100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

מאת: רמי מזרחי (11.02.2015)

זו כנראה התובנה החשובה ביותר שארצה לשתף אתכם בה. ההתמחות בצלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר טולידאנו ושות' נתנה לי את ההזדמנות להתנסות במגוון תחומים משפטיים, שלכאורה, אין כל קשר בניהם. לדוגמא, העבודה המשפטית שביצעתי ב"תיק אולמרט", שונה בתכלית מהעבודה המשפטית שעשיתי במחלקת הקורפורייט. עם זאת, המכנה המשותף בניהם הוא ההתמודדות היומיומית עם מצבים מורכבים וסיזיפיים - לעיתים מתסכלים ממש - שלפרקים גורמים לך להרגיש שאתה נע במעגל, או לכל הפחות מתקדם אל עבר מבוי סתום. עם זאת, ההתמחות במשרד המעולה הזה, גרמה לי לשנות דפוסי חשיבה ולהבין שמשפטן טוב, הוא משפטן שיודע לייצר הזדמנויות טובות, במיוחד במקומות שאנשים אחרים התייאשו מהם. עורכת הדין אמירה אמרה, שהנחתה אותי במסגרת "תיק אולמרט", היא כנראה הדוגמא הטובה ביותר לעניין הזה. פעמים רבות הגשתי לה מחקרים משפטיים שלכאורה לא קידמו את התיק, ואף סתרו חלק מהנחות היסוד שמהן יצאתי לעבודת המחקר. אבל אצל אמירה אין רעיון מטופש אלא יש רק רעיון חסר צורה ולא מפותח, שדורש עבודה וליטוש. השאלה העיקרית שהיא לימדה אותי לשאול את עצמי היא: "רמי, מה עלייך לעשות כדי להפוך את הרעיון הגולמי והחצי-אפוי הזה למשהו הגיוני שטומן בחובו טיעון ראוי?". ככל שעבר הזמן, התשובה לשאלה הזו התחדדה יותר ויותר ולימדה אותי את ההבדל בין רעיון גולמי לבין רעיון מגובש ומנצח.

 הדברים החלו להתחבר - 

משה גורלי, כתבו הוותיק של העיתון כלכליסט כינס את השותף המייסד של המשרד, מיקי צלרמאיר ואותי לראיון משותף. מיקי הוא אדם כריזמטי מאין כמותו שהקים את המשרד בשותפות עם אבי פילוסוף. כאשר נשאל ע"י משה מה מייחד את המשרד שלו ממשרדים מובילים אחרים בשוק, חייך אליו מיקי והשיב: "הלקוחות שלנו יודעים שכל אחד בצוות המשרד תורם תרומה משמעותית לאינטרסים שלהם, וזו הסיבה שהם נותנים לנו להיות בעמדות משמעותיות לכל אורך הדרך". ברגע ששמעתי את זה נפל לי האסימון: זה בדיוק מה שאמירה ניסתה ללמד אותי – כל הזמן לחשוב כיצד מוצאים את הפתרון הטוב ביותר עבור האינטרס של הלקוח שלנו. ג'ורג' לואיס אמר פעם: "היצירתיות יכולה לפתור כמעט כל בעיה. מעשה היצירה, תבוסתו של הרגל בידי המקוריות, מתגבר על הכל". הדברים החלו להתחבר לכדי הבנה שהמשרד הזה אינו מקום שגרתי. המקום מכיל אנשים חריפים ומוכשרים מאין כמותם שמייצגים עבורי את כל התכונות שהאקדמיה והפרקטיקה דורשים מהמשפטן: חכמה, יושרה, ייחודיות ונאמנות ללקוח ולהצלחתו ובעיקר – טונות של יצירתיות בחשיבה ובעשייה.

לצד העיסוק בנושאים "סקסיים" כמו תיק אולמרט, או עסקאות גדולות ומעניינות, גולת הכותרת של ההתמחות בצלרמאיר פילוסוף מבחינתי היא הייתה דווקא ההתעסקות וההתמודדות היומיומית עם האתגרים הקטנים שנתנו לי לספוג וללמוד דברים חדשים שלא יכולתי ללמוד באקדמיה וספק אם יכולתי ללמוד במשרד אחר.

בשלושת החודשים האחרונים הייתה לי זכות גדולה להתמחות במשרד שנתן לי להרגיש כאחד מהקבוצה ועשה הכל על מנת שאצמח ואהיה טוב יותר במה שאני עושה.. עו"ד דן סלע, משותפי המשרד, דאג להשאיר אותי בעניינים לאורך כל ההתמחות ודאג לצוות אותי לעבודה על תיקים מורכבים ומאתגרים ועל כן, תודתי אליו גדולה.

זהו חברים, זוהי השורה האחרונה שמסמלת את סופה של הדרך שלי במסגרת הפרויקט הייחודי הזה של "המסלול האקדמי המכללה למנהל" בשיתוף "עיתון כלכליסט" ואת תחילתה של דרכי החדשה. אני כמובן אתגעגע לכתוב לכם ומקווה שנהניתם לקרוא ולחלוק עימי את חוויותי. שלכם, רמי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×