100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: מה לקחתי איתי מכל ההתנסות הזו?

מאת: ספי מישלזון (05.02.2015)

אז סיימנו את הסבב במחלקות והמחלקה בה בחרתי להמשיך את התנסותי במשרד היא מחלקת הליטיגציה. היופי במחלקה הזאת הוא שהיא מאגדת תחתה את העיסוק של כל המחלקות האחרות. זאת מכיוון שלקוחות המחלקות האחרות צריכים מידי פעם ייצוג בבית משפט כחלק משירות ה-One Stop Shop שמציע המשרד, ואז המחלקות האחרות במשרד מזמינות את שירות המחלקה. ומכיוון שליטיגציה מעצם טבעה חולשת על כל ענפי המשפט, וכל פעם נקרא בדרכו של הליטיגטור סכסוך בעל אופי משפטי אחר, או כזה המוסדר על ידי מערכת חוקים שונה.

ואכן כך היה, מצאתי את עצמי עוסק בסכסוכים הנוגעים במקרקעין, בדיני הקניין, דיני החוזים, דיני זכויות יצורים ועוד. זכיתי לראות סוגי ההתדיינויות שונים, אם בבית משפט אם בבוררויות, ואם במגעים לפשרה. זכיתי לראות כיצד מתכננים אסטרטגיה לניהול תיק, כיצד מנהלי אותו, ואיך נערכים לסיכומים בתיק.

אז מה הדברים העיקריים שלקחתי מההתנסות במשרד?

קודם כל גיליתי שהעיסוק האקדמי במקצוע שלנו שונה מחיי המעשה. בעוד שלימודי המשפטים עמוסי תיאוריות, השיח בחיי המעשה הוא יותר פרגמטי, ושואף לוודאות. עם זאת, שמחתי לראות כיצד ההכשרה המשפטית של המסלול האקדמי המכללה למנהל מכינה אותי לחיי המעשה. לצד התורות והתאוריות שלמדנו, ראיתי איך הערות אלו ואחרות של מרצים שלמדתי איתם במהלך לימודי התואר, מתגבשות לכדי מציאות חיה. לא אשכח את אזהרותיה החוזרות ונשנות של ד"ר יפעת ביטון לבל ננסח תניות פיצוי מוסכם באופן שיגביל את יכולתנו מאוחר יותר להיפרע על נזקים שלא הצלחנו לצפות עת קבענו את גובה הפיצוי. ראיתי כיצד דילמה זאת הופיעה וחזרה בשלוש מחלקות שונות בהן התנסיתי במשרד. או אם בהתנסותי במחלקת הליטיגציה בה ראיתי כיצד הטיפים המעשיים שנותן לנו ד"ר עידו באום בשיעור סדר דין אזרחי, אכן מיושמים הלכה למעשה על ידי צוות המחלקה, אם בתכנן האסטרטגיה של התיק ואם בבחירת סוג הליך המשרת את אינטרס הלקוח שלנו בצורה הטובה ביותר.

ומה למדתי לגבי התכונות הנדרשות להצליח במקצוע?

ניתן לומר שמהתנסותי בכל מחלקות המשרד מעלות מכנה משותף. עורך דין מסחרי טוב, אינו בקיא רק בחוק ומשפט אלא גם בזירת העסקים בה הוא מתמחה, ומה שהופך אותו לעורך דין טוב, זאת היכולת שלו לתרגם את השפה העסקית והצרכים של לקוחו, לשפה משפטית. על כל אלו כמובן יש להוסיף את הדיוק, וההקפדה המצופים מעורך הדין, תוך כדי שירות לקוחו בנאמנות. עורך דין טוב יודע לרדת לפרטים הקטנים ולזכור אותם ולשים לב לאי דיוקים ולו הקטנים ביותר בגרסת הצד שכנגד על מנת לערער את אמינות טענותיו.

התקופה שעברתי במשרד מ.פירון ושות', הייתה אינטנסיבית מלאת אתגר ועניין. פגשתי נבחרת עורכי דין מהשורה הראשונה, השכלתי ולמדתי מכל אחד מהם עד מאד, וקיבלתי המון השראה וכלים להמשך דרכי. על כל אלו לא נותר לי אלא להביע את תודתי למסלול האקדמי המכללה למנהל, לכלכליסט וכמובן למשרד, על הנכונות לחשוף אותי לחוויה מדהימה זאת.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×