100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: החיים הם לא שחור ולבן

מאת: אסף ולר (12.02.2015)

החודש האחרון בפרויקט עבר מהר מכפי שחשבתי. למדתי להכיר את כימיקלים לישראל לעומק, נחשפתי לישיבות בחברה ולפאנלים שונים כחלק מפעילות החברה. חשבתי שככל שיחשפו אותי יותר וככל שיעבור הזמן אני אקבל תשובות לקונפליקט שעליו כתבתי בבלוגים הקודמים.

טעיתי. הבנתי שבמציאות שבה אנו חיים, סביבה, חברה ותעשייה יכולים לחיות בקיום אך הדרך ארוכה מאוד וכל שנותר הוא לבחור את הדרך הטובה ביותר ולקוות שיום יבוא ונלמד לשתף פעולה.

השתתפתי בפאנל במכללת קיי שבבאר שבע, שם הפאנל - "הנגב כפאזל של צרכים משתנים". הפאנל סיכם קורס סמסטריאלי בו נחשפו הסטודנטים לדילמות שונות בנושאי, חברה , סביבה , ותעשייה ,מטרת הפאנל הייתה עוד צעד בדרך לשיתוף פעולה והבנה בין הגורמים השונים בנגב. בפאנל ישבו נציגים של רט"ג (רשות הטבע והגנים), נציגים של כי"ל שאחד מהם היה ארז קמה המנטור שלי והשני סימון הגאולוג הראשי של רותם. משתתף נוסף בפאנל היה ערן דורון מנהל מחלקת החינוך והתיירות במועצה האזורית רמת נגב.

שלושת הצדדים דיברו על הקונפליקט, הציגו את צדדיו והסכימו על דברים רבים. לא היה קשה לחוש במתח שהיה בין משתתפי הפאנל. האינטרסים של כל צד הובהרו בכל פעם שרשות הדיבור ניתנה לאחד מנציגיו. נציגי הרט"ג ניסו להראות את הצדדים החיוביים והשלילים בכי"ל בדרכם שלהם וקראו להמשך שיתוף הפעולה ואף ליותר מכך. נציגי כי"ל ענו על השאלות , והציגו תפיסה חדשה של ניהול שטחים פתוחים, עי שילוב כל הגורמים , חברה סביבה ותעשייה ,ונציג המועצה האזורית רמת נגב הבהיר עד כמה חשוב אותו שיתוף פעולה. אפשר להגיד שפאנל זה סיכם את חווית ההתמחות עבורי.

לקחתי מההתמחות הזו כלים חשובים לעתיד ותובנות שאני מקווה שאוכל להשתמש בכל מעשיי בעתיד. בין אם מדובר בעבודה חדשה, לימודים חדשים או כל מסגרת אחרת. למדתי להסתכל לא רק על השחור והלבן אלא לדעת שהעיקר לפעמים הוא באפור שביניהם. למדתי שגם הקונפליקטים המסובכים ביותר יכולים לבוא לידי פתרון אם מקיימים דיון מעמיק ובוחנים את כל האפשרויות ובעיקר למדתי תמיד לשאוף ליותר ולא להגביל את עצמי אף פעם.

אי אפשר לסיים את חווית ההתמחות בלי להגיד תודה ענקית לארז קמה. ארז ליווה אותי במהלך הפרויקט, למדתי להכיר אדם בעל יכולת יוצאת דופן לקבל את כל מי שסביבו ולשמוע כל דעה גם אם היא לא עולה בקנה אחד עם האמונות הפרטיות שלו או האג'נדה של החברה. הוא שמר אותי קרוב אליו גם בימים עמוסים מאוד בה כי"ל מתמודדות עם המון דברים שונים בחזיתות שונות ולא ויתר על הזדמנות ללמוד אותי דברים חדשים. תודה ענקית!

אסף

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×