100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חציתי את האוקיינוס

מאת: עדן שמעון (28.01.2015)

אם לפני שנה מישהו היה מספר לי בקצרה איך יראה החורף הנוכחי שלי, סביר להניח שלא הייתי מאמינה לו, אולי הייתי אפילו מגחכת. הרי בכל זאת, אם מישהו היה מספר לכם בוקר אחד, שאתם הולכים להתמחות באחת החברות המובילות במשק וללמוד באופן אישי מאנשי מפתח בתחום, איך הייתם מגיבים? לא הייתם מאמינים, נכון?

ואם הוא ממשיך ומספר לכם, שאתם הולכים לקחת חלק בישיבות מפתח עם סמנכ''ל משאבי אנוש, שהיא תשקיע, לא פעם, מזמנה בכדי ללמד ולפתח אתכם. שמנהל מטה משאבי אנוש יכשיר וילווה אתכם לאורך כל הדרך, ויהפוך לאחד האנשים הקרובים אליכם. מה הייתם אומרים אז?

וזה עוד לא הכל, אם הוא יגלה לכם שתתבקשו לכתוב פוסטים על החיים המקצועיים שלכם, שכל בוקר תמונה שלכם תופיע בעיתון כלכליסט, שבובת קרטון שלכם, בגודל טבעי, תטייל לה ברחבי הקמפוס ושפוסטרים ענקיים שלכם ושל חבריכם ייתלו בכל רחבי המכללה. שאנשים יזהו אתכם, ככה סתם, בתור לקפה, בשיעור, במשרד, שתלמדו איך להתראיין מול מצלמה, שתתראיינו מול מצלמה, שתאכלו ארוחת צהריים עם המנכ''ל, ושסמנכ''לים יזהו אתכם סתם כך במסדרונות וישאלו לשלומכם.

וכל זה עוד לפני סיום התואר הראשון...

מה הייתם אומרים? הייתם מאמינים? כנראה שגם אתם הייתם מגחכים. אבל ככה באמת נראו שלושת החודשים האחרונים שלי בעודי מתמחה באגף משאבי אנוש של קבוצת ישראכרט, כחלק מפרויקטThe leaders של המכללה למנהל בשיתוף עיתון כלכליסט.

היום אני כבר יודעת, שהשמיים הם ממש לא הגבול (יש כבר עקבות על הירח).

אז כפי שאתם בטח כבר יודעים במסגרת הפרויקט 30 סטודנטים מצטיינים, מגיעים להתמחות ב30 החברות מהמובילות במשק. אבל אל תטעו, לא מדובר בהתמחות רגילה, מדובר בהרבה יותר מזה. מעבר ליחס האישי המדהים והפרגון הגדול שקיבלתי במשפחת ישראכרט, זכיתי להכיר את עולם משאבי האנוש על כל גווניו (הן בפן הקלאסי והן בפן המודרני), התלוויתי למנהלי HR השונים וצפיתי בהם בזמן העשייה, התנסיתי בגיוס ובשימור עובדים, השתלבתי במדור פיתוח ארגוני והדרכה, למדתי מושגים מקצועיים וצברתי ניסיון מעשי מהשטח. והכי חשוב, זכיתי להכיר אנשים חדשים ומדהימים - זכיתי להכיר חברים!

כל זה לא היה יכול להתקיים ללא אגף משאבי אנוש מקצועי ומתקדם כמו שהכרתי בקבוצת ישראכרט. אלה אפשרו לי להבין מהו התחום אליו אני שואפת והיכן אני רואה את עצמי בעוד עשר שנים. גיליתי מקצוע מגוון ודינאמי שנוגע בהמון תחומים ואנשים. גיליתי על עצמי, שהשאיפה להתמקצע ולהגיע כמה שיותר רחוק, מחדירה בי המון מוטיבציה שגורמת לי לקום כל בוקר עם חיוך על הפנים.

כריסטופר קולומבוס אמר פעם: ''אתה לעולם לא תוכל לחצות את האוקיינוס עד שיהיה לך את האומץ לאבד את מראה החוף''. אם אני מקבילה את האמירה הזאת לכל מה שחוויתי באגף משאבי אנוש בישראכרט, אני שמחה לגלות שקפצתי למים מבלי להביט לאחור. השתלבתי בזרם, הקשבתי לו ונתתי לו להוביל, תוך שאני מתגברת על האתגרים שעמדו בדרכי, ומנסה ללמוד מהם כמה שיותר.

היום אני אמנם רואה את החוף, אבל את עברו השני, ''חציתי את האוקיינוס''. היום אני יכולה להגיד שמבחינה מקצועית, אני כבר עדן לגמרי אחרת. הגעתי כסטודנטית, בתחילת השנה השלישית לתואר, הידע שהיה ברשותי היה ידע תאורטי בלבד. מאז הגדלתי בכמה מידות את ארגז הכלים המקצועי שלי, השכלתי, חוויתי, התנסיתי, הבנתי איך הדברים קורים בפועל והיום אני מרגישה בשלה לעולם העבודה האמיתי.

בעוד חמישה חודשים אסיים את לימודי התואר הראשון שלי עם ערך מוסף, היום אני גאה להיות חלק ממשפחת ישראכרט השמחה והתוססת! אני רוצה להגיד תודה ענקית, לעובדי ישראכרט על שקיבלו אותי אליהם באהבה רבה. תודה על הסבלנות, על ההשקעה, על השיתוף והלמידה. שמחתי לראות אתכם כל בוקר מגיעים עם חיוך לעבודה, אפשרתם לי לשאוף גבוה יותר.

תודה גדולה למסלול האקדמי המכללה למנהל ולעיתון כלכליסט על שנתתם לי הזדמנות חד פעמית להתנסות ולהבין מקרוב את עולם העבודה הישראלי. אפשרתם לי לטפס עוד שלב בדרך להגשמת החזון המקצועי שלי.

אסיים במשפט שליווה אותי מהמיונים הראשונים לפרויקט וכל הדרך, עד לסיומו - ''תלמד מהאתמול, תחיה את היום ותקווה בשביל מחר. הדבר החשוב ביותר הוא לא להפסיק לשאול'' (אלברט איינשטיין).

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×