100%

חברות המעוניינות להירשם לשנה הבאה לחצו כאן ←

יומן מסע: הזמן עובר מהר, אבל העולם מחכה בחוץ

מאת: דוד נחום (17.02.2015)

״קח אותו לאט את הזמן, העולם עוד יחכה בחוץ…״ - משפט יפה בתאוריה, אך המציאות מראה כי הדבר לא אפשרי - הזמן עובר מהר, אבל העולם בהחלט מחכה בחוץ. מרגיש לי כאילו רק אתמול התמיינתי לפרוייקט the leaders וכבר החוויה המדהימה הזו הגיעה לסיום. זהו הבלוג השלישי והאחרון, אותו אקדיש לסיכום התהליך והחוויה שעברתי במספר החודשים האחרונים. אתחיל בלהגיד תודה לכל מי שהפקיד לקרוא וכמובן שחיזק בתגובות (-:

בחודש האחרון, בין היתר, למדתי שיעור חשוב מאוד - לעולם אי אפשר לתכנן את הבלתי מתוכנן. אתם בטח אומרים לעצמכם שזה הרי ברור מאליו, אך לא כך באמת. הפרוייקט הכי גדול וחשוב (מבחינתי) היה אותה תביעה (עליה הרחבתי בבלוג הראשון), משא ומתן בנוגע לעובדות שלוקחות אותנו 20 שנה אחורה ודורש מאיתנו לבחון מאות של קבלות ומסמכים. לאחר שסיימתי לעבור על כל החומר וידעתי את כל הפרטים, הפגישות שנקבעו, אותם דיונים בנושא, נדחו פעם אחר פעם בשל סיבות שונות. בתור סטודנט ובכלל איש שאוהב לו״ז ברור ומפורש, הייתי צריך ללמוד לא להתאכזב ולא לעסוק בהשלכות של דחיית הפגישות, אלא להיות במגמת תנועה קדימה! תמיד לחשוב על המטרות הבאות והפרוייקטים הבאים. עבורי זה שיעור חשוב!

בחודש האחרון החלטתי שהכי נכון עבורי ועבור החוויה שלי, להיות זבוב על הקיר. הקירות של חדרי הדיונים והמשרדים השונים בקבוצת התשתיות והנדל״ן המובילה בישראל, קבוצת שיכון ובינוי, אלו קירות מעניינים מאוד. נכחתי בדיונים מקצועיים, בפגישות שיווק, דיוני תקציב, בוררות ועוד. הייתה לי הזכות ללמוד מאנשי מקצוע בכירים ומנוסים, איך מתנהלים בתהליכים מסוג אלו ואיך מנהלים אותן בצורה הטובה ביותר.

""אַשְׁרֵי אָדָם מָצָא חָכְמָה, וְאָדָם יָפִיק תְּבוּנָה”" (משלי ג, 4). רכישת החוכמה (התואר) אינה מספקת, היא צריכה לבוא לידי ביטוי ביישומה. החוויה הזו, איפשרה לי לגלות את המציאות, את המקצוע. קיבלתי הזדמנות להתלוות לבעלי תפקידים בכירים ולשבת איתם ברגעים קריטיים וגם ברגעים אישיים. לאחר שלושה חודשים אני יכול לומר, כי החוויה הזו קידמה אותי כמה שלבים קדימה והעשירה אותי הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית.

תמיד ידעתי שלהיות עורך דין, כמו כל פרופסיה אחרת, מצריך מאיש המקצוע להיות תמיד עם יד על הדופק למול השינויים במקצוע. כל שינוי וכל התפתחות יכולים להיות אלו שיכריעו סוגיות קריטיות, בהן אתה (העורך דין) ״השריף״ צריך לשמור על האינטרסים של ״אנשי העיירה״. זוהי חלקת האלוהים שלנו ואנחנו מחוייבים לה. אך בהתמחות גיליתי כמה זה חשוב להיות בקיא ולא רק בתחום ההתמחות שלך, אלא בכל מה שאתה רק יכול לחשוב שיהיה רלוונטי, כי אתה לעולם לא יכול להיות מוכן מדי.

חשוב לי להודות לכל עובדי הקבוצה, אשר קיבלו אותי בזרועות פתוחות והקצו לי מזמנם היקר. כל בעל תפקיד שבאתי איתו במגע, עשה הכל על מנת שאבין יותר טוב את העולם הזה וכדי שארגיש מחובר. אני יכול להגיד בכנות, שתמיד הרגשתי בבית במשרד ואין ספק כי זה יחסר לי כעת שההתמחות מסתיימת לה. בעיקר אני רוצה להודות לעו״ד יאיר לבנה, סיועמ״ש של הקבוצה, המנטור שלי לכל התקופה הזו, שכל שיחה איתו למדתי עוד דבר על המקצוע וגם על עצמי. אלה קונקיס, דוברת הקבוצה, אשר קיבלה אותי כמו בן בית מהיום הראשון ואיפשרה לי להכיר עוד צדדים בקבוצה ודאגה תמיד שבתוך כל התהליך אני דואג לעצמי וללימודים שלי. לצערי אין לי מספיק מקום בבלוג כדי להגיד תודה לכל מי שליווה אותי בתקופה הזו, אבל תודה לכם! הפכתם את התקופה הזו ממדהימה למדהימה בטירוף! חוויה שלא אשכח!

אז זהו, הפרוייקט הגיע לסיומו. אני וחבריי לפרוייקט, הופענו בעיתון, אינטרנט, יוטיוב, פייסבוק, דמויות בגודל אדם, שלטי חוצות… איו ספק שזו הייתה חוויה מעצימה, מעניינת ומלמדת. אך הדבר הכי חשוב בפרוייקט הזה, לדעתי, זה האפשרות לגלות האם אני במקום הנכון, האם הבחירות המקצועיות שלי היו נכונות. אני שמח לומר כי ההתמחות הזו רק חידדה לי עד כמה אני במקום ובמקצוע הנכון, אני מחכה לרגע שאוכל להגיד - נעים מאוד רו״ח עו״ד דויד נחום - ולא רק כי זה נשמע טוב (-: אלא כי מאחורי כל תואר כזה עומד ארגז כלים מאסיבי, שבאמצעותו אוכל לעשות שינוי!

הוסף תגובה
חובה להוסיף שם על מנת להגיב
חובה להוסיף כותרת על מנת להגיב

* פרסום התגובה הינו שיקול בלעדי של מנהלי האתר, תגובות בעלות תוכן בלתי הולם לשיקולי המערכת לא יפורסמו.

תגובות (0 סה״כ)

×

תגובתך התקבלה בהצלחה

מנהל יבחן את תגובתך בהקדם והיא תפורסם בהתאם לשיקולי המערכת, המשך גלישה נעימה!

×

בקשתך נשלחה בהצלחה.

אנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

×

פרטיך נרשמו בהצלחה

ניצור עימך קשר בהקדם האפשרי.

×

שגיאה

שגיאה

×

פרוייקט The Leaders מציע לחברות נוספות, מובילות, לקחת חלק בפרוייקט ולהציע התנסות מעשית לאחד הסטודנטים המצוינים של המסלול האקדמי המכללה למנהל. במידה והחברה שאת/ה מייצג/ת מעוניינת לקחת חלק בפרוייקט, אנא מלא/י את הפרטים הבאים וניצור איתך קשר בהקדם.

חברות המעוניינות להירשם לפרוייקט של שנה הבאה:

×