100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: אלטשולר שחם - נכסי הון אנושי

מאת: אלונה למשוב (03.02.2015)

השעה 09:00 בבוקר, קר ואין סימן לטיפת שמש, לכאורה יום שלא מעודד יציאה מהבית, אנו עומדים בפתח מגדל דיסקונט בתל אביב, שני מנהלי קשרי יועצים ואני ומחכים לגילעד אלטשולר. תכף יתקיים כנס יועצי השקעות של הבנקים ואני אזכה לשמוע וללמוד על המגמות בשוק, שינויים שהשפיעו על המדדים בתקופה האחרונה וצפי לעתיד, והכל, מפי אחד ממנהלי ההשקעות הטובים בארץ.

ברגעים כאלה אני מרגישה אסירת תודה לפרויקט דה לידרס ובעיקר לבית ההשקעות אלטשולר שחם שנתנו לי את ההזדמנות לחוות, לטעום ולראות איך הדברים קורים. זמן מצוין להתחיל לסכם את שלושת החודשים האינטנסיביים האחרונים.

בבואי לכתוב את הבלוג השלישי והאחרון אני נתקלת ברגשות מעורבים,

מצד אחד מסתיימת לה בימים הקרובים תקופה מלאה בלמידה, בהתנסויות חדשות, בהכרה אמיתית של מגוון התחומים והתפקידים שתואר בכלכלה יכול להוביל אותי אליהם. מצד שני, מתחילה תקופה חדשה ומאתגרת, בה אצטרך להחליט לאיזה תחום אני נמשכת יותר ובמה ארצה להתמקצע.

בחודש האחרון בו ביליתי ב'אלטשולר שחם' גיליתי כי תחום הכלכלה הוא רחב מאוד ועליך להתמקצע בתחום מסוים על מנת לנתב את הדרך לקריירה אותה אתה חולם לבנות לעצמך.

במהלך החודש האחרון עברתי כבר בכל המחלקות בחברה, החל ממחלקות התפעול ועד חדר המסחר. ראיתי כיצד הנושאים אותם אני לומדת בקורס 'מכשירים פיננסים' כחלק מקורסי החובה בשנה השלישית לתואר, באים לידי ביטוי בפרקטיקה. בחדר המסחר הסבירו לי כיצד מושגים שלמדתי כמו חוזה עתידי או ארביטראז', מיושמים בפועל, והיה מרתק לראות את הקשר בין התיאוריה שנלמדת בכיתה לעולם האמיתי.

אחת המחלקות אליהן התחברתי במיוחד הייתה מחלקת קשרי לקוחות אותה מנהלת ורד צור, משיחה איתה הבנתי כי הנכסים האמיתיים של החברה הם האנשים. מנהלי הלקוחות שעובדים במחלקה יוצרים קשרים אישיים עם הלקוחות, מדברים איתם לעיתים תכופות ועליהם להיות בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה על מנת לדעת לספק את השירות המיטבי ללקוחות החברה, , זהו בעצם "בית הגידול" של החברה, עובדים שם בעלי רישיון לצד מתמחים בניהול תיקים או שיווק, הצוברים ניסיון ומתמקצעים.

בכלל, בכל מחלקה בה הייתי במשך כמה ימים הייתה לי תחושה שכל מנהל נותן מעצמו ומזמנו על מנת להסביר לי על המחלקה, על העבודה היומיומית, על האנשים, מתוך אהבה אמיתית למקצוע ולעובדים שנמצאים תחתיו.

אני רוצה להודות לכל אותם אנשים שפגשתי במהלך הדרך, החל מהמנהלים ועד אחרון העובדים שהעניקו מזמנם היקר להסביר, להדגים, ללמד ובעיקר לתת עצה טובה או טיפ שסביר להניח לא הייתי זוכה לקבל לולא הפרויקט.

ולסטודנטים כמוני שנמצאים בשנה האחרונה לתואר, הטיפ הכי טוב שקיבלתי הוא להתחיל את הצעד הראשון כבר במהלך הלימודים, לצבור ניסיון בתפקידים התחלתיים והכי חשוב, להיות עם הדרייב והמוטיבציה ללמוד והצליח.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×