100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ירידה לפרטים הקטנים

מאת: נגה שגב (30.12.2014)

אני עומדת מול דלת עץ גדולה ולבנה. השלט הקטנטן שתלוי ליד הפעמון ובו הכיתוב BK ARCHITECTS לבן על גבי שחור- הוא הסימן היחידי למשרד המצליח הפועל מאחוריה. אני נכנסת והולכת על רצפת הפרקט הכהה והמעט משופשפת, עוברת ליד מדפים גדושי ספרים ומתיישבת בשולחן הלבן והנקי מול חלון גדול שמגיע עד לתקרה הגבוהה שמעלי.

כבר קצת יותר מחודש שאני מגיעה לפה פעמיים בשבוע. למרות שזה אולי כבר יכול להיקרא שגרה זה מרגיש רחוק מזה- כל יום פה הוא חדש ומעורר השראה. אלון ואירנה, זוג האדריכלים שבראש המשרד מגדירים את עצמם כ"מספרי סיפורים". עבורם כל פרויקט הוא סיפור שמתחיל לצמוח על קרקע חדשה ומסופר על ידי צורות, תלת מיימד, צבעים, חומרים וטקסטורות ויוצר חוויה שמפעילה את כל החושים יחד. הסיפור נולד מתוך הקונטקסט שאליו משויך הפרויקט- אם מדובר במסעדה למשל, הסיפור יצמח על רקע מחקר מעמיק של סוג התפריט, הקשרים של מיקום, היסטוריה, תרבות, יחסים בין אנשים ועוד הרבה דברים נוספים. המשרד הנקי והנעים הוא המקום בו הסיפור הזה הופך מחלום למציאות.

ללא תמונות על הקירות של פרויקטים קודמים, המשרד מספק דף חדש, מעין לוח נקי שבו כל פרויקט יכול להיות מה שהוא צריך להיות, ללא התחייבות וקיבעון לסגנון עיצובי מסוים. כדי לקחת חלום כזה ולהפוך אותו למציאות דרושה כמות מטורפת של עבודה קשה. החל מהעמדת המכלול כולו ועד לפרט הכי קטן כמו עומק מושב הכיסא שעומד ליד שולחן הקפה בקומת הכניסה של מלון בן 5 קומות.

הפרויקט שאני מדברת עליו, מלון W באמסטרדם שמתוכנן בכיכר מרכזית בעיר במבנה עתיק לשימור, הוא אחד מהפרויקטים שעליו עובד המשרד ובו אני זוכה לקחת חלק. זה פרויקט מורכב ומרתק, ואתם בטח שואלים את עצמכם איך סטודנטית בשנה ג' יכולה להשתלב בתוך כל זה. הכלים הטכניים שהקנו לי הלימודים שלי עד כה מוכיחים עצמם כיעילים במיוחד ואני לוקחת חלק בשרטוטים המורכבים של קומות המבנה, עבודה על גרפיקה של שרטוטים מוכנים, הכנת פרזנטציות ללקוחות וכל זה תוך כדי שאני לומדת מה דרוש כדי להרים פרויקט מורכב.

מעבר למורכבות התכנונית של הפרויקטים אני נחשפת לדברים לא פחות חשובים - איך מתבצעת העבודה מול לקוח אמיתי עם דרישות ורצונות משלו, ואיך מעבירים ללקוח כזה שנמצא באמסטרדם את כל האינפורמציה של הפרויקט- החל משלב גיבוש הקונספט ועד לפינישים של פרטי הריהוט, והכל בשפה ויזואלית שצריכה להית ברורה. נסו לחשוב איך גורמים למישהו להבין את מה שאתם מדמיינים ומתכננים בראש בצורה מדויקת ,לא כל כך פשוט.

עוד דבר שאני נחשפת אליו פה והוא בטח מוכר לכל סטודנט באשר הוא- הוא העמידה בדד ליין. סטודנטים לעיצוב בפרט יודעים מה זה להגיע לסטודיו (שהוא הקורס המרכזי בלימודים שלנו בו אנחנו מתכננים פרוייקט לאורך הסמסטר) עם הלשון בחוץ אחרי לילה ללא שינה רק כדי להספיק להכין לשיעור את מה שהתבקשנו להביא איתנו. בעיצוב ובתכנון אתה חושב, מדמיין, מתכנן- ומה קורה כשהרעיון לא מגיע? בעולם האמיתי, בניגוד ללימודים באקדמיה אתה לא יכול להסתפק בפרצוף עקום מהמרצה שלך. דד ליין זה דד ליין והוא מעוגן בחוזה.

חלק ממה שאני לומדת במשרד הוא ארגון הזמנים וחלוקת העבודה בצורה שבה יהיה ניתן לעמוד בכל המשימות. אם נציגים מהמשרד צריכים לנסוע לאמסטרדם בעוד כמה ימים עם החומרים מוכנים- הכל חייב להיות מוכן בצורה מושלמת ובזמן. שיטות העבודה שמיושמות פה פשוט עובדות! אני בהחלט לומדת מזה הרבה ואפילו משתמשת בזה לניהול הזמנים והמשימות שלי בלימודים. זה אולי נשמע שולי כשמדובר בעבודה יצירתית אבל זה למעשה הדבר הכי בסיסי שיכול להבטיח עבודה איכותית ומקצועית. אני יושבת פה, פוקחת עיניים, מקשיבה טוב טוב ומנסה לקלוט כמה שיותר ממה שקורה סביבי.

ככל שאני נכנסת לעומק תקופת התמחות אני מבינה כמה עוד יש לי ללמוד, כמה רבדים ועומק יש לעבודה המורכבת הזאת, כמה שזה מרתק, וכמה שאני אוהבת את זה.

להת' עד לפעם הבאה,

נגה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×