100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: יום 24 להתמחות

מאת: ירדן עוז (17.02.2015)

בעודי מתחילה לכתוב את הבלוג האחרון ומנסה לסכם את חווית ההתמחות שלי בג'וינט ישראל, אני מבינה כי פתחתי את הראש ויצאתי מהמוכר, שמעתי על מקרים אמתיים מעולם התעסוקה הבנתי את הכוח שטמון באקלים המגוון ויצאתי עם תחושה חזקה שאני בטוחה שתלווה אותי זמן רב. עבר לו עוד שבוע, החוויות פה מרגישות כאילו חזרתי מטיול מסביב לעולם ב- 80 יום. לכל אחד יש את הקסם שלו ואת הצבע האישי שלו - זה ממכר, זה כיף וזה מרגש ומכאן שהרגשתי שאני חייבת לשתף בעוד דבר מיוחד במינו בתוך המומחיות הגדולה של תבת ג'וינט ישראל והוא הגיוון בתעסוקה.

אני נזכרת בביקור במטה שטראוס בפתח תקווה, נגה שגב נדיר מתארת את האג'נדה החברתית כחלק מהסטנדרטים הארגוניים של החברה שזכתה "באות הגיוון בעסקים" מנסה להטמיע לכל היושבים את התובנות שלה ואותי כצופה ההבעות הפנים של היושבים שמהנהנים בהסכמה. כאן, במרחב הסובב אותי שם המשחק הוא אנשים. כנגד כל הסיכויים, ולצד חסמים רבים חברות רבות שמות את נושא הגיוון במרכז ומקדמות אותו עם מוטיבציה גדולה וברק בעיניים.

היחשפותי לעבודה בתבת ג'וינט ישראל לימדה אותי גיוון מהו. אחת המטרות החשובות הנה קידום תעסוקה מגוונת. במסגרת זו, השתתפתי בקורס מנהלי גיוון בתעסוקה של הפורום לגיוון בתעסוקה הישראלי מיסודה של ג'וינט ישראל ובו השתתפו מנהלות משאבי אנוש ואחריות תאגידית מחברות רבות במשק הישראלי.

המשמעות הגדולה היא להכיר בכך ש"גיוון טוב לעסקים" וזאת אודות לכך שבאמצעות הבדלי תרבות, שפה ואישיות ניתן ליצור מאגר עובדים עשיר יותר, יצירתי, חדשני ויעיל. מחקרים הוכיחו שצוותים מגוונים, אנשים עם ניסיון שונה וגישות אחרות לפתרון בעיות משיגים תוצאות טובות יותר מקבוצות הומוגניות. דגש על חכמת ההמונים, סביבת עבודה פתוחה ושוויונית, תגדיל את כלל המשאבים הנדרשים לשם פיתוח הארגון ולגידול כלכלי שהכרחי למשק ולחברה הישראלית.

בחברת אל על לדוגמא פיתחו מערך שלם לקליטת עובדות חרדיות. לשם כך היו צריכים לשנות את שעות המשמרת כך שאותן נשים יוכלו להגיע לאסוף את ילדיהם מהמסגרות השונות וכן לדאוג לתחבורה מנמל התעופה בן גוריון שייקח אותן עד פתח הבית שביישוב אלעד. הליך גדול אך מתבקש לאור העובדה כי רב תרבותיות היא הבסיס לעבודה בשוק גלובאלי ויכול לשמש כגשר לעסקים עם מדינות ושווקים חדשים.

אז הנה הגעתי לקו הסיום מצוידת בארגז כלים עשיר שרכשתי הודות לכל האנשים המדהימים שהכרתי בארגון שהפך למשפחה של ממש ובייחוד בזכות יעל סלבין המנטורית שלי שבלעדיה הכול היה נראה אחרת. ולכם, אני מאחלת להמשיך תמיד לחלום, לשאוף ולהגיע הכי רחוק שאתם מדמיינים ולזכור כי ״דמיון חשוב יותר מידע, הידע מוגבל אך הדמיון חובק עולם״ - אלברט איינשטיין.

באהבה,

ירדן.

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×