השכלה היא הנחת היסוד של ההתקדמות" אמר קופי ענן, ואני מקבלת מנות גדושות מזה בזכות הפרויקט, בזכות המכללה למנהל ובעיקר בזכות הבית שנקרא אלטשולר שחם.

ויש עוד הרבה מה לספר... עד הבלוג הבא :)

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (1 סה״כ)

לאחר כתבה כזאת, אני יודעת איזו חברה מצליחה.

0

להמלצה על תגובה זו לחצו כאן

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×