100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: פוליטיקה של עסקים

מאת: טמיר טרטמן (30.12.2014)

מה קורה איפה – ההבדל בין חדר הישיבות לפינת הקפה. איך יוזמים פרויקט נדל"ן.

"פוליטיקה של עסקים" זהו מונח מורכב, אבל עד שלא רואים ב -LIVE מה זה אומר, קשה להבין איך הדברים מתנהלים באמת. אנסה להמחיש לכם מזווית הראיה שלי:

השעה שעת צהריים מוקדמת, קצת אחרי ארוחת הצהריים (בהנחה שהצלחת לדחוף משהו לפה ולא המשכת לעבוד כמו איזה "שאוויש") אוירה רגועה במשרד והעובדים, כל אחד עסוק בעבודתו. לפתע נקראתי לחדר הישיבות של המשרד, התברר שבעוד רגעים אחדים תתחיל פגישה בין אחד הבכירים (מאוד) בחברה לבין איש עסקים מצליח, מכוון שבכל זאת אסור לי לפרט יותר מידי, מסיבות ברורות, נקרא לו - דוד. הפגישה ככל הנראה תניב החלטה של החברה בדבר שיתוף הפעולה העסקי עם אותו איש עסקים. סתם בשביל להכניס אתכם לעניינים, מדובר על החלטה בסדר גודל של מיליון שקל בסך הכל, בקטנה.

חשוב לציין שבעולם העסקים בכלל ובתחום הנדל"ן המניב בפרט, קיים "יתרון לגודל". כלומר, ככל שאתה שולט ביותר עסקים ובפרישה רחבה או במילים אחרות, ככל שהמחזור החודשי שלך גדול יותר כך אתה יכול באמת להשפיע על עתיד החברה שברשותך, אז אותו איש עסקים מצליח אמנם עשיר מופלג אך הוא לא באמת משחק במגרש של הגדולים כלומר עתידו העסקי תלוי במידה מסוימת בחברות גדולות ממנו, במקרה שלנו – "גזית גלוב ישראל". עכשיו אחרי שהבהרנו את הנקודה אפשר להמשיך לתוכן הפגישה.

כבר הבנו שדוד תלוי במידה מסוימת ב"גזית", וכבר הבנו שמהות הפגישה הינה לייצר כסף, כל אחד בגזרתו ו"והעיקר שכולם יהיו מרוצים" כמו שנהוג לומר. דוד רכש לאחרונה רשת חנויות בקשיים במטרה ליעל אותה ולהעמיד אותה על הרגליים, הבעיה היא שאותה רשת עברה כמה וכמה גלגולים עד שהגיעה לדוד. "גזית" מכירה את הרשת ואת כל בעליה הקודמים ואופן פועלם, כבר שנים, כך שהצרכים של דוד, על נקודות העוצמה והחולשה שלו, מוכרים ל"גזית" היטב. בעצם אפשר כבר להבין מה באמת קרה כאן, בפועל מהות הפגישה הייתה ונשארה – בחינת אמון, זה כל הסיפור.

בכירי "גזית" רצו להבין עם מי יש להם עסק, ללמוד את דוד ואת פועלו ולהבין אם יש כאן "בשר" ופתאום נפל לי האסימון, הבנתי שכל המהלכים הובילו לשם, אותו בכיר בחברה מהרגע הראשון הכין את השטח, בטון הדיבור בגובה העיניים, ביחס החם, בחיוך. המהלכים הוכנו מראש כמו הכנה מקדימה למשחק שח איכותי, בסוף, כצופה מהצד - חשתי כקהל בהצגה טובה. השיח ביניהם נעשה בעדינות ובתקיפות גם יחד כמו מחול טנגו משובח, בכל פעם שעלתה נק' קריטית, האווירה רופדה בטון חינני ומלבב וברגע שהיה צריך לחתוך, החיתוך בוצע ע"י סכין שהושחזה היטב. אם חשבתם שפגישה עסקית מתחילה בדין ודברים על הנושאים הרלוונטיים אתם טועים, מה שחשוב באמת, זה מה שנאמר בין השורות.

הזדהיתי בחיוך רחב עם מר ירון אשל - משנה למנכ"ל "גזית ישראל" כשקרא לי ל"טייל" איתו בקומת המסחר הממוקמת 5 קומות מתחתינו, הוא הכין לו אספרסו בכוס קטנה אדומה וירדנו למטה, כשראיתי אותו מסתובב במתחם מחזיק בכוס הקפה הקטנה והאדומה שלו חייכתי, זה הזכיר לי אותי שכמה ימים לפני כן הכנתי לי קפה בביתי, ובעודי מסתובב לי בסלון עם הכוס ביד תכננתי מה צריך לשנות ומה צריך לסדר או להחליף , ירון הסתובב במתחם כבעל הבית (רק היה חסר לו חלוק) וחשב מה צריך לשנות מה צריך להחליף והכל באלגנטיות נפלאה. 

כל אחד והסלון שלו..

אפרופו כוסות קפה, אני מניח שכל אדם בר דעת יודע מה תפקידו של חדר הישיבות הרשמי של המשרד, האמת שזה די ברור, מה שלא מודעים לה היא העובדה שחוץ מחדר הישיבות הסטנדרטי, ישנם עוד, בפינת הקפה, במרפסת העישון, במסדרונות. החשובים לא פחות ובעצם – לעיתים, הרבה יותר(!)

הדברים המשפיעים באמת קורים בצורה לא פורמאלית..

אני רוצה לעסוק בנדל"ן כשאהיה גדול, כנראה יזמות ופיתוח, לאחר סבב התייעצויות עם בכירים בחברה הבנתי שלפני שאני מוציא כסף מהכיס (שלי או של הבנק) יש לי עוד הרבה מה ללמוד, אם הגעתם עד לכאן רק בשביל להבין איך יוזמים נדל"ן, לאט לכם, אתם עוד לא שם. (:

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×