100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: ארגז כלים עשיר בתובנות

מאת: קארין שניידרמן (10.02.2015)

מבלי לשים לב, חלפו להם שלושה חודשים אינטנסיביים בחטיבת שוקי הון בבנק לאומי, במסגרת פרויקט The leaders של כלכליסט והמסלול האקדמי המכללה למינהל. עדיין לא הספקתי להתרגל לתמונות בעיתון כלכליסט, לסרטון באתר העיתון ולדמות הקרטון שלי שהוצבה בכניסה למכללה, וכבר הגענו לסוף.

בתחילת הפרויקט, הצבתי לי שתי מטרות עיקריות. הראשונה, לספוג כמה שיותר ידע אודות שוק ההון. ואכן, למדתי רבות על המוצרים הפיננסיים השונים, על מגמות גלובליות וגם על העבודה השוטפת. המטרה השנייה שהצבתי לעצמי הייתה לטעום מעט מן התפקידים השונים והמגוונים הקיימים בתחום ולנסות להבין איזה מן התפקידים מתאים ליכולותיי ולכישוריי. השתדלתי להתעניין ו"לשאוב" כמה שיותר אינפורמציה מהעובדים שפגשתי במהלך הפרויקט – מהי השכלתם, מה ניסיונם, איזה מסלול תעסוקתי עברו בטרם הגיעו לתפקידם הנוכחי, מה היו השיקולים שלהם בבחירת התפקיד ומה היו עושים אחרת אילו היה מתאפשר להם.

בדרך גם למדתי לא מעט שיעורים לחיים, למשל: על ההתנהלות בארגון גדול, על חשיבותה של עבודת צוות ועל חשיבות ביצוע משימות ועמידה בזמנים. לתובנות הללו, ועוד רבות אחרות, הגעתי בפרט בזכות המנטור שלי, קובי לוי, אשר ליווה אותי לאורך כל הפרויקט והיה לי לאוזן קשבת בכל עת שהייתי זקוקה לו.

הפרויקט הגיע לסופו וכמאמר הקלישאה – "כל סוף הוא התחלה חדשה", ועתה מתחילים ה"חיים האמיתיים"... זה הזמן להתוות את דרכי בשוק העבודה ואין ספק שההתנסות המעשית בלאומי שוקי הון - לא זו בלבד שציידה אותי ב"ארגז כלים" עשיר שילווה אותי בהמשך דרכי המקצועית, אלא גם תאפשר לי "נחיתה רכה" יותר במקום הבא אליו אגיע.

מי מכם שעוקב אחרי הבלוג שלי, בוודאי זוכר שהבטחתי לכם תשובה לשאלה לאן פניי מועדות בתום לימודיי האקדמיים... אז את החודש האחרון ביליתי רוב הזמן עם האנליסטים של החטיבה. למדתי כיצד לתמחר ולנתח חברה, אילו קריטריונים עיקריים בוחנים כאשר בוחרים מניה, ואף למדתי על אג"חים ושטרי הון. התלוויתי לפגישה עם לקוח ונוכחתי שוב לראות איך "הלקוח הוא במרכז". האנליסטים תמיד קשובים ללקוח, לומדים את צרכיו ועד כמה הוא אוהב/שונא סיכון, ולבסוף, מתאימים לו תיק התפור בדיוק למידותיו.

החודש האחרון גרם לי לתובנה, כי תחום המחקר והאנליזה הוא תחום אשר מושך אותי מאוד, ואני מאמינה כי לשם פניי מועדות בסיום התואר, בתקווה שבעוד עשר שנים מהיום אהיה אנליסטית מצליחה.

לסיום, אני רוצה להודות למסלול האקדמי המכללה למינהל ולבנק לאומי על כך שנתנו לי את ההזדמנות הנהדרת להשתתף בפרויקט מיוחד במינו, ול"טעום" מהעולם האמיתי.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×