100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: חיה כאילו תמות מחר, למד כאילו תחיה לנצח

מאת: לירן עינב (12.02.2015)

"האם תוכל לומר לי בבקשה, איזו דרך עליי לבחור מכאן"?

"זה תלוי רבות במקום אליו את רוצה להגיע," אמר החתול

"לא אכפת לי כל כך, כל עוד אגיע למקום כל שהוא" אמרה אליס.

"אם כך לא משנה לאן תלכי, כל עוד תתמידי בהליכתך" אמר החתול.

פרויקט דה לידרס של המכללה למנהל בשיתוף כלכליסט בשלבי סיום, במסגרתו זכיתי להתמחות בפירמת הייעוץ וראיית החשבון Deloitte. שורות אלו נכתבות בספריה המרכזית במכללה למנהל, בחוץ גשם שוטף את הארץ ותחושת לחץ מוכרת באוויר, סביבי סטודנטים השוקדים בסיכומים עבי כרס בפנים נפולות ומפללים שתחלוף - זו תקופת המבחנים האקדמאית אשר סוגרת מעגל לפרויקט שהחל בתחילת השנה.

עולם הייעוץ וראיית החשבון הינו רחב היקף וחולש על פני תחומי ידע ותוכן שונים ומגוונים, בתקופת התמחות של חודשים בודדים עברתי הליך מזורז ומרוכז, העולה בתוכנו עשרות מונים בהשוואה להתמחות רגילה. במהלך תקופה זו רכשתי כלים, ידע ומעל הכל בסיס רחב בתחומים שונים המהווים מפתח מהותי להצלחה כרואה חשבון בעתיד.

בתקופת זמן קצרה יחסית נחשפתי ולקחתי חלק במספר גדול של פרויקטים - החל מתהליכי ביקורת פנים וסוקס לחברות היי טק מהמובילות בעולם, ביצוע הערכות וניהול סיכונים, ביצוע תהליכים לביקורת חיצונית ועוד. למדתי את חשיבות ה-IT בעידן המודרני ושילובו בתהליכים החשבונאיים, הצטרפתי לפגישות עסקיות עם לקוחות ודיונים מרתקים הפכו לשגרת יום בלתי רגילה למתמחה. כל זאת לווה בערכיי התמדה, עבודת צוות, מקצועיות ושאיפה ללא פשרות למצוינות. אני בהחלט יוצא מחוזק לעולם.

בעולם קיימים סוגים שונים של מורים, המתפלגים באופן מדורג על פי כישורם ללמד ושכיחותם בחיינו והם בהתאמה: אומרים, מסבירים, מדגימים ומעל כולם מעוררי ההשראה. במהלך תקופת התמחותי זכיתי ללמוד מן הטובים ביותר, אלו אשר עוררו בי השראה. אחד הדברים שהתרשמתי במיוחד במהלך התמחותי ב Deloitte ובשונה ממשרדים אחרים, הינו היכולת להתאים את השינויים והחידושים התכופים במשק לשירותים שמציעה הפירמה. במציאות הקיימת, האתמול כבר אינו רלוונטי להיום, חייבים להישאר מעודכנים כדי להגיע למחר, Deloitte נמצאת במחר.

מסתבר שהנסיון לסכם את תקופת הפרויקט הינה משימה לא פשוטה עבורי, תקופה בה למדתי והתפתחתי ברבדים שונים ומגוונים. אם לנסות ולתמצת את עיקרי הדברים הרי שאני לוקח עמי חוויה מאתגרת ומלאת הגשמה עצמית, צבירת ידע וכלים משמעותיים למימוש יעדיי המקצועיים בעולם הפיננסי בכלל ובתחום החשבונאות בפרט . ובאותה נשימה, קבלת פרסום וחשיפה באור זרקורים מאיר ונעים, חותמים בצורה מלאה את תרומתו הייחודית של הפרויקט.

אני רוצה להודות למכללה למנהל ולעיתון כלכליסט על פרויקט למופת והזדמנות יוצאת דופן, לפירמת Deloitte ובמיוחד לדן הלפרן ושרון כהן שנטעו בי השראה, ערכים ומודל חיקוי בעתיד. לחבריי על מילותיכם החמות והפרגון שהסבו חיוך רחב בפניי וגאווה ענקית בליבי, אחרונה וחשובה מכל לאשתי ומשפחתי היקרים, מגדלור המאיר את דרכי תמיד, אתם כל הווייתי.

חיה כאילו תמות מחר, למד כאילו תחיה לנצח.

לירן עינב

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×