100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: לקטוף את הפירות

מאת: יונתן אגרוקר (29.01.2015)

ההתמחות בחברת "רשת" מאוד מגוונת. הכשרה כמגיש טלוויזיה, תחקירן בתוכנית "המערכת" של מיקי חיימוביץ, ועובד הפקה בתוכנית "המועדון" בכיכובו של שחר חסון נתנו לי לטעום מעולמות רבים ומגוונים שיש לטלוויזיה להציע. בחודש האחרון של ההתמחות הייתה לי אפשרות להצטרף לצוות ההפקה של תוכנית פריים טיים מאוד מוכרת ומצליחה. ההצעה הייתה מאוד מפתה אך החלטתי לנסות ולהיכנס לתחום שונה ממה שהכרתי עד עכשיו, ולמזלי זה הצליח.

מאוד רציתי להכיר את העולם של "מאחורי הקלעים בטלוויזיה", זה תמיד עניין אותי. בשיחה עם הילה בראל, מנהלת בית הספר לטלוויזיה, ביקשתי להיכנס לחדר השידור בערוץ. הילה היססה תחילה, וציינה שמאחר ומדובר במקום רגיש לא נהוג להכניס לשם סטאז'רים. אחד הדברים שלמדתי בזמן הלימודים לתואר זה להיות קצת עקשן. וכך, לאחר שבוע הגעתי לראיון עם אביתר אבן-חוגרי, מנהל חדר השידור. אביתר היה נחמד מאוד וענייני, והדגיש שמדובר במקצוע טכני ששונה ממה שהורגלתי אליו עד כה. התיאור שלו גרם לי להסתקרן עוד יותר, ואני שמח שהרצון הגדול שלי להשקיע וללמוד לא נעלמו מעיניו.

התפקיד בחדר השידור מצריך אחריות גדולה. זהו השלב האחרון לפני שהשידור מגיע לצופים בבית, ובמקרים של תקלות אנחנו הגורם שיש לו היכולת לתקן ולהעלים אותן מעיני הצופים. הצוות אחראי על הסימנים שאנחנו רואים בצד המסך כמו סמל האוזן המעיד כי ניתן לבחור אופציה לכתוביות, באנרים לקידום תוכניות קרובות, והחלפת הסימן לאות "פ" בזמן הפרסומות. למדתי כי הפיקוח של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו מאוד הדוק, ולכן חשוב שנהיה עם אצבע על הדופק. בין היתר, אנו דוגמים קלטות שידור זמן קצר לפני עלייתן למרקע הטלוויזיה, כיף לצפות בתוכנית מובילה לפני כולם, בזמן שמאות אלפי אנשים מחכים לראותה.

בשלושת החודשים האחרונים הפכתי לסוג של אייקון במכללה למינהל. זו הרגשה יוצאת דופן כאשר סטודנטים שאני לא מכיר ניגשים אליי ושואלים איך בחברת 'רשת'? איך מגיעים לפרויקט THE LEADERS והכי חשוב מה הטיפים שאני יכול להציע להם כדי להתקבל לפרויקט. אני מרגיש בר מזל שנבחרתי להתמחות ברשת, ובהזדמנות זו מודה לנועה שבתאי וירצר, דוברת המכללה, שמצאה את הליהוק המושלם עבורי. באחד משלבי המיונים נכחתי בדינמיקה הקבוצתית ונועה שאלה איפה אני רוצה להתמחות. אמרתי לה שאני חולם להיות עיתונאי ולכן "כלכליסט" זה מקום מצוין עבורי. אלא שמה שבאמת רציתי היה להגיע לטלוויזיה רק לא תיארתי לעצמי שזה יהיה כל כך מהר. הפרויקט נתן לי הזדמנות בלתי רגילה וגרם לי להאמין שאני יכול להגיע לרמות הגבוהות ביותר.

אמנם הפרויקט הסתיים, אך הילה בראל, המנטורית שלי, בישרה לי שבהחלטה משותפת עם צוות בית הספר לטלוויזיה יאפשרו לי להמשיך את הכשרתי כמגיש טלוויזיה. בשלושת החודשים הקרובים אמשיך ללמוד לעומק את העולם המרתק הזה, אתנסה באולפן הטלוויזיה של רשת ואקבל סל כלים רחב כדי להגשים את החלום להיות מגיש טלוויזיה. זה לא מובן מאליו, ואני מעריך מאוד את האמון שנותנים בי, אעשה הכול כדי להצדיק אותו.

לקראת סוף 2014 החלטתי להגיש מועמדות לתפקיד מגיש טלוויזיה של תנועת המושבים בערוץ 98. סטודנטים רבים מבית הספר לתקשורת התחרו על התפקיד, השתדלתי ליישם כל פרט שלמדתי ב'רשת' וזה הצליח. התקבלתי לתפקיד, התחלתי להרוויח קצת כסף, והכי חשוב - לצבור ניסיון ולהשתפשף. צילמנו כבר את התוכנית הראשונה, ואני מחכה בשקיקה לשידור התוכנית. אני כבר מדמיין את עצמי מדליק את הטלוויזיה בסלון ועושה לאימא שלי הפתעה קטנה. ללא ספק העקרונות שלמדתי בתקופת ההכשרה היוו חלק מרכזי לכניסתי לתפקיד, לא בטוח שהייתי מוכשר יותר משאר המתמודדים, אך ידעתי על מה חשוב להקפיד, וזה עשה את ההבדל.

עולם הטלוויזיה מצטייר כנוצץ וזוהר ובמגוון תפקידים הוא אכן כזה, רבים חושקים להיכנס לתעשייה ובעולם תחרותי ומבוקש צריך לפעמים מזל. מעבר למזל, יש לי כמה טיפים שיכולים לעזור: תהיו חברותיים- חשוב לדעת שלפני הכול אתם בני אדם שנעים להיות בסביבתם, זו התחלה נהדרת. תהיו מקצוענים- כדי להצליח בעולם תחרותי חשוב לשמור על רמה גבוהה לאורך זמן ולצבור יתרון על פני המתחרים, הקפדה על הפרטים הקטנים לא חומקת מהעין. תהיו חדורי מוטיבציה: הניצוץ בעיניים, הסכין בין השיניים, לקבל תפקיד ופשוט לקחת אותו כפרויקט הכי חשוב בחיים שלכם, אם תתחילו ככה הסיכויים שלכם להצליח משתפרים משמעותית.

בעוד עשר שנים אני רואה את עצמי מגיש תוכנית בידור טלוויזיונית בפריים טיים, זה החלום שלי. תוכניות ריאליטי הן ז'אנר מאוד מצליח בשנים האחרונות אך הצורך בבידור איכותי, רלוונטי המדבר בגובה העיניים של האזרחים לא נעלם. אולי לא צריך להמציא את הגלגל ותוכניות כמו "הראשון בבידור" יחזרו לאופנה. אזרחי המדינה זקוקים למשהו שיפיג להם את המתח לאחר יום עבודה ארוך. הם רוצים להקשיב לסיפורים וגיבורים לא מוכרים שיוכלו להזדהות איתם, עם שילוב נכון של עקרונות מהעולם הטכנולוגי החדש אפשר לייצר פורמט מנצח, אני רוצה להיות הפנים של פורמט כזה.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×